Home » Albin Kurti reagon për sharjet e Kadri Veselit

Albin Kurti reagon për sharjet e Kadri Veselit

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje ka thënë se zyrtarë vendorë e ndërkombëtarë duhet reagojnë kundër sharjeve Kadri Veselit ndaj Lëvizjes Vetëvendosje Kuvendin e Kosovës.

Pas miratimit demarkacionit me Malin e Zi, lideri i VV-së deklaroi se sharjet e Veselit janë paskrupullta.

“Zyrtarët e insititucioneve dhe ata ndërkombëtarë duhet reagojnë për sharjet e paskrupullta kryetarit Kuvendit. Meqenëse ky është njeriu i gabuar i mundshëm për qenë krye institucionit kryesor vendit”, ka thënë Kurti.

Me 80 vota pro, minimumin e nevojshëm, Kuvendi miratoi sot demarkacionin pas pesë herë ndërprerjesh për shkak gjuajtjes me gaz nga Vetëvendosje. /Insajderi.com

The post Albin Kurti reagon për sharjet e Kadri Veselit appeared first on INSAJDERI.

Reklama