Home » I kërkuar për drogë e pastrim parash, 36-vjeçari kapet në portin e Durrësit

I kërkuar për drogë e pastrim parash, 36-vjeçari kapet në portin e Durrësit

Një 36-vjeçar u arrestua portin e Durrësit, pasi ishte shpallur kërkim për trafik droge dhe pastrim parash.

Burime zyrtare policore thanë se bëhet fjalë për shtetasin Dino Abazi, lindur Dibër dhe banues Vlorë.

Ky shtetas datë 14.03.2018 ka ardhur i deportuar nga shteti Italian dhe pas verifikimit nga Specialistët e Sektorit për Hetimin e Krimit Drejtorinë e Policisë Kufitare dhe Migracionit Durrës, rezultoi se ishte i shpallur kërkim nga Drejtoria Vendore e Policisë Vlorë pasi:

Gjykata e Shkallës Parë për Krimet e Rënda Tiranë i ka caktuar datë 22.11.2017 masën e sigurisë ‘Arrest me burg’, për veprat penale ‘Trafikim i lëndëve narkotikë’, ‘Pastrim i produkteve veprës penale’ dhe ‘Grup i strukturuar kriminal’.

s.a/dita

Reklama

Lexo më shumë