Home » Lajmi.net: “Analistët: Koalicioni PAN – LAA, i mundshëm” plus 8 more

Lajmi.net: “Analistët: Koalicioni PAN – LAA, i mundshëm” plus 8 more

h1 a:hover {background-color:#888;color:#fff ! important;} div#emailbody table#itemcontentlist tr td div ul { list-style-type:square; padding-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div blockquote { padding-left:6px; border-left: 6px solid #dadada; margin-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div li { margin-bottom:1em; margin-left:1em; } table#itemcontentlist tr td a:link, table#itemcontentlist tr td a:visited, table#itemcontentlist tr td a:active, ul#summarylist li a { color:#000099; font-weight:bold; text-decoration:none; } img {border:none;}

Lajmi.net: “Analistët: Koalicioni PAN – LAA, i mundshëm” plus 8 more

Analistët: Koalicioni PAN – LAA, i mundshëm Posted: 04 Jul 2017 11:25 PM PDT

foto-kushtrim-ternava-bloku-aak-ldk-nisma-8-1-300x187 Lajmi.net: “Analistët: Koalicioni PAN – LAA, i mundshëm” plus 8 more

Ndonëse dyja palët tani për tani e kundërshtojnë një gjë tillë, analistët politikë, Behxhet Shala dhe Imer Mushkolaj, kanë thënë për gazetën “Epoka e re” se nuk duhet zënë besë qëndrimeve kundërshtuese palëve pasi, sipas tyre, këto subjekte politike edhe herët kanë vendosur vija kuqe për t’i ngritur pazaret, pastaj i kanë shlyer vijat e kuqe. “Asnjë koalicion nuk është i pamundur ardhmen, sepse Isa Mustafa, Lutfi Haziri dhe këta tjerët po kundërshtojnë çdo bashkëpunim me koalicionin PAN, e dinë se fund fundit, po duan ndërkombëtarët, brenda natës e bëjnë”, është shprehur Behxhet Shala, duke shtuar se kundërshtimet tani po bëhen për ta ngritur pazarin. “Tani për tani po bëhet një përpjekje për ta ngritur pazarin sesa është një synim i vendosur për mos hyrë qeveri”, ka thënë Shala. Edhe analisti tjetër politik Imer Mushkolaj ka thënë se nuk duhet zënë besë shumë subjekteve politike betohen se nuk do bëjnë koalicion.
“Ramush Haradinaj edhe mund ta sigurojë ndonjë votë shumë. Kosovë njihet fenomeni i kontrabandimit, ‘peshkimit’ deputetëve për përfitime materiale. Pra, deklaratave subjekteve politike, se nuk do t’ia bëjnë assesi votat Haradinajt, nuk është për t’u besuar, ngaqë ka nga to kaluarën kanë dëshmuar se nuk e mbajnë fjalën”, ka thënë Mushkolaj.

12 historitë inspiruese që do të ndryshojnë jetën tuaj (Video) Posted: 04 Jul 2017 11:20 PM PDT

foto-kushtrim-ternava-bloku-aak-ldk-nisma-8-1-300x187 Lajmi.net: “Analistët: Koalicioni PAN – LAA, i mundshëm” plus 8 more

Kanë bëjnë me emra njohur, skena njohura, karaktere gjithashtu, shkruan lajmi.net Njerëz humbin gjithçka dhe fillojnë nga e para, duke qenë kështu inspirim se jeta mund ndryshojë për mirë, po duam. Pastaj, besimi ëndrra dhe mos heqja dorë nga to, pavarësisht çdo njeri qesh me to. Dalja mbanë dhe shkruarja histori, pikërisht për shkak ëndrrave realizuara. Janë gjëra me vërtetë vlejnë shumë, andaj lexoni poshtë dhe filloni ditën me pozitivitet. /Lajmi.net/

Presidenti po e shkel Kushtetutën, sipas ekspertëve kushtetues Posted: 04 Jul 2017 11:15 PM PDT

foto-kushtrim-ternava-bloku-aak-ldk-nisma-8-1-300x187 Lajmi.net: “Analistët: Koalicioni PAN – LAA, i mundshëm” plus 8 more

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka shkelur Kushtetutën e Republikës Kosovës me rastin e përfshirjes dialogun Kosovë-Serbi, respektivisht takimin me homologun serb Aleksandër Vuçiq Bruksel. Kështu kanë vlerësuar për “Zërin” ekspertët kushtetues, sipas cilëve, ky veprim bie ndesh me kompetencat e tij si president, shkruan “Zeri”.  Me përfshirjen e presidentit bisedime Bruksel nuk pajtohen as përfaqësuesit e partive politike, përderisa analistët politikë vlerësojnë se Thaçi me një veprim tillë po synon faktorizohet.

Rusia do ta furnizojë Kinën me gaz natyror Posted: 04 Jul 2017 11:10 PM PDT

foto-kushtrim-ternava-bloku-aak-ldk-nisma-8-1-300x187 Lajmi.net: “Analistët: Koalicioni PAN – LAA, i mundshëm” plus 8 more

Ky hap është pjesë e marrëveshjes për energji mes dy vendeve, dhe kap shifrën e 400 miliardë dollarëve. Shefi ekzekutiv i Gazpromit, Aleksei Miller, u ka thënë gazetarëve Moskë, se furnizimet e para do nisin dhjetor vitit 2019, duke shtuar, se Beijing dhe Moska janë duke negociuar për një tubacion dytë Lindjen e Largët. Rusia ka nënshkruar marrëveshje 30 vjeçare me Kinën maj vitit 2014, përmes një tubacioni furnizojë me gaz, tregun madh energjisë botë. Punimet tubacionin me gjatësi 4,000 kilometra kanë filluar shatator vitit 2014, duke lidhur fushat e gazit Yakutia me Detin e Japonisë dhe kufirin kinez. Marrëveshja e Gazpromit me Korporatën Kombëtare Kinës, erdhi pas një vizitë Moskë presidentit kinez, Xi Jinping. Moska dhe Beijing kanë rritur bashkëpunimin tregtar nga viti 2014. Kremlini ishte i interesuar për tregjet e Lindjes, pasi Perëndimi i vuri sanksione Rusisë, pas agresionit Ukrainë.

Transformime të mrekullueshme të flokëve (Video) Posted: 04 Jul 2017 11:00 PM PDT

foto-kushtrim-ternava-bloku-aak-ldk-nisma-8-1-300x187 Lajmi.net: “Analistët: Koalicioni PAN – LAA, i mundshëm” plus 8 more

Stina e verës padyshim se është stina e ndryshimit dukjes suaj. Flokët janë pjesë përbërëse e imazhit përcjellni tek shoqëria, shkruan lajmi.net Jeni bionde apo brune, keni flokë gjata apo shkurtra, pak ka rëndësi. videon poshtë do shihni ndryshime do ju lënë pa fjalë. Transformime tilla, a keni provuar ndonjëherë keni? /Lajmi.net/

Berlini paralajmëron sulme të reja terroriste Posted: 04 Jul 2017 10:43 PM PDT

foto-kushtrim-ternava-bloku-aak-ldk-nisma-8-1-300x187 Lajmi.net: “Analistët: Koalicioni PAN – LAA, i mundshëm” plus 8 more

Gjermania ka qenë cak i pesë sulmeve tilla gjatë vitit 2016, duke përfshirë edhe sulmin tregun e Krishlindjeve Berlin, cilin u vranë 12 persona, derisa shtatë sulme tjera kanë dështuar realizohen, u ka thënë gazetarëve, presidenti i Agjencisë për Inteligjencë Gjermani, Hans – Geog Maassen. “Ne duhet jemi gatshëm presim sulme tjera nga individë apo grupe terroriste”, ka thënë Maaseen. raportin e përgjithshëm kësaj agjencie vitin 2016, thuhet se Gjermani janë 24,400 islamistë, mesin e tyre 9,700 janë salafistë. raport po ashtu thuhet, se qindra “xhihadistë” kanë hyrë këtë vend, mesin e rreth 1 milion migrantëve kanë shkuar Gjermani gjatë dy viteve kaluara. Zyrtarët e sigurisë janë vëmendshëm për mundësinë e 680 kërcënimeve potenciale islamike, shumica prej tyre ndikuar nga ideologji salafiste, ka thënë ministri i Punëve Brendshme, Thomas de Maiziere. Ai ka thënë se gjatë vitit kaluar, Gjermania ka rritur mënyrë dramatike përpjekjet e saj, për luftuar militantët islamikë, me një numër rekord arrestimesh, ndjekjesh penale dhe dëbimesh. Maassen ka thënë se rreth 930 persona kanë lënë Gjermaninë për luftuar me grupin terrorist, Shteti Islamik, Siri ose Irak, nga cilët rreth 20 për qind kanë qenë gra. Rreth 145 prej tyre kanë vdekur, ka shtuar tutje ai.

Në Gjakovë, Deçan dhe Junik inaugurohen tri projekte ndërkufitare Posted: 04 Jul 2017 10:38 PM PDT

foto-kushtrim-ternava-bloku-aak-ldk-nisma-8-1-300x187 Lajmi.net: “Analistët: Koalicioni PAN – LAA, i mundshëm” plus 8 more

Projektet kanë për synim përmirësimin e resurseve ujore Gjakovë, rivitalizimin e komuniteteve lokale për turizëm dhe zhvillimin e rinisë Junik dhe valorizimin e eko-produkteve zonën ndërkufitare Deçanit.

Real Madrid s’ka të ndalur, edhe një super përforcim (FOTO) Posted: 04 Jul 2017 10:27 PM PDT

foto-kushtrim-ternava-bloku-aak-ldk-nisma-8-1-300x187 Lajmi.net: “Analistët: Koalicioni PAN – LAA, i mundshëm” plus 8 more

Dani Ceballos është prag bëhet futbollist i ri i Real Madridit. E përditshmja sportive madrilene “AS” shkruan se ylli i Real Betisit mirëpret mundësinë e kalimit Santiago Bernabeu. Dhe, pas paraqitjeve mira me ekipin e Spanjës U-21 Kampionatin evropian, kontaktet janë shtuar lidhje me blerjen e tij nga “Los Blancos”, përcjell “lajmi.net”. Dëmshpërblimi i tij është 15 milionë euro. /Lajmi.net/ foto-kushtrim-ternava-bloku-aak-ldk-nisma-8-1-300x187 Lajmi.net: “Analistët: Koalicioni PAN – LAA, i mundshëm” plus 8 more

Messi nënshkruan kontratë të re me Barcelonën (FOTO) Posted: 04 Jul 2017 10:22 PM PDT

foto-kushtrim-ternava-bloku-aak-ldk-nisma-8-1-300x187 Lajmi.net: “Analistët: Koalicioni PAN – LAA, i mundshëm” plus 8 more

Lionel Messi ka nënshkruar kontratë re Barcelonë. “Mundo Deportivo” raporton se sulmuesi argjentinas ka konfirmuar ardhmen e tij Camp Nou. Messi ka nënshkruar kontratë re trevjeçare me opsion vazhdimit për vitin e katërt, përcjell “lajmi.net”. Messi kishte zgjuar spekulime rreth largimit nga Barcelona. Por, fund vendosi ta vazhdojë aventurën e tij te gjiganti katalan. /Lajmi.net/ foto-kushtrim-ternava-bloku-aak-ldk-nisma-8-1-300x187 Lajmi.net: “Analistët: Koalicioni PAN – LAA, i mundshëm” plus 8 more

Reklama