Home » Kurti: Haradinaj për karrige të tij i shiti 8200 hektarë tokë

Kurti: Haradinaj për karrige të tij i shiti 8200 hektarë tokë

Lideri i Vetëvedosjes, Albin Kurti ka thënë se kryeministri Ramush Haradinaj për karrige tij vendosi ti shes 8200 hektarë tokë Kosovës.

Kurti ka shtuar se ky vendim është kriminal prej kriminelëve paqes, duke thënë se i vetmi raport nuk kishte qenë i kapur nga Kadri Veseli, u hodh poshtë para syve Ramush Haradinajt.

Ai smund jetë pjesë e problemit e jo  i zgjidhjes. Ajo konjukturë janë kapur dhe kriminelë mëdhenj paqes Kosovë. Unë jam i bindur po humbin 8200  hektarë. Jam i bindur raporti Bulliqi është aktakuzë. Dhe sot u shkel komisioni i Shpejtim Bulliqit. LVV është koncistente qëndrimet e saj, nga nënshkrimi e kemi bërë qartë për cenim integritetit territorial. Kështu kemi qenë dhe do jemi gjithmonë parimorë. Qëllimet kriminale regjimit falin tokë për karrikë, dhe policia me maska ju nxjerrën jashtë juve gazetarëve dhe neve deputetëve. Haradinaj për karrikë i fali 8200 hektarë tokë. Këtu kemi bëjmë me vetë mashtrim tij“, ka thënë Kurti./Insajderi.com

The post Kurti: Haradinaj për karrige të tij i shiti 8200 hektarë tokë appeared first on INSAJDERI.

Reklama