Home » Befason Arabia Saudite, ja kujt i del në përkrahje rreth Sirisë

Befason Arabia Saudite, ja kujt i del në përkrahje rreth Sirisë

Ministria e Punëve Jashtme Arabisë Saudite ka lëshuar një komunikatë për media ku ka mbështetur Shtetet e Bashkuara Amerikës, Britaninë e Madhe dhe Francën sulmet e tyre ajrore kundër regjimit Assadit Siri.

“Sulmet ajrore përfaqësojnë një përgjigje për krimet e regjimit”, thuhet komunikatë.

Arabia ka qenë një nga mbështetësit kryesorë opozitës po lufton kundër presidentit, Bashar al-Assad.(Kliko mbi link dhe shiko pamjen e plotë ⤵⤵⤵)

Reklama