Home » Ambasada amerikane tregon çka e pret elitën politike pas demarkacionit

Ambasada amerikane tregon çka e pret elitën politike pas demarkacionit

Ambasada e Shteteve Bashkuara Amerikës është deklaruar për ratifikimin e demarkacionit me Malin e Zi.

Ambasada ka uruar qytetarët për ratifikimin, duke e quajtur arritje rëndësishme për vendin, shkruan Indeksonline.

Ja njoftimi i plotë:

Deklaratë e Ambasadës SHBA-ve lidhur me ratifikimin e Marrëveshjes për Demarkimin  e Kufirit me Malin e Zi

Urime popullit Kosovës për ratifikimin e marrëveshjes për demarkimin e kufirit me Malin e Zi! Ratifikimi është një arritje e rëndësishme e konfirmon vendin e Kosovës Evropë.

Çdo deputet i Kuvendit votoi për ratifikuar këtë marrëveshje, mund jeni krenar e dini se keni bërë veprimin e duhur dhe guximshëm për mirën e shtetit tuaj.

Tani Kuvendi dhe qeveria e Kosovës duhet kthejnë vëmendjen e tyre te çështjet tjera nga agjenda e prioriteteve do ta shtyjnë Kosovën përpara drejtë sundimit ligjit, zhvillimit ekonomik, dhe aspiratave saja Euro-Atlantike. Ambasada e Shteteve Bashkuara do vazhdojë përkrahë përpjekjet e qytetarëve Kosovës për arritjen e integrimit plotë familjen evropiane kombeve.

The post Ambasada amerikane tregon çka e pret elitën politike pas demarkacionit appeared first on INSAJDERI.

Reklama