Home » Koha.net: “Lista Serbe u dënua me 25 mijë euro për spotin që cenonte integritetin shtetëror” plus 29 more

Koha.net: “Lista Serbe u dënua me 25 mijë euro për spotin që cenonte integritetin shtetëror” plus 29 more

h1 a:hover {background-color:#888;color:#fff ! important;} div#emailbody table#itemcontentlist tr td div ul { list-style-type:square; padding-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div blockquote { padding-left:6px; border-left: 6px solid #dadada; margin-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div li { margin-bottom:1em; margin-left:1em; } table#itemcontentlist tr td a:link, table#itemcontentlist tr td a:visited, table#itemcontentlist tr td a:active, ul#summarylist li a { color:#000099; font-weight:bold; text-decoration:none; } img {border:none;}

Koha.net: “Lista Serbe u dënua me 25 mijë euro për spotin që cenonte integritetin shtetëror” plus 29 more

Lista Serbe u dënua me 25 mijë euro për spotin që cenonte integritetin shtetëror Posted: 03 Jul 2017 02:59 PM PDT

Fiks 25 mijë euro gjobë duhet të paguajë Lista Serbe, për videospotin elektoral me të cilin cenonte rëndë integritetin e shtetit. Gjobën ia ka caktuar Paneli Zgjedhor për Ankesa e Parashtresa, ndërsa këtë në “Interaktiv” të KTV-së e ka treguar sekretari Mulë Desku. “Ka qenë një shkelje e cila nuk e njeh integritetin e Kosovës. Ankesa ka qenë mjaftë e bazuar. Gjoba ka mundur të jetë edhe më e lartë, por Paneli ka vendosur asisoji”, ka treguar Desku. I pyetur nëse për……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Deputetja e PDK-së megjithëse fitoi mandatin u ankua se ju vodhën vota Posted: 03 Jul 2017 02:53 PM PDT

Në PZAP nuk u ankuan vetëm kandidatët për deputet të cilët nuk arritën numrin e mjaftueshëm të votave për t’u bërë përfaqësues i popullit. Në mesin e 66 ankesave që mori ky mekanizëm i organizimit të zgjedhjeve, ishte së paku edhe një kandidat që u bë deputet por që megjithatë u ankua se iu vodhën votat.  Këtë e ka treguar në “Interaktiv” të KTV-së, Mulë Desku, kryesues i Sekretariatit të Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa. Ai ka……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Desku nuk përjashton mundësinë e ndryshimit të listës së deputetëve pas rinumërimit Posted: 03 Jul 2017 02:50 PM PDT

Kryesuesi i sekretariatit të PZAP-së, Mulë Desku, nuk ka përjashtuar mundësinë që rinumërimi i 117 kutive, pas vendimit të marrë sot nga PZAP, të sjellë ndryshime në listën e deputetëve. Megjithatë, ai nuk ka paragjykuar se çfarë mund të ndodhë duke thënë se rinumërimi nuk është i gjithi për listën e kandidatëve. Ka thënë se ka pasur ankesa edhe për rinumërim për të gjitha subjektet dhe të gjithë kandidatët. “Një numër i caktuar i……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Donnarumma arrin marrëveshje me Milanin Posted: 03 Jul 2017 02:34 PM PDT

Gianluigi Donnarumma raportohet se ka arritur marrëveshje për kontratë të re me Milanin. Sipas “SkySport Italia”, ai do të nënshkruajë shumë shpejtë kontratë pesëvjeçare me klubin. 18-vjeçari do të fitojë 6 milionë euro në vit dhe në kontratën e tij përfshihet klauzola prej 100 milionë eurosh, por nëse Milani nuk kualifikohet për Ligën e Kampionëve kjo klauzolë bie në 50 milionë euro. Sky po ashtu raporton se Donnarumma ka refuzuar një ofertë nga PSG që kishte……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Reali rikthehet kah De Gea Posted: 03 Jul 2017 02:31 PM PDT

Real Madridi raportohet se po bëhet gati për të transferuar David De Gean, teksa të largojë Alvaro Moratan te Manchester Unitedi. Gjiganti spanjoll kishte ftohur interesimin në 26-vjeçarin javëve të fundit, ndërsa ishin rritur spekulimet lidhur me kalimin e Moratas dhe Cristiano Ronaldos në anën tjetër. Sipas “The Express”, De Gea ka informuar miqtë se do të largohet gjatë verës në drejtim të Spanjës, ndërsa një marrëveshje e tillë nuk pritet të arrihet deri në kalimin e Moratas në Angli. …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
“Me vetëdije apo pa, Kosova po i shërben Serbisë e po pengon veten” Posted: 03 Jul 2017 02:22 PM PDT

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe homologun i tij serb, Aleksandër Vuçiq, kanë diskutuar sot në Bruksel për hapjen e një faze të re të bisedimeve Kosovë-Serbi, të ndërmjetësuar nga përfaqësuesja e lartë e Bashkimi Evropian, Federica Mogherini. Pas takimit, zyrtarët e BE-së, përmes një komunikate për se palët janë dakoruar për një fazë të re të dialogut ndërmjet dy vendeve për normalizim dhe pajtim. Thaçi në vitin 2012, në rolin e kryeministrit kishte nisur……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
KTV e përcolli Lushtakun nga homazhet te Jasharajt deri te vallet në Skenderaj Posted: 03 Jul 2017 02:19 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Selimi: Urojmë të ketë marrë fund padrejtësia ndaj Lushtakut Posted: 03 Jul 2017 02:16 PM PDT

Deputeti i zgjedhur i Vetëvendosjes, Rexhep Selimi, ka thënë se padrejtësia po peshon rëndë mbi luftëtarët e UÇK-së tash e 19 vjet. “Sot padrejtësia ndaj Komandantit të ZOD, Sami Lushtaku urojmë të ketë marrë fund me lirimin e tij nga të gjitha akuzat për luftën e tij çlirimtare. I uroj atij, bashkëluftëtarëve dhe familjes së tij. Po ashtu presim që menjëherë një vendim i tillë të pasojë edhe për Gjeneral Sylejman Selimin dhe luftëtarët tjerë të……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Momentet e para të Sami Lushtakut në liri Posted: 03 Jul 2017 02:14 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Qytetarëve s’po u pëlqen mënyra e re e përfitimit nga kuponët fiskalë, ATK sqaron gjithçka Posted: 03 Jul 2017 02:06 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Flamurtari prezanton përforcimet për sezonin e ri Posted: 03 Jul 2017 02:04 PM PDT

Flamurtari të hënën i ka prezantuar katër përforcimet dhe trajnerin për sezonin e ri. Antonio Fisher nga Gjermania, Davide Rostiere nga Zvicra, sulmuesi Adrijan Qavolli nga Maqedonia dhe Simo Goranovic nga Mali i Zi, janë emrat e rinj që do ta veshin fanellën e skuadrës nga kryeqyteti.Krahas përforcimeve, kuqezinjtë i kanë filluar edhe përgatitjet për kampionatin e ri. …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Brajoviq-Xhaferi: Marrëdhëniet Mali i Zi-Maqedoni në nivelin më të lartë Posted: 03 Jul 2017 01:48 PM PDT

Mali i Zi është i gatshëm të ndajë përvojën e saj të integrimit me Maqedoninë, me të cilën ka marrëdhënie shumë të mira, u tha sot pas takimit të kryetarit të Parlamenti malazez Ivan Brajoviq dhe kryeparlamentarit të Maqedonisë Talat Xhaferi, i cili po qëndron në vizitë zyrtare në Mal të Zi. Brajoviq ka shprehur kënaqësinë për faktin se Mali i Zi është shteti i parë të cilin Xhaferi e ka vizituar pas zgjedhjes si kryeparlamentar i Maqedonisë. “Ne u dakorduam se……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Basha dhe Selami në garë për kreun e PD-së Posted: 03 Jul 2017 01:37 PM PDT

Kryesia e Partisë Demokratike miratoi në mbrëmje dy kandidatura për postin e kryetarit. Janë Lulzim Basha dhe Eduard Selami. Në mbledhje u rrëzua edhe kërkesa e një grupi politikanësh për të bërë një analizë të thellë të humbjes së zgjedhjeve të përgjithshme në 25 qershor. Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka tha pas mbledhjes se zgjedhjet për kreun e PD-së do të jenë demokratike dhe se të gjithë së bashku kërkojnë ringritje të PD-së. Sipas tij, mungesa e……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Rreth botës ® Posted: 03 Jul 2017 07:36 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Serial: Perandori epis. 134 (10+)® Posted: 03 Jul 2017 07:00 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Puls® Posted: 03 Jul 2017 05:10 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Express Summer® Posted: 03 Jul 2017 04:15 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Serial: “Trimi dhe e bukura” epis. 51 (10+) ® Posted: 03 Jul 2017 03:30 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Xiaomi anulon telefoni Redmi Pro 2 Posted: 03 Jul 2017 01:25 PM PDT

Xiaomi raportohet se ka anuluar lansimin e telefonit Redmi Pro 2. Ai pritej të lansohej së shpejti, ndërsa tani thuhet s do të vijë një pajisje me emrin Xiaomi X1. X1 do të ketë dy versione, një pa korniza dhe një tjetër me dizajn të zakonshëm. Ky telefon do të ketë ekran 5.5-inç, procesor Snapdragon 660 dhe do të kushtojë prej 294 dollarë për modelin me 4GB RAM dhe 64GB hapësirë të brendshme deri në 412 dollarë për modelin me 6GB RAM dhe 128GB hapësirë të brendshme. Kjo pajisje do……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Limaj: Shpresoj që pas lirimit të Lushtakut të lirohen edhe bashkëluftëtarët tanë tjerë Posted: 03 Jul 2017 12:44 PM PDT

Lideri i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj, ka përshëndetur lirimin e ish-gjeneralit të UÇK-së, kryetarit të Komunës së Skënderajt, Sami Lushtakut. Përmes një postimi në Facebook, Limaj ka thënë se në historinë e Kosovës, lufta çlirimtare e UÇK-së është faqja më e ndritur e saj. Kjo luftë e pastër dhe patriotike e jona, sipas tij, u shënua me gjak dhe sakrifica të panumërta të popullit tonë. “Bijtë dhe bijat më të vyer të popullit shqiptar……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Dënohet me 180 orë punë në komunitet shqiptari që në Prishtinë ngriti flamurin e ISIS-it Posted: 03 Jul 2017 12:43 PM PDT

Një gjykatë e Kosovës dënoi me 180 orë punë në komunitet një shqiptar i cili vendosi një flamur të Shtetit Islamik në një kryqëzim të Prishtinës. Personi me inicialet Q.M. u arrestua në shtator të vitit të kaluar kur ai dhe dy të mitur ngritën flamurin e ISIS-it, përcjell VoA. Trupi gjykues tha se ky veprim “është një thirrje drejtuar të tjerëve për të shkuar në Siri dhe Irak, për t’u bashkuar me organizatën terroriste”. Sipas njoftimeve, rreth treqind……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Keane kompleton kalimin te Evertoni Posted: 03 Jul 2017 12:43 PM PDT

Michael Keane ka kompletuar kalimin nga Burnley te Evertoni. 24-vjeçari ka kryer testet mjekësore dhe ka nënshkruar kontratë pesëvjeçare pas transferimit që kushtoi 30 milionë funte. Ky është transferimi i pestë i Evertonit pas Jordan Pickfordit, Davy Klaasenit, Henry Onyekurus dhe Sandro Ramirezit. Për transferimin e tij ka fituar edhe ish-skuadra Manchester United. …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
PD: Lirimi i Sami Lushtakut vërteton luftën e pastër të UÇK-së Posted: 03 Jul 2017 12:33 PM PDT

Partia e Drejtësisë përshëndet lirimin e ish-komandantit të UÇK-së, njëherësh kryetar i Komunës së Skenderajt, Sami Lushtaku, duke e vlerësuar vendimin e drejtë ndonëse të vonuar të institucioneve të drejtësisë. “Edhe një herë u vërtetua lufta e pastër e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe ish- Komandantit Sami Lushtaku. Vlerat e UÇK-së dhe popullit liridashës janë të paprekshme. Lufta e UÇK-së për liri dhe për një shtet që sot ne……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Mourinho i pakënaqur me Unitedin Posted: 03 Jul 2017 12:25 PM PDT

Jose Mourinho nuk është i kënaqur me veprimet e fundit të Manchester Unitedit në transferimet e futbollistëve. Ngecja e transferimit të Nemanja Matiqit, Alvaro Moratas dhe Ivan Perishiqit kanë frustruar Mourinhon, sipas TheGuardian. Ai është shprehur i pakënaqur pasi dëshiron të ketë gjithë skuadrën gati për ndeshjet parasezonale. …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Pacolli alarmon për cilësinë e ushqimit që importohet në Kosovë Posted: 03 Jul 2017 12:22 PM PDT

Lideri i AKR-së, Behgjet Pacolli përmes një postimi në Facebook ka shprehur shqetësimin e tij, në lidhje me siç ka thënë, informatat e besueshme, se cilësia e produkteve ushqimore të cilat importohen në Kosovë janë jashtë çdo norme të kualitetit. E ka cilësuar madje si alarmante. “Unë jam jashtëzakonisht i shqetësuar nga informatat e besueshme se cilësia e produkteve ushqimore të cilat importohen në Kosovë është jashtë çdo norme të kualitetit. Madje flitet se të gjitha……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Hoti: Askush që ka probleme me ligjin s’mund të pajiset me leje për armë Posted: 03 Jul 2017 12:21 PM PDT

Drejtori i Departamentit për Siguri Publike në MPB, Mensur Hoti, komentoi deklaratat e ish-Zv/Ministrit të Brendshëm, Nehat Thaçi për dallaveret në Drejtorinë për Siguri Publike në MPB. Hoti, në emisionin “Puls” të KTV-së, thotë se kjo deklaratë ishte e papërgjegjshme ndërsa manipulimet dhe dallaveret në këtë Drejtori i quajti të pavërteta. “Ne me Policinë e Kosovës dhe Prokurorinë e Shtetit ndajmë një hapësirë pothuajse të përbashkët, jemi në një……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Edhe një Karvan i kontinuitetit Posted: 03 Jul 2017 12:13 PM PDT

Në përmbyllje të Karvanit XVIII të Shkrimtarëve për Fëmijë “Agim Deva” libër më i mirë për fëmijë u shpall “Ëndrra prej letre” i autores Erinë Rrahmani. Në një takim që u mbajt sot në Bibliotekën “Hivzi Sulejmani” të kryeqytetit, Karvani i Shkrimtarëve për Fëmijë “Agim Deva” përmbylli aktivitetin e vet të edicionit të tetëmbëdhjetë me radhë. Në informatën të cilën e paraqiti Xhevat Syla, koordinator, u tha……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
“Shqetësuese në Kosovë mbetet bartja e armëve nga nxënësit” Posted: 03 Jul 2017 12:14 PM PDT

Në emisionin “Puls” të KTV-së u diskutua sot për sigurinë dhe për problemin e armëve ilegale në vend. Mensur Hoti, drejtor i Departamentit për Siguri Publike në Ministrinë e Punëve të Brendshme, tha se shqetësuese për neve është bartja e armëve nga adoleshentët në shkolla fillore dhe të mesme. “Ky është një rrezik permanent por është e pamundur që një fëmijë të bart armë një kohë të gjatë dhe prindërit të mos jenë në……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Episodi special me skenat me interesante të sezonit në “O Sa Mirë” Posted: 03 Jul 2017 12:07 PM PDT

Është publikuar në YouTube një episod special i serialit “O Sa Mirë”. Sezoni i fundit ka sjell shumë skena interesante, ndërsa në videon e mëposhtme janë grumbulluar ato më të veçantat. …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Ramadani pret vetëm fitore ndaj Vikingurit Posted: 03 Jul 2017 12:05 PM PDT

Trajneri i Trepçës ’89, Zekirja Ramadani gjatë konferencës për media të mbajtur sonte në Mitrovicë, ka potencuar se publiku, motivi dhe të gjitha të tjerat nesër do jenë në anën e tyre, kështu që përveç fitores, asgjë tjetër nuk do të vlejë për ta. “Nëse nuk shkojmë dhe humb Trepça, tërë përgjegjësinë do ta marr unë”, tha Ramadani, raporton KP. Trepça ’89 ndeshet nesër nga ora 18:00 në Mitrovicë me Vikingurin në garat……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Reklama