Home » Kosovarët vizitë në shtëpinë e Nexhmije Hoxhës: Legjendat nuk vdesin kurrë

Kosovarët vizitë në shtëpinë e Nexhmije Hoxhës: Legjendat nuk vdesin kurrë

 

Një grup kosovarësh kanë mbërritur këtë fundjavë shtëpinë e vesë diktatorit Enver Hoxha, Nexhmije Hoxhës.

Osman Bytyqi, një prononcim për newsbomb thotë se e ka vizituar dhe nuk është hera e parë. “Kam lindur enverist. E dua dhe e çmoj shumë çfarë kanë bërë për shqiptarët” thotë Osman Bytyqi.

Pyetjes për rënien e komunizmit dhe se shumë shqiptarë kanë antipatinë për atë regjim Bytyqi thotë se : “Nuk ia dinë vlerën”.

Ish-luftëtar i Ushtrisë Çlirimtare Kosovës, Osman Bytyqi dhe një grup tjetër kosovarësh kanë bërë vizitën te Nexhmija pasi kjo e fundit, shumë se një muaj parë, 8 shkurt, mbushi plot 97 vjeç.

“Faleminderit për mikpritjen bujare oj familja e nderit dhe e kombit. Faleminderit nga shtabi i përgjithshëm i AKSH dha mundësinë t’ia ndaj mirënjohjen madhes. Legjendat kurrë nuk vdesin” shkruan Bytyqi, duke përcjellë edhe videon përkatëse.

Ndiqni videon:

l.h/ dita

Reklama

Lexo më shumë