Home » Barcelona poshtëron Chelsean, Messi protagonist

Barcelona poshtëron Chelsean, Messi protagonist

Ndeshja e kthimit mes Barcelonës dhe Chelsea-t Camp Nou, është kthyer një formalitet teksa katalanasit kanë mundur me lehtësi 3-0, blutë e Londrës. Rezultati i ndeshjes parë 1-1, linte shpresohej se ndeshja e kthimit do kishte emocione veçantë dhe përballje fortë, por goli i Messit minutën e dytë tregoi një histori komplet tjetër.

Dembele minutën 20’, dyfishoi dhe pas përsëri Messi shënoi dhe herën e tretë për shuajtuar çdo ëndërr edhe londinezit optimist.

Barcelona dhe Bayern Munich fitoi 1-3, kundër Besiktashit Stamboll janë kualifikuar raundin çerekfinalet e kompeticionit elitar Europës, Champions League.

e.k/dita

Reklama

Lexo më shumë