Home » “Gjermania “certifikon zgjedhjet”: U zhvilluan normalisht” plus 9 more Lajmi i Fundit

“Gjermania “certifikon zgjedhjet”: U zhvilluan normalisht” plus 9 more Lajmi i Fundit

h1 a:hover {background-color:#888;color:#fff ! important;} div#emailbody table#itemcontentlist tr td div ul { list-style-type:square; padding-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div blockquote { padding-left:6px; border-left: 6px solid #dadada; margin-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div li { margin-bottom:1em; margin-left:1em; } table#itemcontentlist tr td a:link, table#itemcontentlist tr td a:visited, table#itemcontentlist tr td a:active, ul#summarylist li a { color:#000099; font-weight:bold; text-decoration:none; } img {border:none;}

“Gjermania “certifikon zgjedhjet”: U zhvilluan normalisht” plus 9 more Lajmi i Fundit

Gjermania “certifikon zgjedhjet”: U zhvilluan normalisht Posted: 05 Jul 2017 08:30 AM PDT

Ambasadorja gjermane Shqipëri, Susanne Schutz ka folur me nota pozitive për zgjedhjet e 25 qershorit. “Është kënaqësi procesi u zhvillua normalisht dhe morën pjesë 18 parti”, ka deklaruar Schutz. Duke nënvizuar se, OSBE/ODIHR ka konstatuar se është bërë një fushatë pozitive, ambasadorja ka vlerësuar se edhe pjesëmarrja nuk ka qenë e […]
Arrestohen dy persona të shumëkërkuar për vrasje Posted: 05 Jul 2017 08:26 AM PDT

Prokuroria e Shtetit ka njoftuar se sot është zhvilluar një operacion kërkimi dhe arrestimi si pjesë e hetimeve penale vazhdim nga PSRK, ku janë ekzekutuar urdhra dhënë nga një gjyqtar i procedurës paraprake nga Gjykata Themelore e Prishtinës. Operacioni është kryer nga Policia e EULEX-it dhe Policia e Kosovës. Sipas njoftimit, dy persona […]
Gjyqi për grupin e zjarrit në Lazarat, tërhiqen bashkëpunëtorët e drejtësisë Posted: 05 Jul 2017 08:02 AM PDT

Dy dëshmitarët e drejtësisë, Elvis Kaça dhe Klodian Selimi, janë tërhequr nga bashkëpunimi dhe kanë skenarin e rrëfyer prej tyre për Lazaratin se si 11 rinj, i vogli i tyre 16 vjeç, u organizuan kundër policisë duke vrarë efektivin Ibrahim Basha. Dalja nga bashkëpunimi u konfirmua gjatë gjykimit ka nisur nga fillimi, […]
Basha pret delegacionin e OSBE-ODIHR: Votat u blenë me para droge, plaga e zgjedhjeve u thellua Posted: 05 Jul 2017 07:54 AM PDT

Partia Demokratike ende nuk ka mbajtur një qëndrim nëse e pranon apo jo rezultatin e zgjedhjeve, por kreu i opozitës Lulzim Basha i tha misionit vëzhgues OSBE/ODIHR-it njëjtën gjë ai artikuloi ditën kur numërimi u mbyll, se zgjedhjet e 25 qershorit ishin triumf i paligjshmërisë. Problemi kryesor i këtyre zgjedhjeve, sipas Lulzim […]
Ngacmoi të bijën 5-vjeçare, flet nëna e 36-vjeçarit: Akuzat e nuses, sajesë Posted: 05 Jul 2017 07:50 AM PDT

36 vjeçari Edison Shuli nga fshati Leminot u vu prangat e policisë pasi mënyrë vazhdueshme ngacmonte seksualisht vajzën e tij 5 vjeçare. Ai u denoncua nga bashkëshortja, e cila e akuzon jo vetem për akte pedofilie përsëritura ndaj vajzës tyre, por edhe për dhunë fizike dhe psikologjike. Nga deklarimet e […]
Zhduket avioni me pesë persona në bord Posted: 05 Jul 2017 07:16 AM PDT

Një avion me pesë persona bord është zhdukur lindje provincës Papua Indonezi. Melkianus Kotta, shef i agjencisë lokale për kërkime dhe shpëtim, tha se avioni është zhdukur gjatë fluturimit shkurtër një rajon malor. Ai tha se avioni ishte nisur ora 11.00 sipas kohës lokale dhe kishte humbur kontaktin […]
Kanceri i mushkurive tashmë jo një sëmundje pa shërim, ja ilaçi që do t’ju vijë në ndihmë Posted: 05 Jul 2017 06:08 AM PDT

Kanceri i mushkërive tashmë e ka një ilac, sipas shkencëtarëve kanadez. Ky ilac, do jetë qarkullim brenda gjashtë deri dymbëdhjetë muajsh. Kështu ka paralajmëruar Igor Stagljar, profesor i sektorit biokimisë dhe gjenetikës mjekësore Universitetin e Torontos, transmeton Koha.net raportimin e medieve kroate. Ai këtë njoftim e bëri Konferencën Ndërkombëtare […]
Tronditet qyteti, mijëra pula bllokojnë qarkullimin e makinave Posted: 05 Jul 2017 06:01 AM PDT

autostradën A1 Asten afër Linzit veri Austrisë, rreth 5 mijë pula bllokuan qarkullimin. Shkak upasi një kampion u përmbys mes rrugës, duke derdhur rreth 7 mijë pula mes rrugës. Pulat shkaktuan kërdi tri korsitë e autostradës. Dhjetëra punonjës emergjencave, duke përfshirë zjarrfikësit, u […]
Nëna e re publikoi një foto të vajzës, komentet ‘’masakruese’’ vërshuan pas këtij detaji (Foto) Posted: 05 Jul 2017 05:43 AM PDT

Një nënë e re ka publikuar një foto vajzës saj rrjetet sociale, ndërsa për pak minuta, komentet e masakruan. Nëna e quajtur Enedina Vance, i kishte vendosur një diamant “piercing voglës saj, dhe kaq ka mjaftuar dhjetëra komente vërshojnë drejt saj. Je e çmendur, si ia ke vendosur […]
LAJM I FUNDIT/ I refuzohet kërkesa, qytetari thyen xhamat e Gjykatës së Lartë Posted: 05 Jul 2017 05:32 AM PDT

Pak minuta oarë, një incident është raportuar pranë Gjykatës Lartë. Mësohet se një person ka thyer xhamat e katit parë ndërtesës, pasi iu refuzua kërkesa. Sipas dhënave, pas këtij veprimi, një reagim i ashpër ka ardhur kur personi ende i paidentifikuar ka marrë vesh se i është refuzuar kërkesa e […]
Reklama