Ky është personi që plagosi gjinekologun Gojani, kishte edhe bombë me vete

Gjinekologu Premtim Gojani është plagosur gjatë ditës sotme para shtëpisë tij lagjen Marigona.

Faton Fetiu nga Gjakova me nënshtetësi amerikane, plagosi Gojanin me tre plumba. Policia e Kosovës vendin e ngjarjes gjeti edhe një granatë dore, shkruan Gazeta Express.

Granata është lartuar nga njësiti i specializuar për deminim i Policisë.

Gojani raportohet se është gjendje rëndë shëndetësore dhe po trajtohet një spital privat.

faton-fetiu Ky është personi që plagosi gjinekologun Gojani, kishte edhe bombë me vete
Faton Feiu

 

The post Ky është personi që plagosi gjinekologun Gojani, kishte edhe bombë me vete appeared first on Gazeta Shneta | Me rëndësi shneta.

Reklama