Home » Daçiq “shokon” Kosovën me këtë deklaratë

Daçiq “shokon” Kosovën me këtë deklaratë

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq tha se ai garanton se numri i vendeve kanë njohur pavarësinë e Kosovës do jetë i vogël se 100.

Ky proces nuk ka mbaruar dhe prandaj ka vende vënë dyshim vendimin për njohur pavarësinë e Kosovës”, tha kryediplomati serb pas një takimi me ministrin e jashtëm shqiptar, Ditmir Bushati dhe atë italian, Angelo Alfani, transmeton Klan Kosova.

Reklama