Home » Horoskopi, 21 mars 2018

Horoskopi, 21 mars 2018

Dashi

Sot duhet tregoheni përmbajtur,pasi Afërditës një pozicion jo favorshëm për ju, i është bashkangjitur edhe një hënë “zevzeke”. Prisni jenë tjerët ata sulmojnë parët.

 

Demi

Sot “mikja”juaj e qiellit është Hëna, e cila do mbështesë gjithçka jetën tuaj private, mënyrë veçantë raportet me partnerin. Nuk përjashtohet një udhëtim i shkurtër, por interesant.

 

Binjakët

Duhet bëni kujdes, se vërtet kërkoni kohë për projektet tuaja, por keni bërë aq shumë premtime sa tani nuk dini nga t’ia filloni. Ndoshta sot Mërkuri mund “t’ju ftillojë” për gjetur fillin.

 

Gaforrja

Deri tani “ qëndruarit duarkryq” për disa kohë mund t’ju ketë vlejtur, por sot ka ardhur momenti shkundeni e viheni lëvizje. Marsi ju ndihmon  rifitoni besimin vetvete.

 

Luani

Marsi dhe Jupiteri vërtet janë yjet tuaj mirë, por duhet bëni kujdes sepse stimujt e tyre janë tillë mund t’ju bëjnë bieni një lloj narcizizmi dëmshëm. Mirë shëndeti.

 

Virgjeresha

Sot jo vetëm nuk duhet qëndroni mbyllur vetvete, por është mirë qëndroni sa pak shtëpi. Marsi, me tensionet sjell ju bën zevzekë dhe padurueshëm për tjerët.

 

Peshorja

Edhe sot duket se do vazhdojë “mëria” e Afërditës me lindurit e kësaj shenje, prandaj  ka shumë ngjarë jenë pak shoqërueshëm. Mundohuni jeni përpiktë takime.

 

Akrepi

Eshtë Afërdita ylli stimulon prirjet tuaja hedoniste dhe një gjendje e tillë shpirtërore do reflektohet jo vetëm raportet ndërpersonale, por edhe rezultate shumë mira punë.

 

Shigjetari

Eshtë Mërkuri ai mund “t’ju “sugjerojë” ndonjë ide gjeniale, por e keqja juaj (dhe kjo ka ndodhur jo rrallë) është se nuk dini ta ruani dhe jua “vjedhin” tjerët. Interesant erosi.

 

Bricjapi

Duke qenë se ( sajë yjeve mirë) gjendja juaj ekonomiko-financiare bëhet inkurajuese, edhe gjendja psiko-fizike sa vjen e bëhet e mirë dhe ju kthjellët mendime.

 

Ujori

Nëse punoni një skuadër dhe, për aftësitë tuaja organizative ju zgjedhin për leader,  duhet ta pranoni këtë rol, por me kusht ta përdorni me inteligjencë dhe pa keqpërdorur autoritetin.

 

Peshqit

Nëse e vini re se komunikimin me tjerët e keni “çuditërisht: lehtë, mos u çuditni shumë sepse është harmonia e Afërditës dhe e hënës shenjë jua imponon. Mirë shëndeti.

Reklama

Lexo më shumë