Home » Kurti: Tradhtisë së Thaçit e Veselit dhe krimit të Mehës iu bashkua edhe Haradinaj

Kurti: Tradhtisë së Thaçit e Veselit dhe krimit të Mehës iu bashkua edhe Haradinaj

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti ka folur para medieve Kuvendin e Kosovës pas miratimit marrëveshjes demarkacionit me Malin e Zi.

Kurti, tha se sot 80 deputetët iu bashkuan tradhtisë Presidentit Thaçi e krimit Murat Mehës.

Sot 80 deputetë Kuvendit iu bashkuan tradhtisë Presidentit Thaçi, krimit Murat Mehës, shkeljes Kushtetutës dhe integriteti territorial dhe dhunës policore mbi deputetët e Kuvendit”, tha Kurti, shkruan Periskopi. (Shtyp mbi pamjen e mëposhtme dhe shikoje ⤵)

Kurti tha demarkacioni nuk është dashur ratifikohet pa u korrigjuar.

Ne jemi bindur njëherë është dashur bëhet korrigjimi dhe pastaj ratifikimi. Jemi bindur se njëherë është dashur bëhet luftimi i krimit e pastaj demarkacioni me Malin e Zi”, tha ai.

Ai foli edhe për sharjen publike kryetarit Kuvendit Veseli ndaj deputetëve VV-së hedhnin gaz Kuvend.

“Shumica e deputetëve VV-së ose u arrestuan ose u përjashtuan padrejtësisht. Është e qartë se kryetari Veseli shau publikisht dhe është e paskrupullt mos reagoj askush, çdo zyrtar i vendit dhe i huaj”, tha Kurti.

Reklama