Home » Barcelona në çerekfinale – raporti i ndeshjes dhe notat e lojtarëve

Barcelona në çerekfinale – raporti i ndeshjes dhe notat e lojtarëve

Ndeshja e kthimit mes Barceloanës dhe Chelseat ka përfunduar me rezultat 3-0, ndëra me rezultat përgjithshëm 4-1. ndeshjen e kthimit Barcelona ka deklasuar Chelsean, me shkëlqimin e Lionel Messit i cili shënoi 2 gola dhe bëri 1 asistime. Goli i dytë i Messit ishte i 100-ti i tij Champions League ndërsa i pari ishte goli i shpejtë i tij përsonal fushën e futbollit.

Chelsea është paraqitur dobët këtë ndeshje duke e pranuar golin e parë minutën e 3-të takimit, shënuar nga Lionel Messi. Messi pas ka shfrytëzuar pakujdesinë e mbrojtjes Chelseat, cilët i dribloi, dhe mbajti topin këmbë rreth 40 metra duke vrapuar; Messi asistoi tek Ousmane Dembele për golin e dytë.

Për të shikuar golat dhe lexuar raportin e plotë të ndeshjes, klikoni <u>KËTU

Barcelona në çerekfinale – raporti i ndeshjes dhe notat e lojtarëve

The post Barcelona në çerekfinale – raporti i ndeshjes dhe notat e lojtarëve appeared first on INSAJDERI.

Reklama