Home » “KF Ferizaj përforcohet me tre lojtarë” plus 9 more Ferizaj Press

“KF Ferizaj përforcohet me tre lojtarë” plus 9 more Ferizaj Press

h1 a:hover {background-color:#888;color:#fff ! important;} div#emailbody table#itemcontentlist tr td div ul { list-style-type:square; padding-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div blockquote { padding-left:6px; border-left: 6px solid #dadada; margin-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div li { margin-bottom:1em; margin-left:1em; } table#itemcontentlist tr td a:link, table#itemcontentlist tr td a:visited, table#itemcontentlist tr td a:active, ul#summarylist li a { color:#000099; font-weight:bold; text-decoration:none; } img {border:none;}

“KF Ferizaj përforcohet me tre lojtarë” plus 9 more Ferizaj Press

KF Ferizaj përforcohet me tre lojtarë Posted: 05 Jul 2017 09:56 AM PDT

Ferizaj.05.07.2017.  Ferizaj nuk ka mjaftuar vetëm me transferimin e portierit Alban Miftari nga Maqedonia. “Ujqit” kanë sjell Ferizaj Fillim Guraziun, Avdyl Halitin dhe Argjend Bekteshin, shkruan Gazetasheshi.com. fakt për Fillim Guraziun ky do jetë një rikthim tek skuadra e Ferizajt, ekip me cilin kishte luajtur sezone parë. Sulmuesi nga Suhareka sezonin e kaluar ishte pjesë e Lirisë Prizrenit. Avdyl Haliti nga Ulpiana është futbollisti i rradhës i bashkohet Ferizajt. Haliti i cili luan rolin e mesfushorit qendrës pritet mbulojë boshllëkun e lënë nga disa futbollistë tashmë larguar. Argjend Bekteshi është rikthyer tek skuadra e Ferizajt, pasi kaloi një kohë tek ekipi i 2 Korrikut nga Prishtina.
Makina zyrtare godet 60 vjeçaren Posted: 05 Jul 2017 09:32 AM PDT

Ferizaj.05.07.2017. Një maiknë zyrtare ka goditur një moshuar rreth moshës 60  vjeçare rrethrrotullimin  rrugën 12 Qershori, përballë  shtëpisë pensionistëve. orët e mesditës një makinë me tabela  zyrtare  ka goditur  një grua moshës rreth 60 vjeçare vendkalimin për këmbësorë. Burime Ferizajpress bëjnë ditur se makina kishtë tabela zyrtare nivelit qenrorë (3Z) E lenduara eshtë dërguar emergjencën e spitalit për tretman mjekësorë. vendin e ngjarjes ka dalë edhe policia e trafikut e cila po merret me rastin. Screen-Shot-2017-07-05-at-18.03.43 “KF Ferizaj përforcohet me tre lojtarë” plus 9 more Ferizaj Press Screen-Shot-2017-07-05-at-18.03.43 “KF Ferizaj përforcohet me tre lojtarë” plus 9 more Ferizaj Press Screen-Shot-2017-07-05-at-18.03.43 “KF Ferizaj përforcohet me tre lojtarë” plus 9 more Ferizaj Press
Zyrtare: Këta janë tre deputetët e rinj të Kuvendit të Kosovës Posted: 05 Jul 2017 06:17 AM PDT

Kështu ue ditur mbledhjen e KQZ-së ku u paraqit një raport nga Qendra e Numërimit dhe Rezultateve pas rinumërimit fundit.Bazuar këto dhëna, Naser Osmani do jetë vend Imet Rrahmanit, cilin e ka kaluar me vota pas rinumërimit.Fitim Damka nga komuniteti turk pas ankesës ka arritur jetë listën e deputetëve vend bashkëpartiakut tij Mahir Yagcilar.Ndërkaq, Slavko Simiq i Listës Serbe ia ka zënë vendin Branimir Stojanoviqit.
Kosova nesër shkatërron armë Posted: 05 Jul 2017 06:17 AM PDT

Ky aktivitet organizohet nga Ministria e Punëve Brendshme dhe mbështetet nga Zyra Qendrore për Kontrollin e Armëve Vogla dhe Lehta (SEESAC), Zyra e Jashtme Gjermane dhe Programi për Zhvillim i Kombeve Bashkuara. Shkatërrimi do organizohet nga Policia e Kosovës orën 10:00 Ferizaj
Mbi 15 mijë studentë të rinj në universitetet publike Posted: 05 Jul 2017 06:14 AM PDT

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MAShT) ka vendosur vitin e ri akademik 2017-18 universitetet publike Kosovë regjistrohen mbi 15 mijë studentë rinj.

Vetëm Universitetin e Prishtinës këtë vit kuota e studentëve rinj do jetë mbi 7 mijë. një intervistë për “Radio Kosovën” ministri detyrë i Arsimit, Arsim Bajrami, ka theksuar se po vazhdon me politikat e zvogëlimit numrit studentëve dhe rritjes cilësisë. “Ministria e Arsimit sot i ka miratuar kuotat e gjitha universiteteve publike për vitin akademik 2017-18, gjegjësisht nga nesër do hapen konkurset për pranimin e studentëve gjitha universitetet publike. Totalisht sivjet universitetet publike do pranojnë 15 mijë e 255 studentë ndërkaq vetëm UP-ja do pranoj 7 mijë e 200 studentë”, ka deklaruar Bajrami.
Bajrami u ka bërë ftesë gjithë rinjve orientohen drejtime profesionale. Ai i ka siguruar gjithë rinjtë se do vendoset parimi i meritave pranimin e tyre.

 

Merr flakë një shtëpi në qendër të Ferizajt (Foto) Posted: 05 Jul 2017 05:22 AM PDT

Ferizaj.05.07.2017. Rreth mesditës  rrugën “Ahmet Kaçiku”   Ferizaj ka marrë flakë një shtëpi. vendin e ngjarjes kanë dalë ekipet e zjarrfikësve dhe policia Ekipet e zjarrfikësve kanë lokalizuar zjarrin dhe kanë siguruar ndërtesat afër mos pësojnë nga ky zjarr. Ekipet e policisë janë vendin e ngjarjes dhe po merren me rastin. Rastin e ka konfirmuar edhe togeri Agim Gashi,zëdhënës i policisë i cili tha se me marr lajmin ekipet e policisë dhe zjarrfikësve kanë dalë vendin e ngjarjes ku është intervenuar dhe zjarri është shuar. ” Nuk  ka lënduar pasi shtëpia ka qenë e pabanuar. Eksperti i zjarreve nga njësiti i zjarrfikësve po merret me shkakun e  zjarrit” ka thënë GashiScreen-Shot-2017-07-05-at-18.03.43 “KF Ferizaj përforcohet me tre lojtarë” plus 9 more Ferizaj Press Screen-Shot-2017-07-05-at-18.03.43 “KF Ferizaj përforcohet me tre lojtarë” plus 9 more Ferizaj Press Screen-Shot-2017-07-05-at-18.03.43 “KF Ferizaj përforcohet me tre lojtarë” plus 9 more Ferizaj Press Screen-Shot-2017-07-05-at-18.03.43 “KF Ferizaj përforcohet me tre lojtarë” plus 9 more Ferizaj Press
Aksident në Ferizaj, humb jetën këmbësori Posted: 05 Jul 2017 03:50 AM PDT

Policia e Ferizajt njofton se të martën në një aksident trafiku që ndodhi rreth orës 21:20, në oborrin e stacionit të autobusëve në Ferizaj, një këmbësor ka humbur jetën.

Sipas raporteve para, ngasësi i autobusit me targa lokale, B.P. ( m/sh/k 64 vjeç), fillon lëvizjen e autobusit dhe me rrotën e pasme anës majtë godet këmbësorin A.K.(shtetas i R.së Shqipërisë 3 vjeç), me ç’rast viktima pëson lëndime rënda trupore. I lënduari është dërguar QKUK Prishtinë për tretman mjekësor, ku nga mjeku kujdestar kemi pranuar informatën se i lënduari nga lëndimet e pësuara ka ndërruar jetë. Hetuesit policorë bashkëpunim me Prokurorin e Shtetit janë duke i zhvilluar hetimet lidhur me rastin.

Vajza e rapsodit e lajmëroi policinë para se babai ta vriste Posted: 05 Jul 2017 03:46 AM PDT

Motivet janë ende të paqarta lidhur me vrasjen në një familje nga Kosova e cila jetonte në Gjermani prej vitesh, shkruan mediet gjermane.

Historia e dramës familjare Marburgut me dy vdekur është ende e paqartë. Gjendja shëndetësore e 52-vjeçares e cila është e plagosur, gjendje e saj është kritike, shkruan sot Giessener Allegemeine. Hetuesit kanë treguar se i dyshuar këtë rast Sami Veseli, ka hyrë banesën e gruas dhe vajzës tij pavarësisht se e kishte ndaluar nga Gjykata. 52-vjeçari erdhi nga zona e Hagen-it Nordrhein-Westfalen i armatosur me një revole. Mirëpo, se nga e kishte marrë armën, me të cilën kishte qëlluar paktën pesë herë me , ishte ende e paqartë, shkruan gazeta gjermane. Sipas hetimeve mëparshme rasti ka ardhur nga mosmarrëveshja e çiftit kishin herët. Ku vajza 27-vjeçare e çiftit kishte lajmëruar policinë, pak kohë para se ajo qëllohej për vdekje nga babai i saj. Ku pas ai e kishte qëlluar edhe bashkëshorten e tij dhe fund veten. Autopsitë e dy kufomave kanë mbështetur hetimet ka thënë prokurori i rastit. Ku detaje reja priten dalin nga raportet mjekësore gjyqësore. Rasti dhe historia e gjakderdhjes ishin fillimisht paqarta. Sipas zyrës prokurorit, gjithë anëtarët e familjes janë nga Kosova, përfundon shkrimin gazeta gjermane. /Insajderi.com

Karateistët e Kastriotit performojnë në Bondsteel për festën e 4 Korrikut Posted: 04 Jul 2017 01:59 PM PDT

Klubi karatesë Kastrioti ishte zyrtarisht agjendën e programit festiv.
Me këtë rast karateistët e “Kastriotit” kanë shfaqur disa pika nga artet luftarake para ushtarëve kampit Bondsteel  dhe mysafirë   këtë kamp.
Ftesa dhe hyrja e anëtarëve këtij klubi agjendën zyrtare kësaj ceremonie  u arrit falën  bashkëpunimit mirë mes instruktorëve Kastriotit dhe Ushtrisë Amerikane.
Për këtë performancë  klubit i’u nda edhe Mirënjohje falënderimi.
Screen-Shot-2017-07-05-at-18.03.43 “KF Ferizaj përforcohet me tre lojtarë” plus 9 more Ferizaj Press
Screen-Shot-2017-07-05-at-18.03.43 “KF Ferizaj përforcohet me tre lojtarë” plus 9 more Ferizaj Press Screen-Shot-2017-07-05-at-18.03.43 “KF Ferizaj përforcohet me tre lojtarë” plus 9 more Ferizaj Press
Screen-Shot-2017-07-05-at-18.03.43 “KF Ferizaj përforcohet me tre lojtarë” plus 9 more Ferizaj Press

Nisma rikthehet në Ferizaj me aderime të reja Posted: 04 Jul 2017 01:32 PM PDT

Ferizaj.04.07.2017. Nisma për Kosovën sot përmes aderimeve   reja është kthyer skenën politike Ferizajt. Ishte vet lideri i këtij subjekti  politik Fatmir Limaj i cili një takim mbajtur Qendrën e Kulturës Ferizaj u dëshirojë mirëseardhje  anëtarëve rinj  Nisma për Kosovën. Limaj ,anëtarëve rinj u tha se aderimi këtë subjekt është aderim njërin nga asetet e Kosovës. “Ju po i bashkoheni njërës prej aseteve këtij vendi, shtëpinë e juaj, për dhënë kontributin e juaj bashku për shoqërinë këtu Ferizaj. Ajo ne ju sigurojmë mbi gjithaështë edukimi” u ka thënë pranishmëve, Limaj. Me këtë rast anëtarëve rinj u ka dëshiruar edhe koordinatori i Nisma për Kosovën ,dega Ferizaj ,Besnik Berisha. Berisha ka thënë se këta rinj do jenë edhe pjesë e ekzekutivit në  komunën e Ferizajt nëse ky subjekt vije pushtet. Pas takimit  pjesëmarrësit e këtij takimi bashku me liderin Limaj dhe anëtar kryesisë  bënë një sheti nëpër sheshin e Ferizajt ku u takuan edhe me qytetarë. Screen-Shot-2017-07-05-at-18.03.43 “KF Ferizaj përforcohet me tre lojtarë” plus 9 more Ferizaj Press Screen-Shot-2017-07-05-at-18.03.43 “KF Ferizaj përforcohet me tre lojtarë” plus 9 more Ferizaj Press Screen-Shot-2017-07-05-at-18.03.43 “KF Ferizaj përforcohet me tre lojtarë” plus 9 more Ferizaj Press Screen-Shot-2017-07-05-at-18.03.43 “KF Ferizaj përforcohet me tre lojtarë” plus 9 more Ferizaj Press  
Reklama