Home » “Basha drejt mosnjohjes së zgjedhjeve? “Triumf i paligjshmërisë, u blenë votat”” plus 9 more 24 ore lajme

“Basha drejt mosnjohjes së zgjedhjeve? “Triumf i paligjshmërisë, u blenë votat”” plus 9 more 24 ore lajme

h1 a:hover {background-color:#888;color:#fff ! important;} div#emailbody table#itemcontentlist tr td div ul { list-style-type:square; padding-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div blockquote { padding-left:6px; border-left: 6px solid #dadada; margin-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div li { margin-bottom:1em; margin-left:1em; } table#itemcontentlist tr td a:link, table#itemcontentlist tr td a:visited, table#itemcontentlist tr td a:active, ul#summarylist li a { color:#000099; font-weight:bold; text-decoration:none; } img {border:none;}

“Basha drejt mosnjohjes së zgjedhjeve? “Triumf i paligjshmërisë, u blenë votat”” plus 9 more 24 ore lajme

Basha drejt mosnjohjes së zgjedhjeve? “Triumf i paligjshmërisë, u blenë votat” Posted: 05 Jul 2017 07:09 AM PDT

Kryetari i Partisë Demokratike, priti sot delegacionin e drejtuesve lartë misionit vëzhguesve OSBE-ODIHR, kryesuar nga Ambasadori Peter Teljer, dhe e njohu atë me problemet e mëdha zgjedhjeve, dhe me faktin se procesi i 25 qershorit jo vetëm nuk e shëroi plagën e zgjedhjeve, por përkundrazi e thelloi dhe ekspozoi
Nuk i lejon fjalimin përpara mbështetësve, Erdogan sulmon Gjermaninë: Po kryen vetëvrasje Posted: 05 Jul 2017 07:02 AM PDT

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan, ka deklaruar se Gjermania po kryen vetëvrasje duke mos e lejuar atë mbajë një fjalim përpara turqve Gjermani. “Gjermania duhet korrigjojë gabimin,” tha ai për gazetën gjermane “Die Zeit”, dhe shtoi “ne kemi nevojë për njëri-tjetrin”. Gjermania ka bllokuar Presidentin Erdogan duke mos e lënë atë
Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare licencoi bursën e parë shqiptare me kapital privat Posted: 05 Jul 2017 06:44 AM PDT

Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare njoftoi se licencoi datë 3 korrik 2017 shoqërinë “Bursa Shqiptare e Titujve, ALSE” sh.a., (Albanian Stock Exchange) si bursa e parë shqiptare me kapital privat e licencuar vend. Vendimi i Bordit AMF-së erdhi pas vlerësimit përputhshmëri me kërkesat e legjislacionit gjithë dokumentacionit lidhur me objektin …
Pronat e A.S Petroleum dalin për herë të tretë në shitje, për 877 mijë euro Posted: 05 Jul 2017 06:33 AM PDT

Pronat e kompanisë karburanteve A.S Petroleum do dalin shitje për herë tretë, njoftoi përmbaruesi Vasil Shandro, me një çmim total fillestar prej rreth 877 mijë eurosh. shitje kanë dalë një tokë arë me sipërfaqe 625 m2, Borakë Durrës, me një çmim fillestar prej 28, 728 euro; Truall me sipërfaqe …
Vrasja e efektivit të RENEA-s, gjykata kërkon dëshminë e kolegëve Posted: 05 Jul 2017 06:09 AM PDT

Gjykata e Krimeve Rënda ka kërkuar dëshminë e kolegëve efektivit ndjerë forcave RENEA, gjatë aksionit policor Lazarat dy vite parë. Ibrahim Basha mbeti i vrarë, pas shtënave me armë zjarri nga një grup i armatosur brenda Lazaratit, momentin forcat speciale po bëheshin gati futeshin
SHBA-Kore e Jugut i përgjigjen Veriut me test raketor Posted: 05 Jul 2017 06:00 AM PDT

Shtetet e Bashkuara dhe Koreja e Jugut zhvilluan një stërvitje përbashkët lëshimi raketave balistike, një ditë pasi Veriu komunist testoi një raketë ndërkontinentale, veprim ky i konfirmuar edhe nga Uashingtoni. “Vetëpërmbajtja është ajo ndan armëpushimin nga lufta, e kjo mund ndryshojë çdo moment”, deklaruan dy vendet aleate. “Do ishte
Raporti mbi ekstremizmin, Arabia Saudite në krye Posted: 05 Jul 2017 05:53 AM PDT

Arabia Saudite po provon kurriz çdo thotë ngresh gishtin e akuzës ndaj dikujt tjetër. Ajo ishte flamurtarja e përpjekjeve për diskreditimin e Katarit, si vend mbështet terrorizmin, por një raport i “Henry Jackson Society” e akuzon vet mbretërinë e Gjirit si promovuesen kryesore huaj ekstremizmit islamik Britaninë e
Trump takon në Poloni “Europën e re” Posted: 05 Jul 2017 05:45 AM PDT

prag samitit G20-ës, presidenti i SHBA-së, Donald Trump, viziton Varshavën dhe takohet me dymbëdhjetë kryetarë shtetesh e qeverishë nga nisma rajonale e tre detrave: Detit Baltik, Adriatikut dhe Detit Zi. Tensioni Varshavë është rritje: po vjen Trumpi. Nuk është hera e parë, një president amerikan viziton Poloninë.
Reforma e pensioneve, si ndryshon mosha për gratë Posted: 05 Jul 2017 05:28 AM PDT

Një grua, aktualisht duhet jetë 60 vjeçe e 6 muaj, mënyrë përmbushë kriteret e daljes pension. Kjo pasi, sipas reformës, hyri fuqi janar vitit 2015, parashikohet një rritje graduale e moshës dhe vjetërsisë punë, çka lidhet direkt me masën e pensionit. Rritja e moshës prek …
Britani/ Burgosen pesë shqiptarët që u kapën me mbi 1 mln paund kanabis në banesë Posted: 05 Jul 2017 05:19 AM PDT

Pesë shqiptarë janë burgosur nga organet e drejtësisë britanike pasi kishin mbjellë një fermë “industriale”kanabisi një shtëpi Crick. Oficerët e policisë zhvilluan një kontroll enjten e 2 shkurtit këtij viti, ku panë bimët duke u rritur, tharë dhe përgatitur për shpërndarje disa dhoma. Pesë burra u arrestuan shtëpi dhe
Reklama