Home » “Situatë problematike nga zjarret, 4 vatra në Vlorë, Fier dhe Durrës” plus 9 more Lajmi i Fundit

“Situatë problematike nga zjarret, 4 vatra në Vlorë, Fier dhe Durrës” plus 9 more Lajmi i Fundit

h1 a:hover {background-color:#888;color:#fff ! important;} div#emailbody table#itemcontentlist tr td div ul { list-style-type:square; padding-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div blockquote { padding-left:6px; border-left: 6px solid #dadada; margin-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div li { margin-bottom:1em; margin-left:1em; } table#itemcontentlist tr td a:link, table#itemcontentlist tr td a:visited, table#itemcontentlist tr td a:active, ul#summarylist li a { color:#000099; font-weight:bold; text-decoration:none; } img {border:none;}

“Situatë problematike nga zjarret, 4 vatra në Vlorë, Fier dhe Durrës” plus 9 more Lajmi i Fundit

Situatë problematike nga zjarret, 4 vatra në Vlorë, Fier dhe Durrës Posted: 04 Jul 2017 07:42 AM PDT

Temperaturat mbeten ende larta vend dhe rreziku i zjarreve evident. Emergjencat Civile raportojnë se përgjatë orëve fundit ka pasur 4 vatra zjarri sipërfaqe me pyje dhe shkurre Vlorë, Fier dhe Durrës. Shërbimet zjarrfikëse kanë ndërhyrë për shuar flakët pavarësisht terrenit vështirë. QARKU VLORË fshatin Armen, Selenicë një […]
Vajza 11-vjeçare bie në ujë dhe mbytet, askush nuk e ndihmon Posted: 04 Jul 2017 07:33 AM PDT

Një vajzë vetem 11-vjeçe ka humbur jetën pasi u rrëzua ujë ndërsa po luante një park lojrash. I dhimbshëm është fakti asnjë nuk erdhi ndihmë ndërsa uji po e thithte brenda. Shtetasja Evha Jannath nga Leicester, ra ndërsa po luante Splash Canyon gjatë një eskursioni me shkollën parkun Drayton […]
Gara për kreun e PD, Basha e Selami, dalin bashkë në fushatë Posted: 04 Jul 2017 07:24 AM PDT

Mbledhja e Kryesisë Partisë Demokratike as nuk i shuajti debatet për standardet e garës për kryetarin dhe as nuk i bashkoi dy grupimet pro dhe kundër Bashës parti. Por, megjithatë, procesi i nisur nuk do ndërpritet dhe dy kandidatët garë, Lulzim Basha dhe Eduard Selami do nisin mërkurën fushatën […]
Rama: Ja ku mund të më kontaktoni nëse doni të kontribuoni për “Shqipërinë që duam” Posted: 04 Jul 2017 06:27 AM PDT

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një adresë e-maili për këdo kërkon kontribuojë për Shqipërinë duam. një postim FB, Rama shkruan: Kush e ka një shkollim besueshëm, jashtë a brenda vendit, një eksperiencë suksesshme, jashtë apo Shqipëri dhe ka brenda vetes ndjenjën e tërheqjes drejt fushëbetejës këtij […]
Gruevski shpëton nga paraburgimi, gjykata i merr pasaportën Posted: 04 Jul 2017 06:24 AM PDT

Gjykata Penale Shkup e shpëtoi ish-kryeministrin Nikolla Gruevski nga paraburgimi. Ajo refuzoi kërkesën e Prokurorisë Speciale dhe vendosi një dënim shumë butë, duke i marrë pasaportën. E njëjta masë u mor edhe për ish-ministrat Gordana Jankuloska dhe Mile Janakieski, si dhe ish-sekretarët e përgjithshëm qeverisë, Kiril Bozhinovski dhe Martin Protugjer, […]
Gruaja mbipeshë shokon të gjithë: Do të vazhdoj të ha pa ndaluar, ja qëllimi im (Video) Posted: 04 Jul 2017 06:23 AM PDT

Qëllimet e njerëzve në jetë janë nga më të ndryshmet dhe shpesh herë shokuese. Kështu është kjo e fundit. Ajo është 245 kilogramë, dhe ka thënë së është duke i injoruar paralajmërimet e doktorëve për peshën e saj, pasi ajo dëshiron t’i ketë ijët më të mëdha në botë. Bobbi-Jo Ëestley, nga Pensilvania, ka kofshe […]This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
KQZ miraton rezultatin për Tiranën, PDIU pa mandat në Tiranë Posted: 04 Jul 2017 06:22 AM PDT

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka çertifikuar rezultatet e gjitha qarqeve vend përveç qarkut Gjirokastrës ku ka mbetur pa u numëruar 1 kuti. KQZ ka lënë fuqi tabelat e miratuar nga Komisionet Zonale Administrimit Votave. Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet, mandati për cilën u humb për pak se […]
Klaudia Pepa vuan për ndarjen nga Albi? Fotot e saj të fundit përgjigjen… (Foto) Posted: 04 Jul 2017 06:05 AM PDT

Para pak ditësh, Klaudia Pepa konfirmoi ndarjen nga balerini Albi Nako. Lidhur me lajmin e bërë publik nga vetë Klaudia, reagoi edhe e emë e saj, e cila kërkoi prej Albit ta mbronte vajzën e saj nga fyerjet rrjetet sociale. Por fotot e publikuara ditët e fundit nga vetë Klaudia duket se ajo […]
Kryeministri Rama i bën një ftesë publike shqiptarëve: Kush do të punojë në administratën e re, ja ku duhet të drejtohet Posted: 04 Jul 2017 05:50 AM PDT

Kryeministri Edi Rama, sajë nismës ‘Shqipëria duam’, u ka bërë një ftesë publike shqiptarëve duan punojnë administratën e re vetëofrohen. Pasi korri fitoren e thellë 25 qershor, ku PS siguroi 74 mandate, kreu i qeverisë ka vënë theksin tek pastrimi i administratës nga nepotizmi. Kështu, me anë […]
Njihuni me të pastrehin më fatlum në botë. Dikur dëshironte të vriste veten, sot një milioner (Foto) Posted: 04 Jul 2017 05:40 AM PDT

Mrekullitë egzistojnë, këtë e tregon dhe ky rast Angli. Mylo Kaye nga Marseyside e Anglisë, e ka transformuar totalisht jetën nga një i varfër afarist suksesshëm. Para se hapte një biznes për shërbime digjitale, 30-vjeçari i pastrehë donte t’i jepte fund jetës, transmeton Telegrafi. Para kësaj ishte teknik i lartë […]
Reklama