Home » Deputeti shqiptar: Edi Rama po hakmerret ndaj Stresit – kokainën ai e përdor vetë

Deputeti shqiptar: Edi Rama po hakmerret ndaj Stresit – kokainën ai e përdor vetë

Deputeti demokrat Luçiano Boçi ka reaguar për ndalimin e reperit Arkimend Lushaj (Stresi) nga policia, pasi lokalin ku qendronte u gjet kokainë. Sipas deputetit Boçi kjo është hakmarrje e Ramës ndaj këngëtarit e ka kritikuar shpeshherë publikisht. Po kështu Boçi e lidh ndalimin e Stresit edhe me atin, Sali Lushaj, ish-truproja i Berishës u akuzua si organizator i protestës Rrugën e Kombit.

Por, jo pak e habitshme është shprehja e deputetit demokrat se Stresi e merr ndonje “vizë” se është artist, ndërsa shton se Rama është vetë përdorues droge.

Statusi i plotë facebook i deputetit Luçiano Boçi

boci-1-730x386 Deputeti shqiptar: Edi Rama po hakmerret ndaj Stresit – kokainën ai e përdor vetë

Stresi i Ramës quhet STRESI

Jo një rast këngëtari i njohur e ka sfiduar Ramën.

Njëherë me arratisje. Shpesh me deklarata thumbuese e drejpërdrejta.

Rama e di mirë ato ndikojnë shumë rrënimin e figurës tij tek rinia.

Prandaj nuk është fare i qetë për këtë.

Megjithëse Rama ka bërë shpesh ndaj Stresit “ padëgjuarin”, atë hakmarrësin e vogël i gëlon shpirt e ka aktivizuar gjithmonë dhe stresi i është shtuar.

I akuzoi atin vetëm para pak ditësh, kazanët e tij, se ishte organizator protestën e Kukësit dhe tani godet vetë këngëtarin.

Angazhoi forcat speciale, agjentët, policinë, sejmenët e soj e sorollop, m.q.s Stresi siç e ka pranuar dhe vetë si artist është, e bënte ndonjë vizë me raste festash, vetëm e vetëm ta arrestonte.

Unë habitem si nuk organizon po kaq forca me kap ato e fusin kokainën Shqipëri dhe e shpërndajnë.

Sa për përdoruesit, nuk po bëj moralistin, nuk jam dakort me atë çka ato bëjnë.

Por ama përdoruesi zyrtar vendin tonë dihet dhe botërisht është vetë kryeministri.

Por ky nuk ndalohet e arrestohet nga “policët”.

Ky nderohet!????

Po e them këtë mos akuzojnë pastaj për moskallzim krimi, siç ja bënë dhe Stresit.

The post Deputeti shqiptar: Edi Rama po hakmerret ndaj Stresit – kokainën ai e përdor vetë appeared first on INSAJDERI.

Reklama