Home » Kryeparlamentari Xhaferi: Pse nuk rrashë në provokimin e Gruevskit, qytetarët do vlerësojnë sjelljet e tij

Kryeparlamentari Xhaferi: Pse nuk rrashë në provokimin e Gruevskit, qytetarët do vlerësojnë sjelljet e tij

një lidhje direkte emisionin ‘Click plus’ Tv21, kryeparlamentari Talat Xhaferi ka folur edhe mbi provokimin e bërë nga ish kryeministri Nikolla Gruevski, provokim cilit nuk i ra pritë vet Xhaferi i cili me gjakftohtësi veproi drejtë, transmeton Zhurnal.mk

Unë besoj se përgjigje përfundimtare poashtu me qytetarët do ta merr zgjedhjet e ardhëshme si deputet tashmë unë nuk dua ngarkohem me veprimet e tij sepse paraprakisht kam pas qëndrim nuk do jem pjesë e provokimeve cfarëdo forme jenë por nuk kam pritur Nikola Gruevski do provokojë situatën por me e leju ai bëj atë e bën dhe qytetarët do vlerësojnë veprimet e tij, asnjë moment nuk kam ftuar del jashtë dikush se unë nuk i lejoj vetes këtë detyrë dikujt t’i bëj thirrje për ndonjë duel fizik sepse nuk kam nevojë me askënd qëroj hesapet, sa i përket sigurisë time janë institucionet meren me atë punë”, ka thënë mes tjerave kryeparlamentari Xhaferi.

Reklama