Home » Sejdiu komenton kalimin e Kadaj-Bujupit nga VV në AAK

Sejdiu komenton kalimin e Kadaj-Bujupit nga VV në AAK

Dardan Sejdiu, deputeti i dorëhequr nga Lëvizja Vetëvendosje, ka thënë se Donika Kadaj-Bujupi ka vendosur vet për kalimin nga Lëvizja Vetëvendosje Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës.

Sejdiu, një konferencë për media ambientet e Kuvendit Kosovës, ka thënë se nuk mund ta vlerësojë apo gjykojë vendimin e ish-deputetes Vetëvendosjes.

Ajo është e rëndësishme, është secili deputet këtë Kuvend merr vendime për veten”, ka thënë Sejdiu.

Unë nuk mund ta vlerësoj dhe gjykoj atë, sepse fund ditës ajo është e zgjedhur e popullit dhe Donika e ka marrë vendimin këtë mënyrë”, ka thënë Sejdiu. /Insajderi.com

The post Sejdiu komenton kalimin e Kadaj-Bujupit nga VV në AAK appeared first on INSAJDERI.

Reklama