Home » Isufi thotë se e kanë të sigurt votën e Donika Kadajt – Bujupit për Demarkacionin

Isufi thotë se e kanë të sigurt votën e Donika Kadajt – Bujupit për Demarkacionin

Shefi i grupit parlamentar Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ahmet Isufi, ka thënë se tashmë ka mbetur edhe një votë e vetme për t’u siguruar Kuvendi i Kosovës miratojë çështjen e Demarkacionit.

një prononcim për klankosova ai nuk e ka komentuar rikthimin e Deputetes Donika Kadaj – Bujupi AAK por, ka folur për rolin e saj çështjen e ratifikimit marrëveshjes Demarkacionit me Malin e Zi.

”Vota e Donika Kadaj- Bujupit për Demarkacionin është e sigurt. Ajo e di qëndrimin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës”, ka thënë Isufi.

Donika Kadaj – Bujupi ka aderuar sot Aleancën për Ardhmërin e Kosovës, parti kjo cilën prill vitit 2016 kishte dhënë dorëheqje dhe kishte kaluar Lëvizjen Vetëvendosje.

The post Isufi thotë se e kanë të sigurt votën e Donika Kadajt – Bujupit për Demarkacionin appeared first on INSAJDERI.

Reklama