Home » Policia e Kosovës sekuestron arsenal armësh dhe para, tre serbë në pranga

Policia e Kosovës sekuestron arsenal armësh dhe para, tre serbë në pranga

Policia e Kosovës ka sekuestruar sot një sasi madhe armatimi dhe municioni si dhe para gatshme fshatin Ranillug.

Gjatë këtij operacioni, janë arrestuar tre serbë.

bazë urdhëresës lëshuar nga gjykata kompetente, dhe sipas planit operativ quajtur “MORAVA” sot është vepruar terren, ku janë arrestuar tre persona dyshuar nacionalitetit serb, përcjell tg.

Mësohet se janë sekuestruar:

një pushkë mitraloz (PM) M 84 me 182 fishek cal 7.62 mm,

një armë AK 47 me katër karikator me 16 fishek cal 7.62 mm,

një tytë trombllonike,

një arkë e mbyllur me municion (1200 fishek) cal 7.62 mm,

një pushkë gjuetie me 23 fishekë,

dy thika luftarake,

si dhe 29,170 (njëzet e nëntë mijë e njëqind e shtatëdhjetë ) Franga CH, 5,000 ( pesë mijë) dollarë amerikan, 7,720 ( shtatë mijë e shtatëqind e njëzet) euro.

s.a/dita

 

Reklama

Lexo më shumë