Home » Momenti i sikletshëm mes Albulena Haxhiut dhe Dardan Sejdiut

Momenti i sikletshëm mes Albulena Haxhiut dhe Dardan Sejdiut

Teksa sot edhe zyrtarisht është konfirmuar ndarja e Lëvizjes Vetëvendosje Kuvendin e Kosovës, duke u krijuar një Grup i ri Parlamentar me anëtarët e pakënaqur VV-së, ka ndodhur edhe momenti i parë i sikletshëm mes dy palëve, shkruan Insajderi.

Pas mbledhjes Kryesisë Kuvendit konferencën për media, Albulena Haxhiu dhe Dardan Sejdiu kanë pasur një moment sikletshëm.

Pasi Haxhiu i dha ultimatum Aida Dërgutit për tu dorëhequr nga pozita e nënkryetares Kuvendit, ajo është përballur një situatë pazakontë me Dardan Sejdiun, shefin e Grupit Parlamentar 12 deputetëve dorëhequr nga VV.

Haxhiu me nxitim është larguar nga foltorja teksa ka harruar fjalimin e saj. Menjëherë pas saj ka ardhur Sejdiu i cili e ka thirrur Haxhiun ta merr fjalimin e saj.

Haxhiu madje ka refuzuar edhe ta shikojë Sejdiun teksa nuk ka pasur asnjë komunikim mes tyre. anën tjetër fytyrën e Sejdiu ka pasur një buzëqeshje pas momentit sikletshëm me Haxhiun./Insajderi.com

The post Momenti i sikletshëm mes Albulena Haxhiut dhe Dardan Sejdiut appeared first on INSAJDERI.

Reklama