Home » “Të gjithë deputetët e AAK-së do ta votojnë demarkacionin”

“Të gjithë deputetët e AAK-së do ta votojnë demarkacionin”

Avni Arifi shefi i kabinetit kryeministrit, Ramush Haradinajt është shprehur i bindur se gjithë deputetët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës do votojnë pro ratifikimit marrëveshjes demarkacionit, raporton Insajderi.

Arifi ka thënë shkurt për Insajderin se gjithë deputetët janë unik për votimin e demarkacionit.

“Grupi Parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës është unik votimin për demarkacion”, ka thënë Arifi për Insajderin.

Ndërkohë herët deputeti i AAK-së, Muharrem Nitaj është shprehur i bindur votën e Bujupit pro demarkacionit.

I pyetur nga Insajderi lidhur me votën e Kadajt-Bujupit për demarkacionin mes Kosovës dhe Malit Zi, Nitaj ka thënë se nuk e di nëse për një gjë tillë janë dakorduar. Por ai ka thënë se fakti Kadaj-Bujupi është AAK supozohet se duhet jetë konform vendimeve partisë”, ka thënë Nitaj herët për Insajderin.

The post “Të gjithë deputetët e AAK-së do ta votojnë demarkacionin” appeared first on INSAJDERI.

Reklama