Home » Barça shumë më e fortë se Chelsea

Barça shumë më e fortë se Chelsea

Barcelona ka mposhtur Chelsea me rezultat 3:0 për kaluar çerekfinale Ligës Kampionëve.

Skuadra katalunase kaloi epërsi veç tre minuta pas fillimit takimit, pasi Lionel Messi u gjend miri zonën e Bluve.

Ousmane Dembele dyfishoi avantazhin e vendasve 20-ën minutë, pas një serie rastesh humbura nga mysafirët.

Me këtë rezultat u mbyll pjesa e parë, ndërsa dytën Chelsea vazhdoi sulmonte, por pa arritur shënojë.

Kështu 63-ën minutë, Lionel Messi shënoi dytin gol personal dhe tretin për Barçën këtë përballje, duke vulosur kështu takimin.

Barcelona u bë skuadra e fundit u bashkohet tjerave çerekfinale Ligës Kampionëve.

Reklama