Home » “Gjyqi i Shullazit, dëshmia kontradiktore e Ylvi Beqajt” plus 9 more 24 ore lajme

“Gjyqi i Shullazit, dëshmia kontradiktore e Ylvi Beqajt” plus 9 more 24 ore lajme

h1 a:hover {background-color:#888;color:#fff ! important;} div#emailbody table#itemcontentlist tr td div ul { list-style-type:square; padding-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div blockquote { padding-left:6px; border-left: 6px solid #dadada; margin-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div li { margin-bottom:1em; margin-left:1em; } table#itemcontentlist tr td a:link, table#itemcontentlist tr td a:visited, table#itemcontentlist tr td a:active, ul#summarylist li a { color:#000099; font-weight:bold; text-decoration:none; } img {border:none;}

“Gjyqi i Shullazit, dëshmia kontradiktore e Ylvi Beqajt” plus 9 more 24 ore lajme

Gjyqi i Shullazit, dëshmia kontradiktore e Ylvi Beqajt Posted: 04 Jul 2017 07:56 AM PDT

Gjatë dy orëve cilat mbylli dëshminë e tij, dëshmitari i drejtësisë Ylvi Beqajt ju përgjigj pjesës dërrmuese pyetjeve avokatëve me frazën: “Nuk kujtohet”. Refreni i Ylvi Beqajt provokoi humbjen e qetësisë për Emiliano Shullazin. “Dëshmitari duhet shpjegojë akuzat na sollën burg sepse nuk po pyetet a e
Mandati i Idrizit, KQZ rrëzon kërkesën e PDIU-së Posted: 04 Jul 2017 07:49 AM PDT

Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi nuk do jetë pjesë e Parlamentit ri, paku sipas KQZ-së, miratoi tabelën e plotë rezultateve për Tiranën. Përfaqësuesit e PDIU-së mbledhjen e KQZ-së kërkuan shtyrjen me 48 orë miratimit tabelës Tiranës për verifikuar rezultatet edhe përmes materialeve filmike, por  votimi …
“Uau, vërtetë e bëmë këtë!” Posted: 04 Jul 2017 07:34 AM PDT

Portret i tyre çift ka qënë ikonë për dy dekada, prandaj David bëri një dedikim veçantë për bashkëshorten e tij Victoria 18-vjetorin e martesës tyre teksa postoi një foto tyre kombinuar mjaft bukur martën. këtë foto hershme futbollisti 42-vjeçar përshtatet miri me veshje lëkure, …
Nisin largimet e para nga kabinetet e ministrave të PD Posted: 04 Jul 2017 07:28 AM PDT

Nisin largimet e para nga kabinetet e ministrave Partisë Demokratike qeverinë “Rama”. Dy këshilltarë ministrit teknik Punëve Brendshme, Dritan Demiraj, kanë dhënë dorëheqjen ditën e sotme. Ata janë Muhamet Rrumbullaku dhe Aleks Hajdari. Motivet e dorëheqjes dy këshilltarëve ministrit Brendshëm lidhen pikërisht me faktin se tashmë detyra …
Emigracioni, Austria do të vendosë ushtrinë në kufirin me Italinë Posted: 04 Jul 2017 07:16 AM PDT

Situata e migracionit hapësirën e BE-së po mbërrin tensione ndërshtetërore. Kështu mediat bëjnë ditur se Austria ka ndërmend vendosë ushtrinë kufirin me Italinë për mos lejuar kalimin e emigrantëve nga gadishulli apenin drejt Europës Qendrore. 750 ushtarë thuhet se do angazhohen këtë operacion dhe mes tyre do
KQZ miraton rezultatet për Shkodrën, Tiranën, Korçën dhe Durrësin Posted: 04 Jul 2017 07:02 AM PDT

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar rezultatet përfundimtare zgjedhjeve parlamentare 25 qershorit për qarkun  Shkodrës, Tiranës, Korçës dhe Durrësit. Pas këtij vendimi çdo njëra prej forcave ka ankesa ndaj këtij vendimi ka mundësi t’i paraqesë ato pranë KQZ. Gjatë mbledhjes sotme ishte parashikuar miratimi i tabelave përfundimtare rezultateve për zgjedhjet …
Diskutohet situata në Ohër dhe Resnjë pas tërmeteve, rreth 200 qytetarë paraqesin dëme Posted: 04 Jul 2017 06:50 AM PDT

Rreth 200 ankesa qytetarëve janë paraqitur rajonin e Ohrit dhe Prespës për dëme shkaktuara nga tërmetet e vazhdueshme, ku i fuqishmi ishte ai i ditës djeshme, me fuqi prej 5.1 shkallë Rihter, njofton Telegrafi Maqedoni. Nga dëmet e paraqitura, numër janë ato për oxhaqe, plasaritje mureve, zhvendosje …
Takim Qeveri-BERZH, interes për përkrahje të sektorit privat Posted: 04 Jul 2017 06:43 AM PDT

Kryeministri Zoran Zaev me ministrat ekonomikë sot u takua me përfaqësues nga Banka Evropiane për Ripërtëritje dhe Zhvillim, cilët kanë paraqitur interes dhe gatishmëri për ndihmë dhe përkrahje sektorit privat Maqedoni, përcjell Telegrafi Maqedoni. Përkrahja do realizohej përmes projekteve financiare përfshijnë zhvillim dhe edukim kapaciteteve kompanive, përkrahje
Tetë ankesa në Supreme, shtyhet certifikimi i rezultatit zgjedhor Posted: 04 Jul 2017 06:36 AM PDT

Numri i ankesave Gjykatën Supreme është rritur. Tashmë janë shtuar edhe katër ankesa tjera, numri i përgjithshëm del jetë gjithsej tetë ankesa deri ora 14:00, kur edhe ka përfunduar afati i dorëzimit ankesave nga kandidatët për deputet apo subjektet politike. Siç merr vesh Indeksonline, njëra nga këto fundit
Hoxhaj uron ShBA-në: Populli i Kosovës është përjetë mirënjohës Posted: 04 Jul 2017 06:25 AM PDT

Ministri i Punëve Jashtme Kosovës, Enver Hoxhaj ka uruar Shtetet e Bashkuara Amerikës ditën e shënimit pavarësisë tyre. Hoxhaj ka thënë se ShBA-ja është miku dhe aleati i afërt për Kosovës. Ai ka theksuar se populli i Kosovës do jetë përjetë mirënjohës për mbështetjen dhe partneritetin e
Reklama