Home » Lëvizjet ’emocionale’ të Donikës: Qajti për Ramushin, iku dhe e kritikoi, në fund sërish te ai

Lëvizjet ’emocionale’ të Donikës: Qajti për Ramushin, iku dhe e kritikoi, në fund sërish te ai

Vaji i Donika Kadaj-Bujupi vite parë, për disa kohë u tha se shkoi kot me kalimin Lëvizjen Vetëvendosje, por vetë Donika është përkujdesur ai kthehet vend.

Për Donika Kadaj-Bujupin ka një vazhdimësi ndërrimit emocioneve, e mbarojnë me një ‘fund lumtur’, shkruan gazetametro.net.

Kohë parë, njeriu konsiderohej e afërta me liderin Ramush Haradinaj, Donika, qau kur u dha lajmi se Haradinaj ishte liruar nga Tribunali i Hagës.(Shtyp mbi pamjen e mëposhtme dhe shikoje ⤵)

Por, vaji i saj u përqesh kur ajo u largua nga AAK dhe kaloi Lëvizjen Vetëvendosje. Donika dha material akoma, pasi nisi edhe kritikat ndaj qeverisjes dikur liderit, e madje edhe kërkoi dorëheqjen e tij.

donika-1 Lëvizjet ’emocionale’ të Donikës: Qajti për Ramushin, iku dhe e kritikoi, në fund sërish te ai

Mirëpo Kadaj-Bujupi sot ‘përpiu’ gjitha dhe sërish u rikthye ‘shtëpinë e vjetër’, e ku Ramush Haradinaj është lider i pakontestueshëm.

Donika u rikthye partinë e saj parë. Këtë gjë e bëri ditur vetë kryeministri Haradinaj, lajm pas cilit nisën edhe kritikat për lëvizjet e deputetes Kadaj-Bujupi.

Ndryshe, deri tash janë pak deputetë kanë bërë lëvizje dyfishtë partitë e njëjta. Një rast epik përmendet për këso lëvizjes, ishte vetëm Melihate Tërmkolli./gazetametro.net

Reklama