Home » MOTI: Mësoni se çfarë ju pret 5 ditët e ardhshme, ky është parashikimi |Tabela

MOTI: Mësoni se çfarë ju pret 5 ditët e ardhshme, ky është parashikimi |Tabela

Mot i butë e i përcjell me reshje shiu, pritet na shoqërojë ditët vijim.

Siç parashikon Prishtina Weather dhe përcjell Gazeta Metro, dita e nesërme do jetë me diell e vransira, e nga e premtja kohëpaskohe me shi.

Temperaturat e ajrit, deri shtunën do luhaten mbi vlera mesatare, me minimale nga 4C deri 7C, e maksimale prej 13C deri 17C. Nga dita e diel do pësojnë rënie dy vlerat, minimalet deri 0C, e maksimalet deri 5C.(Shtyp mbi pamjen e mëposhtme dhe shikoje ⤵)

Mëposhtë keni parashikimet e motit nga nesër(15 mars) deri 19 mars.

15.03 – Mot i butë, me vransira dhe intervale me diell. mëngjes ultësira mundësi për mjegullinë dhe mjegull.

16.03 – Mot kryesisht me vransira dhe kohëpaskohe me reshje dobëta shiu.

17.03-18.03 – shtunën mot i ngrohtë, paradite pjesërisht vranët, e gjatë ditës vransirat do shtohen. Priten reshje lokale shiu, me mundësi edhe për bubullimë. Ditën e diel vransira dhe intervale me diell, e pasdite riga lokale shiu.

19.03 – Mot i ftohtë, kryesisht me vransira. Herët mëngjes mundësi për reshje dobëta bore, e gjatë ditës priten reshje shiu.

Tabela e temperaturave.

Vorbulla ciklonike, pritet kaloj mbi rajon, do sjellë kushte favorshme për qarkullim mjaftueshëm ajror, ndaj edhe vlerat ditore AQI do luhaten kryesisht vlera mesatare dhe mira.

shtunën, parashihet rritje e grimcave për shkak pluhurit saharian mund arrijë edhe mbi vendin tonë, ku mund rrisë vlerat maksimale AQI edhe pashëndetshme.

Era do fryejë mesatarisht e fuqishme, nga jugu-jugperëndimi 4-11m/s, e shtunën me hove edhe deri 15m/s. Shtypja atmosferike deri shtunën do zbres thellë nën vlera normale.

Screenshot_7-20 MOTI: Mësoni se çfarë ju pret 5 ditët e ardhshme, ky është parashikimi |Tabela

Reklama