Home » Zëri: “Upss! Era vjen tërheqëse në këtë veshje (Foto)” plus 29 more

Zëri: “Upss! Era vjen tërheqëse në këtë veshje (Foto)” plus 29 more

h1 a:hover {background-color:#888;color:#fff ! important;} div#emailbody table#itemcontentlist tr td div ul { list-style-type:square; padding-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div blockquote { padding-left:6px; border-left: 6px solid #dadada; margin-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div li { margin-bottom:1em; margin-left:1em; } table#itemcontentlist tr td a:link, table#itemcontentlist tr td a:visited, table#itemcontentlist tr td a:active, ul#summarylist li a { color:#000099; font-weight:bold; text-decoration:none; } img {border:none;}

Zëri: “Upss! Era vjen tërheqëse në këtë veshje (Foto)” plus 29 more

Upss! Era vjen tërheqëse në këtë veshje (Foto) Posted: 03 Jul 2017 02:44 PM PDT

Këngëtarja Era Istrefi pasi ka arritur të fitojë famë në gjithë botën, tani është e angazhuar në shumë projekte. Ajo është vazhdimisht në udhëtime, por gjithmonë punon për tu ngjitur në majat e suksesit, shkruan lajmi.net. Në disa imazhe të publikuara së fundi, Era është paraqitur shumë provokuese me një veshje të veçantë. Në njërën ka hedhur në pah gjoksin në bluzën e hapur, ndërsa në tjetrën tregon të pasmet në një pale……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
‘BE-ja nuk pranon ndërprerje të bisedimeve cilidoqoftë kryeministri i ri’ Posted: 03 Jul 2017 02:43 PM PDT

Kryetar i Komisionit Parlamentar për Kosovë në Serbi, Milovan Drecun, ka thënë se takimi Vuçiq-Thaçi ka dërguar sinjal se është e papranueshme që të ndërprehen negociatat kushdo që është në krye të Qeverisë së re. Reagimi i tij ka ardhur pas deklaratave të kandidatëve për kryeministër në Qeverinë e Kosovës të cilët kanë thënë se formati i dialogut Prishtinë-Beograd duhet ndryshuar. “Bisedimet nuk mund të vazhdojnë pa të ashtuquajturën qeveria e……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
AAK i përgjigjet ftesës së Mustafës për koalicion Posted: 03 Jul 2017 02:25 PM PDT

Anëtari i Kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj, është shprehur i bindur se koalicioni PDK-AAK-Nisma do ta formojë qeverinë më herët sesa pritet. Ai ka thënë për “Epoka e re” se gjasat që kjo të ndodhë janë absolute. Nitaj ka pranuar se Ramush Haradinaj është në kontakte të vazhdueshme me përfaqësues të partive politike, për ta parë mundësinë e përfshirjes së tyre në qeverinë e tij. Sipas tij, nuk është……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Ç’po ndodh me armët bërthamore në botë? Posted: 03 Jul 2017 02:14 PM PDT

Megjithëse numri i armëve bërthamore në të gjithë globin po zvogëlohet, vendet që zotërojnë arsenale të tilla po modernizojnë rezervat e tyre, sipas një raporti të ri. Kjo tregon se shumica e këtyre vendeve nuk dëshirojnë që të heqin dorë nga armë të tilla, të paktën tani për tani. Të dhënat e lëshuara nga Instituti Ndërkombëtar i Kërkimeve të Paqes në Stokholm (SIPRI) të hënën vlerësojnë arsenalet bërthamore të nëntë vendeve……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Detaje tjera për vrasjen dhe të pamen për Lavdrim Muhaxherin (Video) Posted: 03 Jul 2017 02:03 PM PDT

Emisioni i radhës “Drejtësia në Kosovë” transmetoi hulumtimin që dëshmoi se si kanë dështuar institucionet e vendit t’i trajtojnë rastet e personave që kanë qenë të përfshirë në çfarëdo forme në konfliktet në Siri dhe Irak përkrah gupeve terroriste. “Drejtësia në Kosovë” solli edhe pjesë nga hulumtimi rreth vrasjes së liderit të vetëshpallur terrorit Lavdrim Muhaxheri i cili së fundi është vrarë në Siri dhe nderimet që i janë……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Armëpushim në jug të Sirisë Posted: 03 Jul 2017 01:48 PM PDT

Ushtria siriane njoftoi sot një armëpushim të njëanshëm disaditor në jug të vendit, që përkon me zhvillimin e negociatave të reja me rebelët në Astana, kryeqyteti kazak. Sipas një komunikate të cituar nga agjencia zyrtare e lajmeve “Sana”, ushtria ka shpallur një ndërprerje të armiqësive nga 2 korriku deri më 6 korrik në provincat Deraa, Qouneitra dhe Soueida. “Për të mbështetur procesin e paqes dhe pajtimin kombëtar, një ndërprerje e armiqësive hyri në fuqi më 2 korrik……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Prishtina vjen me një lajm të madh para ndeshjes së kthimit Posted: 03 Jul 2017 01:43 PM PDT

Sot është mbajtur seanca e parë stërvitore e Prishtinës pas kthimit nga Suedia. Duket mobilizim i skuadrës dhe duket se janë të motivuar maksimalisht, sidomos pas kritikave të mëdha, që të dëshmojnë se kanë cilësi për ta fituar ndeshjen kthyese. Në skuadër do të ketë disa ndryshime dhe në atë aspekt u punua edhe në stërvitjen e sotme. Ndërsa mesazh, apel përkrahje kanë bërë edhe kryetrajneri Arsim Thaqi e kapiteni Armend Dallku, njofton faqja zyrtare e Prishtinës. Thaqi:……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Cilën kolege nuk e ftoi Ryva në festen e vajzës? (Foto) Posted: 03 Jul 2017 01:36 PM PDT

Këngëtarja Ryva Kajtazi e ka mbajtur darkën e të bijes, Doreles. Aktorja dhe këngëtarja ka mbledhur për darkë disa nga miket e saj më të mira, shkruan “Kosovarja”. Në darkën e shtruar në lokalin e bashkëshortit të Ryves, erdhën aktore, këngëtare e prezantuese, që ishin ftuar nga Kajtazi. Kjo mbrëmje ishte intime dhe e organizuar me mjaftë elegancë. Aty nuk munguan Lori, Teuta Krasniqi, Violeta Kajtazi, e të tjera mike e kolege të këngëtares, shkruan “Kosovarja”. Ndonëse……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Kosovari i Shqipërisë tallet keq me Arshavinin Posted: 03 Jul 2017 01:29 PM PDT

Skënderbeu fitoi në ndeshjen e parë kundër Sant Hulias me golin e Liridon Latifit, por nuk shkëlqeu në përgjithësi si ekip edhe pse kishte përballë një ekip amator dhe triumfi duhej të ishte më i thellë duke parë edhe si shkoi takimi. Autori i golit të fitores, por edhe lojtari më i rëndësishëm i momentit te Skënderbeu, Liridon Latifi në një intervistë për “Panorama Sport”, flet për ndeshjen e kthimit. Sipas tij, korçarët do të kualifikohen në Andorrë në një……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Maqedoni-Shqipëri, turp i madh nga UEFA Posted: 03 Jul 2017 01:27 PM PDT

UEFA ka vendosur që ndeshja mes Maqedonisë dhe Shqipërisë të luhet jashtë Shkupit, pikërisht në një qytet sa më larg komunitetit shqiptar, në Strumicë. Një vendim që favorizon ndjeshëm vendasit në aspektin e mbështetësve, e që ka detyruar FSHF-në të bëjë notë proteste në UEFA për këtë vendim, por këtë herë organi më i lartë i futbollit evropian nuk ka treguar as minimumin e disponibilitetit për ta diskutuar këtë vendim, pavarësisht se Federata Shqiptare ka……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Sami Lushtaku flet për burgun dhe lirinë (VIDEO) Posted: 03 Jul 2017 01:21 PM PDT

Ish komandanti i Zonës Operative të Drenicës i UÇK-së, Sami Lushtaku, tha sonte se dënimi i tij ka qenë “i padrejtë” ndërsa qëndrimin në burg e vlerësoi si “të rëndë”. “Burgosja ime ka qenë e padrejtë dhe nuk ka qenë i lehtë qëndrimi në burg për arsye se veprimet tona kanë qenë të drejta”, tha ai duke shprehur bindjen në pafajësinë e tij. Lushtaku foli për KALLXO.com pak momente pasi mbajti një fjalim në sheshin kryesor të Skenderajt para……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Gaxherri: Asnjë deputet i LDK-së nuk do të votojë për Qeverinë e PAN-it! (Video) Posted: 03 Jul 2017 01:05 PM PDT

Deputetja e LDK-së, Besa Gaxherri, ka thënë se presidenti Hasim Thaçi nuk ka legjitimitet – as politik as juridik – të shkojë në Bruksel për dialog me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq. “Këtu s’jemi me bë pazare. Kosova nuk është e asnjë personi”, ka thënë ajo në TV Rrokum, teksa shton se për bashkëpunim të LDK-së përjashtohet veç PDK. “LDK s’ka me shkua kurrë aty ku është PDK. Asnjë deputet i LDK-së nuk do të votojë për Qeverinë……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Kënga e Eni Koçit i ‘rrëmben’ zemrën këngëtarit me famë botërore (Foto) Posted: 03 Jul 2017 12:55 PM PDT

Pak ditë më parë, Eni Koçi ka publikuar këngën e re në bashkëpunim me Blake, të titulluar “Hold Up”. Shumë shpejt “Hold up” u kthye në një ndër këngët  më të dëgjuara  të momentit. Por a ju kujtohet  Claydee, këngëtari  i njohur me origjinë shqiptare, i cili u bë i njohur  nga hiti “Seniorita”? Epo, mesa duket, ai është një ndër adhuruesit e parë të këngës së Enit. Ai ka publikuar në Insta Story një……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Porosia e Lushtakut për qytetarët e Skenderajt pas lirimit nga burgu Posted: 03 Jul 2017 12:52 PM PDT

Kryetari i Komunës së Skenderajt u është drejtuar qytetarëve të shumtë që kishin dalë për ta mirëpritur në sheshin e këtij qyteti. Lushtaku u lirua nga burgu pasi u shpall i pafajshëm nga Gjykata Supreme. Në komunën që udhëheq Lushtaku u prit me fishekzjarre. Lushtaku ka falënderuar bashkëqytetarët për mbështetjen ndaj tij dhe Partisë Demokratike të Kosovës. Ai ka porositur ata që të jenë shumë aktiv në çdo palë zgjedhje në vend, pasi sipas tij nuk duhet lejuar……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Ja si u prit në vendlindje Lushtaku pas lirimit nga burgu (Foto) Posted: 03 Jul 2017 12:40 PM PDT

Kryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku, pas lirimit të tij nga burgu i sigurisë së lartë në Gerdofc, ka mbërritur në shtëpinë e tij në Skenderaj, ku është pritur nga qytetarë të shumtë të këtij vendi. Ai është pritur nën gjëmimin e tupanëve dhe urimeve të bashkëqytetarëve të tij. LEXO EDHE: Lushtaku kthehet në Skenderaj, muhabet në odë me bashkëvendësit Para se të kthehej në shtëpi, ish-komandanti i UÇK'së për zonën e Drenicës……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Lushtaku kthehet në Skenderaj, muhabet në odë me bashkëvendësit Posted: 03 Jul 2017 12:38 PM PDT

Kryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku, pas lirimit të tij nga burgu i sigurisë së lartë në Gerdofc, është pritur nga bashkëvendësit në një odë, ku ka bashkëbiseduar me ta. Afër tij është parë edhe avokati i tij mbrojtës, Arianit Koci, i cili ka publikuar një fotografi nga oda në llogarinë e tij në Facebook. Më herët, para shtëpisë së tij, ai është përshëndetur me qytetarë të shumtë, nën gjëmimin e tupanëve dhe brohoritjeve. Para se……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Alarmon Pacolli: Produktet ushqimore të importuara, jashtë çdo norme të kualitetit Posted: 03 Jul 2017 12:37 PM PDT

Lideri i AKR-së, Behgjet Pacolli përmes një postimi në Facebook ka shprehur shqetësim nga informatat e besueshme, se cilësia e produkteve ushqimore të cilat importohen në Kosovë është jashtë çdo norme të kualitetit. Postimi i plotë i Pacollit: Alarmante…. Unë jam jashtëzakonisht i shqetësuar nga informatat e besueshme se cilësia e produkteve ushqimore të cilat importohen në Kosovë është jashtë çdo norme të kualitetit. Madje flitet se të gjitha mallrat ushqimore që destinohen……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Nuk dihet nëse Veseli do të jetë kandidat për kryetar Kuvendi (Video) Posted: 03 Jul 2017 12:32 PM PDT

Ndërkohë, koalicioni PAN ende nuk ka diskutuar se kë do të nominojë për kryetar të Kuvendit. Zyrtarë të kabinetit të Kadri Veselit i kanë thënë RTK-së se nuk është e sigurt nëse ai do të jetë kandidat për këtë post. As Vetëvendosje dhe koalicioni LDK-AKR-Alternativa nuk janë deklaruar nëse do të votojnë kandidatin që do të propozojë koalicioni PAN për kryeparlamentar. Ndërkohë, koalicioni PAN ende nuk ka diskutuar se kë do të nominojë për kryetar……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Kjo nuk pritej! Ish-banorja e Big Brother është shtatzënë (Foto) Posted: 03 Jul 2017 12:27 PM PDT

Ka qenë shpesh në qendër të vëmendjes për shkak të konflikteve që ka patur me ndjekësit e saj. Por këtë herë ish-banorja e Bog Brother Jona Kalemaj ka dhënë lajmin më të bukur duke e lidhur me një situatë të pakëndshme të kaluar disa orë më parë, ku sipas disa ndjekësve të saj bashkëshorti i Jonës është babai i dy fëmijëve të tjerë. “Ok dakort! Fituat ju. Po e vertet qe im shoq ka dy femij, por prisni te dali dhe i dyti. Jeni parashikues te papar. Ndoshta sjam e……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Vali Kuqi e Genc Elezaj sjellin bashkëpunimin e parë (VIDEO) Posted: 03 Jul 2017 12:22 PM PDT

“Sy”, titullohet kënga më e re e Vali Kuqit e Genc Elezajt, shkruan “Zeri.info”. Tekstin dhe muzika është bërë nga Vali Kuqi, Genc Elezaj e Debora Deva. Ndërkaq video është realizuar nga “Supercut”. Kjo këngë, faktikisht video-klipi i kësaj kënge lirisht mund të themi se është një film i metrazhit të shkurtër i realizuar në përpikmëri. /Zeri/      …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Svilanoviq: SEE u mblodh për të çuar përpara rajonin në rrugën drejt BE Posted: 03 Jul 2017 12:02 PM PDT

Sekretari i Përgjithshëm i Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal (RCC), Goran Svilanoviq raportoi mbi punën e organizatës gjatë vitit të kaluar në takimin e dhjetë vjetorit të mbajtur në Dubrovnik. Ky Raport vjetor i këtij Këshilli 2016-2017 u miratua nga pjesëmarrësit e Takimit e po ashtu edhe nga pjesëmarrësit e samitit të Procesit të Bashkëpunimit të Evropës Juglindore (SEECP) të Ministrave të Punëve të Jashtme dhe Shefave të Shtetit dhe Qeverisë.    "Edhe pse herë……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Detaje të reja rreth incidentit me 9 të lënduar në Boston (Video) Posted: 03 Jul 2017 11:56 AM PDT

Disa persona janë lënduar në Boston kur një shofer taksie ka humb kontrollin e makinës së tij dhe goditi një grup kalimtarësh në trotuar, raportojnë mediat lokale. The Boston Globe raporton se të paktën nëntë persona janë lënduar në këtë incident në afërsi të Aeroportit Ndërkombëtar Logan. Viktimat janë dërguar në disa spitale të zonës. Globe citoi zyrtarë të cilët thanë se incidenti nuk duket të ketë lidhje me terrorizëm derisa zyrtarë të……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Lushtaku pas lirimit, nderon Jasharët (FOTO) Posted: 03 Jul 2017 11:47 AM PDT

Sami Lushtaku ka vizituar Kompleksin Memorial të Jasharajve në Prekaz menjëherë pas daljes nga burgu i Gërdocit, njofton Klan Kosova. Lushtaku që u shpall i pafajshëm nga shkalla e tretë e Gjykatës Supreme, në deklaratën e parë të tij për media, pas daljes nga burgu i sigurisë së lartë ka thënë se “po dal nga një burg dhe po futem në një burg tjetër”. Por, një fjalim më të gjatë të tij do të mund ta ndiqni në një fjalë rasti që do ta mbajë Lushtaku në……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Kështu është zbukuruar Tuna pas lindjes (Foto) Posted: 03 Jul 2017 11:45 AM PDT

Këngëtarja Altuna Sejdiu-Tuna dy muaj më parë është bërë nënë, duke sjellë në jetë Tianin e vogël. Tuna këta muaj i është përkushtuar tërësisht fëmijës, duke lënë pas çdo angazhim në profesion, shkruan lajmi.net. Së fundi, Tuna ka publikuar disa imazhe në të cilat shihet më e bukur se kurrë më parë, e grimosur nga grimerja e saj Rrezarta Galica. Ky imazh tregon se këngëtaren e ka zbukuruar shumë lindja e djalit. …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Pse u pezulluan 23 programe studimi në UP e 100 programe në kolegje private? (VIDEO) Posted: 03 Jul 2017 11:44 AM PDT

Në emisionin “Përballje” – produkt i Telegrafit me gazetarin Muhamet Hajrullahu, që transmetohet në RTV Dukagjini – sot debatohet për arsimin në Kosovë. Çka do të ndodhë tash pas pezullimit të programeve në UP, ku në mesin e tyre janë tri programe doktorate? A është kjo për shkak të cilësisë apo përshkak të kuadrit? Pse janë pezulluar programi master dhe i doktoratës në gazetari në UP? Çka po ndodhë me programet e pezulluara në kolegje private? Si ndodhi……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Përse janë joshës meshkujt e zënë? Posted: 03 Jul 2017 11:43 AM PDT

Pothuajse çdo femër në planet në ndonjë moment ka qenë e interesuar për ndonjë mashkull, i cili ka qenë në lidhje dashurie me ndonjë tjetër femër. S’ka dyshim, secila i bën pyetje vetes përse është fiksuar pas mashkullit të zënë kur e di se është një fantazi e kotë! Dëshira për ta arritur qëllimin shton nivelin e dopaminës Çdo gjë që duket e paarritshme, shkakton dëshirë më të madhe. “Kjo quhet atraksion frustrues: ajo që është……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Vetëvendosje e gatshme për bashkëpunim me LDK-në Posted: 03 Jul 2017 11:28 AM PDT

Anëtari i Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Ylli Hoxha është shprehur se koalicioni PAN nuk ka asnjë gjasë për formimin e qeverisë. Ai në emisionin “Fakt Plus” deklaroi se koalicioni në mes LDK-së, AKR-së dhe Alternativës e kanë zgjidhjen më të mirë që të bëhen bashkë me Lëvizjen Vetëvendosje, në mënyrë që sic tha ai SHIK-un ta largojnë nga qeverisja. Hoxha foli edhe mundësinë që presidenti i vendit Hashim Thaçi të mos i jap Lëvizjes……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Vjosa Osmani: Hashim Thaçi po e shkel Kushtetutën (Video) Posted: 03 Jul 2017 11:22 AM PDT

Deklarimet e presidentit Thaçi se sa i përket dhënies së mandatarit për formim të qeverisë, do të veprojë njësoj sikur paraardhësja e saj Atifete Jahjaga, po shihet si shkelje e Kushtetutës nga Vjosa Osmani. Osmani për Tribuna Channel, tha se një veprim i tillë do të ishte shkelje e rëndë e Kushtetutës, dhe një vendim të tillë do ta dërgonte në Gjykatën Kushtetuese. Ndërsa deklarimet e zyrtarëve të PAN-it se i kanë siguruar votat e mjaftueshme për formim të qeverisë, Osmani i……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Rusia kërkon nga Kosova të heq dorë nga formimi i Ushtrisë Posted: 03 Jul 2017 11:20 AM PDT

Rusia pret nga Prishtina zyrtare të heq dorë nga ideja e formimit të Ushtrisë së Kosovës. Kështu ka deklaruar zëvendësministri i Jashtëm rus, Aleksei Meshkov. Ai ka thënë se Rusia kërkon që këto përpjekje të zhvendosën drejt sigurisë dhe të drejtave të serbëve të Kosovës, transmeton lajmi.net. Meshkov ka përsëritur se Moska qëndron pro dialogut në mes Beogradit dhe Prishtinës.   …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Trajneri i Vikingurit: E kemi planin për ta ndalur 89-shin Posted: 03 Jul 2017 11:11 AM PDT

Mysafirët nga Ishujt Faro dukeshin optimistë se mund ta kalojnë rrethin e parë kualifikues të Championsit, duke e eliminuar nesër Trepçën '89 pas ndeshjes së kthimit të rrethit të parë kualifikues të Ligës së Kampionëve, shkruan zeri.info. “Ne e kemi planin për ta ndalur kundërshtarin dhe këtë do ta shihni nesër (të martën). Është mirë për ne që kanë rënë temperaturat, kjo na konvenon. Kjo lojë do të jetë edhe më e mirë dhe e nivelit edhe më……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Reklama