Home » Lajmi.net: “E mahnitshme çka ka ndodhur dje në QKUK” plus 8 more

Lajmi.net: “E mahnitshme çka ka ndodhur dje në QKUK” plus 8 more

h1 a:hover {background-color:#888;color:#fff ! important;} div#emailbody table#itemcontentlist tr td div ul { list-style-type:square; padding-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div blockquote { padding-left:6px; border-left: 6px solid #dadada; margin-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div li { margin-bottom:1em; margin-left:1em; } table#itemcontentlist tr td a:link, table#itemcontentlist tr td a:visited, table#itemcontentlist tr td a:active, ul#summarylist li a { color:#000099; font-weight:bold; text-decoration:none; } img {border:none;}

Lajmi.net: “E mahnitshme çka ka ndodhur dje në QKUK” plus 8 more

E mahnitshme çka ka ndodhur dje në QKUK Posted: 05 Jul 2017 11:50 PM PDT

g_1499323019-6697032-300x164 Lajmi.net: “E mahnitshme çka ka ndodhur dje në QKUK” plus 8 more

Gjatë 24-orëshit kaluar këtë klinikë janë regjistruar gjithsej 39 lindje, raporton Gazeta Shneta. Është një nënë ka sjellë jetë trenjakë, si dhe një tjetër ka lindur binjakë. Gjithsej numri i bebeve është 42, 23 djem dhe 19 vajza. 14 nëna kanë lindur me prerje cezariane, ndërsa 21 gra janë bërë nëna për herë parë.

“Të gjitha pronat e uzurpuara do të lirohen” Posted: 05 Jul 2017 11:41 PM PDT

g_1499323019-6697032-300x164 Lajmi.net: “E mahnitshme çka ka ndodhur dje në QKUK” plus 8 more

Sipas tij, NPB-ja do ta presë vetëm vendimin e Gjykatës për t’i liruar edhe dhjetëra prona tjera publike. hënën, me asistimin e Policisë Kosovës, Ndërmarrja Publike Banesore Prishtinë ka liruar gjashtë banesa nga uzurpatorët e tyre lagjen “Dardania”, ndërsa javën e ardhshme pritet edhe lirimi i gjashtë banesave tjera. Kështu ka njoftuar drejtori i Ndërmarrjes Publike Banesore, Nexhat Kryeziu, një intervistë dhënë për Zërin, ku ka dhënë detaje rreth këtij procesi. Sipas Kryeziut, qytetarët cilët kanë shfrytëzuar këto banesa përkundër pretendimit tyre se po u bëhet padrejtësi këtë proces nuk ka asgjë vërtetë këtë mes. Ndërkaq ai ka zbuluar se mesin e personave cilat kanë uzurpuar këto banesa ka edhe punonjës institucione shtetërore. Përkundër kësaj, ai ka thënë se NPB-ja është duke pritur vetëm aktvendimet e plotfuqishme nga Gjykata për vazhduar me lirimin e gjitha banesave. “NPB-ja kuadër veprimtarisë vetë e ka pasur edhe ndërtimin e banesave banimit kolektiv. Projekti cilit i referoheni është “Dardani”, ndërsa NPB-ja vazhdon me ekzekutimin përmes përmbaruesve privat lirimit këtyre banesave. hënën, me asistimin e Policisë, kemi liruar gjashtë banesa. Mbesin edhe një numër i madh i tyre, faktikisht jemi procedurë pritjes aktgjykimeve plotfuqishme gjykatave Kosovës dhe javën e ardhshme, datën 10 korrik 2017, do t’i lirojmë edhe gjashtë banesa tjera”, ka thënë ai.

Abigail Ratchford Posted: 05 Jul 2017 11:41 PM PDT

g_1499323019-6697032-300x164 Lajmi.net: “E mahnitshme çka ka ndodhur dje në QKUK” plus 8 more
Nëna poston foto të vajzës por fitoi urrejtjen e të gjithëve për shkak të një detaji (Foto) Posted: 05 Jul 2017 11:38 PM PDT

g_1499323019-6697032-300x164 Lajmi.net: “E mahnitshme çka ka ndodhur dje në QKUK” plus 8 more

Ndodh faqen e vogëlushes është vendosur një diamant “piercing” dhe kaq ka mjaftuar dhjetëra komente vërshojnë drejt saj. Je e çmendur, si ia ke vendosur vajzës atë. Ti duhesh dënuar”,- i shkruan një komentuese.

E shumtë janë ata e kritikojnë ky është një abuzim me voglën dhe për një moment, ajo “shprëthen” dhe u kthehet keq, duke ua bërë qartë se çdokush ka drejtë bëjë ç’ dojë me trupin e vet dhe se ata janë askush për t’i gjykuar.

Ajo ka thënë se gjithçka e ka bërë duke u konsultuar me mjekët dhe se nuk përbën problem. /Lajmi.net/ g_1499323019-6697032-300x164 Lajmi.net: “E mahnitshme çka ka ndodhur dje në QKUK” plus 8 more

Kosova sot shkatërron armë Posted: 05 Jul 2017 11:28 PM PDT

g_1499323019-6697032-300x164 Lajmi.net: “E mahnitshme çka ka ndodhur dje në QKUK” plus 8 more

Ky aktivitet organizohet nga Ministria e Punëve Brendshme dhe mbështetet nga Zyra Qendrore për Kontrollin e Armëve Vogla dhe Lehta (SEESAC), Zyra e Jashtme Gjermane dhe Programi për Zhvillim i Kombeve Bashkuara. Shkatërrimi i tyre do organizohet nga Policia e Kosovës orën 10:00 Ferizaj.

Kujt po ia shkelë syrin Enca? (Foto) Posted: 05 Jul 2017 11:27 PM PDT

g_1499323019-6697032-300x164 Lajmi.net: “E mahnitshme çka ka ndodhur dje në QKUK” plus 8 more

Pas pushimit, Enca iu është kthyer angazhimeve profesionin e saj, shkruan lajmi.net. fundi, ajo ka publikuar një imazh cilin ka pozuar nga vetura duke shkelur syrin dhe me këtë foto ajo dha një mesazh. “Kur ju e dini, ata e dinë ju jeni çelësi i suksesit” shkruan Enca sipër fotos postuar profilin e saj Instagram. Këto ditë, këngëtarja pritet ta lansojë projektin e saj ri me titull ‘Ciao’. /Lajmi.net/ g_1499323019-6697032-300x164 Lajmi.net: “E mahnitshme çka ka ndodhur dje në QKUK” plus 8 more

“Palët të reflektojnë, mos të përsëritet ngërçi i 2014-ës” Posted: 05 Jul 2017 11:17 PM PDT

g_1499323019-6697032-300x164 Lajmi.net: “E mahnitshme çka ka ndodhur dje në QKUK” plus 8 more

një intervistë për gazetën “Epoka e re”, ai ka thënë se për këtë arsye subjektet politike duhet reflektojnë, duke lëvizur nga qëndrimet aktuale politike. Baraliu ka pranuar se koalicioni PDK-AAK-Nisma mund ta bëjë qeverinë e re duke llogaritur mbështetjen e disa deputetëve por, sipas tij, një qeveri e tillë nuk do ishte stabile. Baraliu nuk e ka përjashtuar mundësinë e përsëritjes krizës politike vitit 2014. “Është e mundshme kemi përsëritje asaj krize, sepse Kushtetuta e Kosovës është e tillë ka vakum. Kjo mund ta krijojë mundësinë ketë ngecje apo bllokadë”, ka thënë Baraliu.

Rinumërimi rrëzoi ministrat Posted: 05 Jul 2017 11:14 PM PDT

g_1499323019-6697032-300x164 Lajmi.net: “E mahnitshme çka ka ndodhur dje në QKUK” plus 8 more

Rinumërimi i 117 kutive votimit ka nxjerrë nga loja ministrat largim, cilët fillimisht siguruan mandatin e deputetit Kuvendit Kosovës zgjedhjet e parakohshme 11 qershorit. Sipas rezultateve preliminare zgjedhjeve, ministri Imet Rrahmani “kishte siguruar” ulësen e deputetit njëjtë sikurse edhe ministri i Administratës Publike Mahir Jagcilar dhe zëvendëskryeministri Branimir Stojanoviq. Por pas rinumërimit këtyre kutive votimit Rrahmani ka mbetur jashtë Kuvendit dhe vend tij ka hyrë Naser Osmani, ndërsa vend Jagcilarit ka hyrë Fikrim Damka. Edhe shefi i Grupit Parlamentar Listës Serbe, Slavko Simiq, ka hyrë Kuvend vend Branimir Stojanoviqit. Deputeti nga radhët e koalicionit LAA Naser Osmani, i cili arriti hyjë Kuvend pas rinumërimit 117 kutive, ka thënë për gazetën “Zëri” se procesi i numërimit votave është shoqëruar me manipulime. “Unë tash dyshoj ndonjë deputet i cili i ka marrë votat nuk është futur Parlament si rasti im. Kjo tregon se manipulimet e komisionarëve kanë ndodhur përmasa mëdha”, ka thënë Osmani.

Të pavendosur për Kadri Veselin Posted: 05 Jul 2017 11:10 PM PDT

g_1499323019-6697032-300x164 Lajmi.net: “E mahnitshme çka ka ndodhur dje në QKUK” plus 8 more

Ndonëse sipas aktgjykimit nxjerrë nga Gjykata Kushtetuese vitin 2014 posti i kryetarit Kuvendit i takon koalicionit ose partisë fituese zgjedhjeve ( këtë rast, koalicionit PDK-AAK-Nisma), ky i fundit ende nuk ka vendosur sedo ta ketë kandidat për këtë pozitë. Emri i lakuar për këtë pozitë është i shefit PDK-së Kadri Veselit, i cili mandatin e fundit Kuvendit ka qenë krye këtij institucioni, shkruan Gazeta “Zëri”. Përfaqësues koalicionit madh PDK-AAK-Nisma pohojnë se pozita e parit Kuvendit i takon PDK-së, porse ende nuk është caktuar se kush do jetë aty. Nga ana tjetër, partnerët e PDK-së koalicion konfirmojnë se do ta mbështesin cilindo kandidat për kryetar Kuvendit, qoftë ai edhe Kadri Veseli. Kurse dy partitë e tjera, LVV-ja e LDK-ja, duke mos saktësuar nëse do ta votojnë apo jo një kandidat nga PAN-i, kanë thënë se nuk e mbështesin konceptin politik këtij koalicioni.

Reklama