Home » Mësohet çfarë u bisedua mes Dardan Gashit dhe deputetit të Vetëvendosjes

Mësohet çfarë u bisedua mes Dardan Gashit dhe deputetit të Vetëvendosjes

Para se niste seanca e Kuvendit, partitë pushtet, përfshirë edhe ministra e zëvendëskryeministra, morën iniciativën lobojnë për siguruar votat mungojnë për Marrëveshjen e Demarkacionit.

Aty u pa edhe sekseri i njohur Dardan Gashi, i cili bisedonte me deputetin e Vetëvendosjes, Salih Salihun.

Deputeti Salihu i ka thënë Gazetës Insajderi se ishte një bisedë e lirë, duke thënë se zëvendëskryeministri Gashi i kishte thënë se Demarkacioni është një proces i pakthyeshëm. Salihu ka mohuar Gashi ketë insistuar t’ia ndryshojë qëndrimin.

“Dardani ishte vetëm kalojë sa shpejtë edhe pse pajtohej se ka gabime. Me mua nuk ka pasur bisedë kuptimin bindë. Ishte bisedë e lirë”, ka thënë deputeti Salihu për Insajderin.

Por, deputeti Salihu thotë t’ia ketë kujtuar Gashit kohën kur Ramush Haradinaj ishte emisionin e tij (kur Gashi udhëhiqte emisionin ‘Republika’).

fakt, unë e sulmova pak, sepse ia kujtova kur kryeministri ishte emision te ai (Dardan Gashi kur e kishte një emision televiziv) edhe pati thënë se nuk ka car, sulltan e as bir Buroje ma ndërron mendjen për kufirin me Malin e Zi, kurse sot u kthy dhe po e përshëndet marrëveshjen e birit Burojës me Juvanoviqin (Filip Juvanoviq, president i Malit Zi)”, ka thënë tutje deputeti Salihu për Insajderin.

The post Mësohet çfarë u bisedua mes Dardan Gashit dhe deputetit të Vetëvendosjes appeared first on INSAJDERI.

Reklama