Home » Barça shkon në çerekfinale, Chelesa në shtëpi

Barça shkon në çerekfinale, Chelesa në shtëpi

Ndeshja e parë mes Chelseat dhe Barcelonës Angli kishte përfunduar me rezultat 1-1 dhe kualifikimi çerekfinale varej nga Camp Nou.

Ndeshjen e dytë e kishte marrë shumë seriozisht Barça, e cila e ndihmuar nga publiku vendas shkeli Blutë.

Goli i parë takim erdhi nga Lionel Messi minutën e dytë (02:08) dhe me këtë rast ishte goli i shpejtë karrierën e argjentinasit.

Se Leo kishte marrë gjithë barrën supet e tij e tregoi te goli i dytë takim i shënuar nga Ousmane Dembele. Ai mori topin mesfushë dhe fund asistoi te francezi minutën e 20-të dhe me rezultatin 2-0 përfundoi pjesa e parë.

Por, duhet theksohet se Marcos Alonso minutat shtesë pjesës dytë goditi shtyllën nga gjuajta e lirë.

pjesën e dytë, saktë minutën e 64 shënoi edhe një herë mjeshtërisht Messi dhe kështu vulosi kualifikimin.

Ky ishte goli i 100-të për atë Ligën e Kampionëve 123 paraqitje për Barcelonën.

Skuadrës Antonio Contes nuk iu mbet gjë tjetër vetëm se përkulën para magjisë Messit, i cili këtë ndeshje ishte i pandalshëm.

Kundërshtari i Barçës çerekfinale do mësohet pas shorit. /Telegrafi/

Reklama