Home » Basha uron Sulltan Novruzin: Të mposhtim diktaturën e krimit

Basha uron Sulltan Novruzin: Të mposhtim diktaturën e krimit

 

Kreu demokrat Lulzim Basha ka uruar besimtarët bektashinj për festën e Sulltan Novruzit.

Gjithashtu ai ka uruar demokratët për atë ai e quan 22 marsin e historisë, dita kur PD fitoi zgjedhjet e para pluraliste Shqipëri.

Është po kështu 22 marsi historik, dita kur 26 vite parë 22 mars 1992, shqiptarët u bashkuan dhe mposhtën errësirën dhe tiraninë 45-vjeçare.

Thirrje për një bashkim dhe zgjim vullnetesh shqiptarëve për mposhtur diktaturën e krimit për marrë dorë fatin tonë dhe për ta çuar Shqipërinë drejt destinacionit saj hyjnor, drejt Shqipërisë lirisë dinjitetit punës dhe demokracisë evropiane.

Gëzuar Sulltani Novruzin dhe 22 marsin e historisë”, deklaroi Basha.

a.s/dita

Reklama

Lexo më shumë