Home » Deklarohet Arabia Saudite – tregon a e përkrah SHBA-në në Siri

Deklarohet Arabia Saudite – tregon a e përkrah SHBA-në në Siri

Ministria e Punëve Jashtme Arabisë Saudite ka lëshuar një komunikatë për media ku ka mbështetur Shtetet e Bashkuara Amerikës, Britaninë e Madhe dhe Francën sulmet e tyre ajrore kundër regjimit Assadit Siri, njofton Klan Kosova.

“Sulmet ajrore përfaqësojnë një përgjigje për krimet e regjimit”, thuhet komunikatë.

Arabia ka qenë një nga mbështetësit kryesorë opozitës po lufton kundër presidentit, Bashar al-Assad.

The post Deklarohet Arabia Saudite – tregon a e përkrah SHBA-në në Siri appeared first on INSAJDERI.

Reklama