Home » Deputetja e PDK-së ka një paralajmërim të papritur për të gjithë qytetarët e Kosovës

Deputetja e PDK-së ka një paralajmërim të papritur për të gjithë qytetarët e Kosovës

Deputetja e Kuvendit Kosovës nga radhët e PDK-së, Xhevahire Izmaku ka paralajmëruar ratifkimin e marrëveshjes për demarkacionit kufirit ndërmjet Kosovës dhe Malit Zi.

Izmaku, ka publikuar një mesazh shkurtër dhe ironik profilin e saj zyrtar rrjetin shoqëror “Facebook” lidhur me situatën aktual, ku cilëson se liberalizimi i vizave është interes qytetarëve.

“..diçka për Mitrovicën !!!! shoqes time ma shumë po i intereson liberalizimi i vizave 👍..“, ka shkruar ajo, sipër një fotografie ku shihet bashkë me një afërme saj. (Shtyp mbi pamjen e mëposhtme dhe shikoje ⤵)

Ndryshe, dje është raportuar media se edhe Lista Serbe ka vendosur ta mbështes ratifkimin e demarkacionit, për krijuar mundësinë e liberalizimit vizave për qytetarët e vendit.

Për ratifikimin e kësaj marrëveshjeje, kërkohen 80 vota.

Reklama