Home » Koha.net: “AKR përkrah Kurtin për kryeministër” plus 29 more

Koha.net: “AKR përkrah Kurtin për kryeministër” plus 29 more

h1 a:hover {background-color:#888;color:#fff ! important;} div#emailbody table#itemcontentlist tr td div ul { list-style-type:square; padding-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div blockquote { padding-left:6px; border-left: 6px solid #dadada; margin-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div li { margin-bottom:1em; margin-left:1em; } table#itemcontentlist tr td a:link, table#itemcontentlist tr td a:visited, table#itemcontentlist tr td a:active, ul#summarylist li a { color:#000099; font-weight:bold; text-decoration:none; } img {border:none;}

Koha.net: “AKR përkrah Kurtin për kryeministër” plus 29 more

AKR përkrah Kurtin për kryeministër Posted: 05 Jul 2017 02:44 PM PDT

AKR-ja do të përkrahë Albin Kurtin, nëse ai do të jetë kandidati për kryeministër nga një bashkim i mundshëm i koalicionit LAA me Vetëvendosjen. Agim Bahtiri i AKR-së thotë se Kurti dhe Vetëvendosja janë fituesit më të mëdhenj të zgjedhjeve të 11 qershorit. “Vetëvendosje ka pas program të mirë dhe Kurti paraqitje jashtëzakonisht të mira. Kjo është përshëndetur edhe nga ndërkombëtarët. Tash është koha të ecim përpara. Sigurisht që ne do të……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Bahtiri thotë se VV është parti e pakorruptuar Posted: 05 Jul 2017 02:43 PM PDT

Sipas Agim Bahtirit të AKR-së, Vetëvendosja është parti e pakorruptuar dhe se duhet të ketë patjetër një bashkim të kësaj partie me LDK-në. Kryetari i Mitrovicës ka thënë në Interaktiv të KTV-së se Kosovës i duhet një bashkim i VV-së dhe LDK-së që të rrëzojnë PDK-në dhe se shumë shpejt do të ketë takime mes dy partive lidhur me një bashkëpunim të mundshëm. “Ne jemi duke biseduar me koalicionin tonë për të dhënë një mundësi……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
“As deputetët e PAN-it nuk votojnë bashkëqeverisjen me Listën Serbe” Posted: 05 Jul 2017 02:38 PM PDT

Bashkimi me Listën Serbe për të qeverisur vendin është tradhti ndaj popullit, sipas Agim Bahtirit nga AKR-ja. Nënkryetari i partisë së Behgjet Pacollit, thotë se ka edhe deputetë të PAN-it që do të votonin kundër qeverisjes që mund të jetë e kushtëzuar nga deputetët serbë. “Nëse i kanë numrat le të udhëheqin, por po ju them se nuk i kanë numrat as ata që janë brenda koalicionit. Edhe brenda PAN-it do të votojnë kundër. Nuk e kushtëzon qeverinë tonë të ardhme me……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Bahtiri: Kam pasur ofertë për të hyrë në qeverinë Haradinaj – e refuzova Posted: 05 Jul 2017 02:37 PM PDT

Agim Bahtiri nga AKR-ja thotë se ka pasur ofertë që të jetë pjesë e qeverisë Haradinaj, por ka refuzuar sepse nuk dëshiron të jetë pjesë e koalicionit me PDK-në. Në Interaktiv të KTV-së, Bahtiri ka thënë se partia e tij është bashkuar me LDK-në me qëllim që të dërgojë PDK-në në opozitë. Ai ka treguar se është takuar me të nominuarin e PAN-it për kryeministër, Ramush Haradinaj. Bahtiri thotë se Haradinaj i ka ofruar post në qeveri, por këtë e ka……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Agjenti: Arda s’do të largohet nga Barcelona Posted: 05 Jul 2017 02:23 PM PDT

Agjenti i Arda Turanit insiston se klienti i tij s’do të largohet nga Barcelona, transmeton Koha.net. Turan ka shënuar 13 gola në 30 paraqitje në sezonin e kaluar, por vetëm 14 herë ishte titullar në La Liga. Ai është i lidhur me një kalim te Arsenali, por agjenti i tij, Ahmet Bulut thotë se ai do të jetë deri në përfundim të kontratës së tij pjesë e Barcelonës. “Arda do të qëndrojë te Barcelona. Ai ka edhe tre vjet kontratë. Ai do të bashkohet me ekipin në kampin stërvitor më 12……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Costa këtë javë drejt Atleticos Posted: 05 Jul 2017 02:15 PM PDT

Atletico Madridi pritet që gjatë kësaj jave të bëjë ofertë për sulmuesin e Chelseat, Diego Costa. Edhe pse Costa ishte sulmuesi më efikas i Chelseat sezonin e shkuar, ai nuk është në planet e Antonio Contes për sezonin e radhës. Costa dëshiron rikthimin tek Atletico, edhe pse nuk do të jetë në gjendje të luajë deri në janar për shkak të dënimit për mostransfere të skuadrës spanjolle. Një opsion është që Atletico të transferojë futbollistin dhe ta huazojë në……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
A është Limaj pishman për koalicionin me PDK-në Posted: 05 Jul 2017 01:44 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Shirley DioGuardi: Ekstradimi i fajtorëve për përdhunimet në Kosovë, të jetë kusht i negociatave Posted: 05 Jul 2017 01:39 PM PDT

Afro dy dekada pas luftës në Kosovë, me gjithë ndryshimet e shumta, disa nga plagët mbeten të hapura. Por për një nga kapitujt më të vështirë të saj, filloi të flitet vetëm vitet e fundit. Bëhet fjalë për përdhunimin e mijëra grave dhe vajzave nga forcat serbe dhe heshtjen që e mbështolli për vite me radhë këtë aspekt të dhimbshëm. Ekspertja e çështjeve të Ballkanit, Shirley Cloyes DioGuardi ka shkruar një kapitull për Kosovën, në një libër që sjell……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Franca kërkon forcimin e sanksioneve ndaj Koresë Veriore Posted: 05 Jul 2017 01:35 PM PDT

Franca sot i kërkoi Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara që të miratojë një rezolutë të re për të forcuar sanksionet kundër Koresë së Veriut, pasi që vendi lansoi raketën e tij të parë balistike ndërkontinentale. “Ne jemi në favor të një rezolute të re të Këshillit të Sigurimit, e cila do të mbështesë në mënyrë të qartë forcimin e sanksioneve kundër regjimit të Koresë së Veriut", tha ambasadori francez François……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
“Spanja nuk do ta njohë Kosovën edhe nëse këtë gjë e bën Serbia” Posted: 05 Jul 2017 02:01 PM PDT

Një medium javor serb spekulon sot në faqen e vet elektronike se Spanja nuk do ta njihte Kosovën edhe sikur Serbia ta njihte pavarësinë e saj. Duke shkruar rreth kësaj, “nedelnjik” i Beogradit thotë se Kosova është problem europian e jo serb dhe, sipas këtij portali, këtë ngadalë gjithnjë e më shumë po bëhen të vetëdijshëm në Bruksel, transmeton Koha.net. Pas nëntë vjetësh të vetëbindjes se Spanja dhe katër vendet tjera nuk e njohin Kosovën, në BE duhet të gjendet një……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Nadali mposht Youngun, arrin raundin e tretë Posted: 05 Jul 2017 01:32 PM PDT

Dy herë kampioni Rafael Nadal kaloi në raundin e tretë të Wimbledonit duke e mposhtur sot Donald Youngun. BBC raporton se spanjolli shënoi fitore 6-4 6-2 7-5, transmeton Koha.net. 31 vjeçari, që e humbi garën e vitit të kaluar për shkak të lëndimit, duke se ka rigjetur formën. Në meçin e radhës Nadal do të përballet me rusin, Karen Khachanov, të premten. …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Yee: Ballkani as brenda 30 vjetësh nuk do të hyjë në BE Posted: 05 Jul 2017 01:20 PM PDT

Brian Hoyt Yee, zëvendësndihmës i sekretarit shtetëror të SHBA-së, në një intervistë për javoren e Beogradit NIN, ka thënë se rajoni i Ballkanit nuk do të hyjë në Bashkimin Europian as brenda 30 vjetësh, transmeton Koha.net. "Prioritet numër një duhet të jetë përparim ekonomik. Shumica e shteteve ka rritje ekonomike nga 3 – 4 për qind, por as me këtë rritje e as me rritjen prej 6 për qind, nuk do të arrihet mesatarja e BE-së gjatë tri decenieve të ardhshme. Ne nuk po i mbyllim……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Zyrtare: Torres vazhdon me Atleticon Posted: 05 Jul 2017 01:14 PM PDT

Ylli spanjoll, Fernando Torres ka vazhduar kontratën me Altetico Madridin edhe për një vit, ka konfirmuar klubi madrilen. Ish-sulmuesi i Liverpoolit ishte në skadencë, dhe spekulohej se është drejt largimit, me ligën meksikane Liga MX si një nga destinacionet e mundshme, transmeton Koha.net. Por, “El Nino” do të jetë pjesë e Atleticos, që është i dënuar për mos transferimin e lojtarëve. Mañana arranca el equipo y tendremos el honor de contar con @Torres ¡F9T ha ampliado su contrato! #TorresRojiblanco……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Pacquiao kërkon nga WBO rishikimin e “meçit dhe arbitrimin” ndaj Hornit Posted: 05 Jul 2017 01:03 PM PDT

Ish-kampioni botëror i peshave të lehta Manny Pacquiao ka kërkuar nga WBO-ja që ta rishikojë “vendimin e padrejtë dhe referimin” në humbjen kontroverse ndaj Jeff Hornit, shkruan BBC. Të dielën boksieri filipinas, Pacquiao humbi meçin me vendim unanim të gjyqtarëve ndaj 29 vjeçarit, Horn, i cili u shpall për herë të parë kampion bote, transmeton Koha.net. “E dua boksin dhe nuk dua ta shoh atë duke vdekur për shkak të vendimeve të padrejta dhe referimit”, është shprehur 38 vjeçari. Bordi……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Jeta® Posted: 05 Jul 2017 07:40 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Serial: Perandori epis. 136® Posted: 05 Jul 2017 06:55 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Fashionista ® Posted: 05 Jul 2017 06:25 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Rubikon ® Posted: 05 Jul 2017 05:00 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Express Summer ® Posted: 05 Jul 2017 04:30 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Serial: “Trimi dhe e bukura” epis. 53® (10+) Posted: 05 Jul 2017 03:35 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Nokia nënshkruan bashkëpunim me gjigantin kinez Xiaomi Posted: 05 Jul 2017 12:45 PM PDT

Nokia dhe gjiganti teknologjik kinez, Xiaomi kanë nënshkruar një bashkëpunim biznesi dhe marrëveshje për patentat, raporton gmsarena. Me këtë bashkëpunim, Nokia do të ofrojë pajisje të infrastrukturës së rrjetit për Xiaomi. Kjo do të përmirësojë performancën e kapaciteteve të smartfonëve të prodhuesit kinez. Që të dy këto kompani do të punojnë së bashku në transferimin e të dhënave dhe zgjidhjet e lidhjeve të rrjetit. Xiaomi mund t’i hyjë shumë në……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
“Thaçi mund të flasë me Serbinë, por nuk ka të drejtë të nënshkruajë marrëveshje…” Posted: 05 Jul 2017 12:43 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
“Rigjykimi i Ramadan Mujës ‘me shokë’, për shmangie nga drejtësia” Posted: 05 Jul 2017 12:40 PM PDT

Grupi i Qytetarëve Aktivë "Për Prizrenin", me një kumtesë për medie, ka reaguar lidhur me aktvendimin e Gjykatës së Apelit për kthimin në rigjykim të rastit të Ramadan Mujës dhe ish-vartësve të tij. Këtë rikthim, ky grup e ka quajtur shmangie nga drejtësia, transmeton Koha.net. Ky është reagimi i plotë i grupit Qytetarët Aktivë #përprizrenin: “Vendimi i sotëm i Gjykatës së Apelit për të kthyer përsëri në ri-gjykim rastin “Muja&Co.”……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Katari u përgjigjet negativisht kushteve të fqinjëve arabë Posted: 05 Jul 2017 12:38 PM PDT

Kufizimet ndaj Katarit do të vazhdojnë, pasi ai ka refuzuar ultimatumin e vënë nga fqinjët në Lindjen e Mesme, tha Arabia Saudite. Që nga mesi i muajit të kaluar, Arabia Saudite, Egjipti, Bahrejni dhe Emiratet e Bashkuara Arabe i kanë ndërprerë të gjitha lidhjet diplomatike dhe të udhëtimit më Katarin, duke e akuzuar Dohan për mbështetje të terrorizmit dhe për afërsi me rivalin rajonal – Iranin. Katarasit i kanë hedhur poshtë akuzat. Të mërkurën, ministrat e Jashtëm të katër vendeve arabe,……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Austria vazhdon përkrahjen për Kosovën Posted: 05 Jul 2017 12:34 PM PDT

Kryetari i Vetëvendosjes Visar Ymeri, dhe i nominuari për kryeministër nga kjo parit Albin Kurti, takuan sot Ambasadorin e Austrisë në Kosovë, Gernot Pfandler dhe zëvendësen e tij,Vera Fusch, njofton kumtesa partiake, transmeton Koha.net. Sipas, në takim u diskutua mbi situatën politike, zgjedhjet e 11 qershorit dhe rezultatin e tyre, si dhe formimin e qeverisë së ardhshme. Ymeri e Kurti, thotë kumtesa e njoftuan ambasadorin austriak për planin dhe 40 prioritetet e Vetëvendosjes , si projektin e vetëm që mundëson ndërtimin dhe zhvillimin e……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
E ardhmja e Manajt vendoset brenda javës Posted: 05 Jul 2017 12:22 PM PDT

E ardhmja e Rey Manaj vendoset brenda kësaj jave. U përfol se sulmuesi shqiptarë do të ishte transferimi më i ri i skuadrës së Parmës, me këta të fundit, të cilët arritën të siguronin ngjitjen në Seria B. Në fakt këtu nuk ka asgjë të vërtetë në lidhje me këto zëra të afatit kalimtar dhe një gjë të tillë e konfirmon vet menaxheri i 20-vjeçarit, Alberto Fontana. Ai ka deklaruar se mes tij edhe Parmës nuk ka pasur asnjë kontakt, transmeton Supersport. Më tej, Fontana shtoi……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Kur ka përfunduar koalicioni i Nismës me AAK-në Posted: 05 Jul 2017 12:20 PM PDT

“Koalicioni me AAK-në ka përfunduar të dielën në orën 7 kur u mbyllën vendvotimet”. Janë këto fjalët e kreut të Nismës, Fatmir Limaj karshi koalicionit dhe partneritetit me AAK-në dhe liderin, Ramush Haradinaj. AAK e Nisma për Kosovën nuk do jenë më partnerë. Zgjedhjet lokale do t’i gjejnë të ndara këto dy parti duke lënë mundësi të hapur për bashkëpunim të mundshëm eventual në ndonjë komunë. Këtë për Rubikon të KTV-së e bëri……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
“Qeveria Haradinaj do të votohet në raundin e parë” Posted: 05 Jul 2017 12:15 PM PDT

Krijimi i një shumicë për bashkëqeverisje është ftesë e hapur për të gjitha partitë, rrjedhimisht edhe për koalicionet politike. Lideri i Nisma për Kosovën, Fatmir Limaj në Rubikon të KTV-së theksoi se qeveria Haradinaj është një e vërtetë, për çka beson se nuk do të ketë votim për herë të dytë sepse qeveria do të votohet që në raundin e parë. Limaj duke e komentuar orientimin e subjektit të tij dhe AAK-së kah PDK si parti që ishte në pushtet, ai……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
77 të vdekur në një aksident trafiku në Afrikën Qendrore Posted: 05 Jul 2017 12:09 PM PDT

Së paku 77 persona kanë humbur jetën në një aksident komunikacioni që ka ndodhur në Republikën e Afrikës Qendrore. Viktimat kanë humbur jetën, deri sa ndodheshin në një kamion të mbingarkuar dhe i cili u rrokullis për shkak të një defekti teknik. "Kanë humbur jetën 77 persona, kryesisht burra. Por ka shumë të plagosur, disa janë në gjendje të rëndë", tha një zyrtar i policisë në qytetin Bambara, transmeton kp. Banorët vendas, thonë se kjo nuk është hera e……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
“Qeveria Mustafa mundi, por s’e zhbllokoi liberalizimin e vizave” Posted: 05 Jul 2017 12:06 PM PDT

Demarkacioni, asociacioni…, ushtria dhe liberalizimi i vizave duhet të jenë temat prioritet për kryeministrin e ardhshëm. Me përfundimin e këtyre çështjeve, sipas kryetarit të Nisma për Kosovën, fokusi duhet të kthehet nga zhvillimi ekonomik. Hapi i parë që do të bënte Limaj karshi demarkacionit do të ishte një kërkesë për bisedë me Malin e Zi. Tutje do të ishte ballafaqimi i fakteve, ekspertëve që e kundërshtuan dhe atyre që e mbështetën demarkacionin. Limaj beson se Haradinaj do……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Reklama