Home » Vdes 14 vjeçari në Mirditë, e goditi rrufeja

Vdes 14 vjeçari në Mirditë, e goditi rrufeja

orët e pasdites fshatin Troje, është shënuar një ngjarje e rëndë njësinë Administrative Kthellë, Mirditë.

Një fëmijë 14-vjeçar teksa ka qenë duke ruajtur bagëtitë një mal sipër fshatit tij, është goditur nga rrufeja.

Fëmija me inicialet B.K.D ka qenë i vetëm kur e ka goditur rrufeja, duke komunikuar celular.

Kjo ka bërë bashkëfolësi kuptojë se diçka e rëndë ndodhi, ndaj edhe ka dhënë alarmin.

Banorë dhe familjarë i janë drejtuar me shpejtësi vendit ngjarjes për t’i ardhur ndihmë fëmijës, por goditja ka qenë fatale, çka ka bërë fëmija ndërrojë jetë.

s.a/dita

 

Reklama

Lexo më shumë