Home » Momenti kur Talat Xhaferi ia bën ‘shah-mat’ Nikolla Gruevskit (Video)

Momenti kur Talat Xhaferi ia bën ‘shah-mat’ Nikolla Gruevskit (Video)

seancën e sotme Kuvendit Maqedonisë cilën u miratua përdorimi i gjuhës shqipe institucione ka pasur tensione mëdha.

Sigurimi i Kuvendit pengoi një përplasje fizike mes kryeparlamentarit Talat Xhaferi dhe ish-kreut VMRO-DPMNE-së opozitare, Nikolla Gruevski.

Ky i fundit me partiakët e tij i ndalën disa herë mikrofonin Xhaferit, duke mos e lejuar ta kryesonte seancën.(Shtyp mbi pamjen e mëposhtme dhe shikoje ⤵)

Por megjithatë Xhaferi nuk e ndali fjalën.

Pasi përfundoj fjalën, teksa po dilte nga salla, Gruevski i doli pritë duke mos e lejuar kalonte.

Por Xhaferi përsëri shihet shumë i qetë, duke i kërkuar ti lironte rrugën.

Shikoni këto momente tensionuese./GazetaBlic/Veriu.info

Reklama