Home » Dybala vendos të ardhmen e tij

Dybala vendos të ardhmen e tij

Asi i Juventus pritet nënshkruajë kontratë re pesëvjeçare nga e cila do përfitojë rreth 130 mijë euro javë.

Sulmuesi 24-vjeçar ka qenë i lidhur me largim nga Italia, drejtim Barcelona, Manchester United dhe Real Madrid, fund këtij edicioni.

Por ai ka ndërruar qëndrim dhe me kontratën e re nuk do ketë klauzolë largimi, duke u barazuar me Gonzalo Higuain, si dy lojtarët paguar tek Zonja e Vjetër.

 

Reklama