Home » Kurti flet për votimin e ratifikimit të Demarkacionit

Kurti flet për votimin e ratifikimit të Demarkacionit

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka folur pas votimit marrëveshjes Demarkacionit me Malin e Zi.

Kurti është shprehur se sot deputetët cilët votuan ju bashkuan krimit Murat Mehës dhe dhunës policore.

Sot ju bashkuan krimit krimit Murat Mehës ju bashkuan dhunës policore mbi deputetë e kuvendit”, ka thënë Kurti.

Po ashtu Kurti ka folur edhe për deputetët cilët u arrestuan për hedhje gazit lotsjellës.

“Shumica dërrmuese e deputetëve VV u përjashtuan dhe ne jemi bindur se kur se njëherë është dashur bëhet korrigjimi tani ratifikimi, është dashur qeveria rifillojë bisedimet me Malin e Zi”, ka thënë Kurti. /Insajderi.com

 

The post Kurti flet për votimin e ratifikimit të Demarkacionit appeared first on INSAJDERI.

Reklama