Home » Arabia Saudite mbështet SHBA-në, Francën e Britaninë: Ndërhyrja ishte përgjigje për krimet e regjimit

Arabia Saudite mbështet SHBA-në, Francën e Britaninë: Ndërhyrja ishte përgjigje për krimet e regjimit

Ministria e Punëve Jashtme Arabisë Saudite ka lëshuar një komunikatë për media ku ka mbështetur Shtetet e Bashkuara Amerikës, Britaninë e Madhe dhe Francën sulmet e tyre ajrore kundër regjimit Assadit Siri, njofton Klan Kosova.

“Sulmet ajrore përfaqësojnë një përgjigje për krimet e regjimit”, thuhet komunikatë.

Arabia ka qenë një nga mbështetësit kryesorë opozitës po lufton kundër presidentit, Bashar al-Assad.

klankosova.tv

Reklama