Home » “Harrojini të dorëhequrit, janë shpirta të vdekura” – Kurti citon një shok të sajin teksa thumbon të dorëhequrit

“Harrojini të dorëhequrit, janë shpirta të vdekura” – Kurti citon një shok të sajin teksa thumbon të dorëhequrit

Anëtarja e Kryesisë Lëvizjes Vetëvendosje, Tinka Kurti ka thumbuar dorëhequrit nga Lëvizja Vetëvendosje, cilët sot kanë formuar grupin e “Deputetëve Pavarur”.

Ajo, 12 ish-deputetët e LVV-së i ka quajtur “shpirta vdekur”, teksa ka cituar një mik sajin.

“Siç tha një shok, lexues i Gogolit: harrojini dorëhequrit, janë shpirta vdekura”, ka shkruar Kurti.

tinkakurti_1521052938-7683882 “Harrojini të dorëhequrit, janë shpirta të vdekura” – Kurti citon një shok të sajin teksa thumbon të dorëhequrit

Kërkesa e Dardan Sejdiut e nënshkruar sot nga 12 deputetë për formuar Grupin Parlamentar me emrin “Grupi i Deputetëve Pavarur”, është pranuar nga Administrata e Kuvendit Kosovës.

Kërkesa është nënshkruar nga deputetët: Aida Dërguti, Visar Ymeri, Faton Topalli, Fisnik Ismaili, Dukagjin Gorani, Driton Çaushi, Dardan Sejdiu, Frashër Krasniqi, Dardan Molliqaj, Besa Baftiu, Salih Salihu dhe Shqipe Pantina.

Ndërsa, kryetar i këtij grupi do jetë Dardan Sejdiu.

The post “Harrojini të dorëhequrit, janë shpirta të vdekura” – Kurti citon një shok të sajin teksa thumbon të dorëhequrit appeared first on INSAJDERI.

Reklama