Home » “Thaçi dhe Vuçiç: “Duhet të jemi të guximshëm dhe serioz”” plus 9 more Lajmi i Fundit

“Thaçi dhe Vuçiç: “Duhet të jemi të guximshëm dhe serioz”” plus 9 more Lajmi i Fundit

h1 a:hover {background-color:#888;color:#fff ! important;} div#emailbody table#itemcontentlist tr td div ul { list-style-type:square; padding-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div blockquote { padding-left:6px; border-left: 6px solid #dadada; margin-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div li { margin-bottom:1em; margin-left:1em; } table#itemcontentlist tr td a:link, table#itemcontentlist tr td a:visited, table#itemcontentlist tr td a:active, ul#summarylist li a { color:#000099; font-weight:bold; text-decoration:none; } img {border:none;}

“Thaçi dhe Vuçiç: “Duhet të jemi të guximshëm dhe serioz”” plus 9 more Lajmi i Fundit

Thaçi dhe Vuçiç: “Duhet të jemi të guximshëm dhe serioz” Posted: 03 Jul 2017 07:33 AM PDT

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kërkuar nga i gjithë spektri politik Kosovë, lihen anash dallimet politike dhe partiake dhe gjithë mbështesin dialogun Kosovë-Serbi, për normalizimin e raporteve mes këtyre dy shteteve. Presidenti i Kosovës, një intervistë për RTK, tha se “rruga e vetme e Kosovës është ajo […]
Rama: Ja pse e falenderoj Ilir Metën, të jetë president konsensual, jo konfliktual Posted: 03 Jul 2017 07:29 AM PDT

Kryeministri Edi Rama një mbledhje me deputetët socialistë dalë nga zgjedhjet e 25 qershorit ka theksuar se marrja e mandatit përbën një përgjegjësi për Partinë Socialiste, e cila do mund qeverisë e vetme. “Kemi marrë shumë vota se 4 vite parë, shumë e rrallë për një parti udhëheq […]
Leo Messi nuk di të kërcejë, Video Posted: 03 Jul 2017 07:26 AM PDT

fushë është gjeni, por pistën e kërcimit është krejt e kundërta dhe Leo Messi këtë e tregoi gjatë dasmës tij. Ylli argjentinas i futbollit shihet qartë një video xhiruar dasmën e zhvilluar Rosario Argjentinës nuk di kërcejë fare. Një përdorues i Twitter shprehu habinë e […]
Neymar-Barcelona, klauzola 220 milionë euro Posted: 03 Jul 2017 07:22 AM PDT

Për arritur deri te Neymar duhet pguash jo pak por 222 milionë Euro. Barcelona ka vendosur klauzolën e bën pothuajse paprekshëm talentin brazilian, madje edhe nga klubet pasura planetit si Manchester City apo PSG e kanë drejtuar vëmendjen prej kohësh nga sulmuesi blaugrana. Mediat spanjolle shkruajnë për […]
UEFA: Ndeshja Maqedoni-Shqipëri, me rrezikshmëri të lartë Posted: 03 Jul 2017 07:18 AM PDT

UEFA ka vendosur ndeshja mes Maqedonisë dhe Shqipërisë luhet jashtë Shkupit, pikërisht një qytet sa larg komunitetit shqiptar, Strumicë. Një vendim favorizon ndjeshëm vendasit aspektin e mbështetësve, e ka detyruar FSHF-në bëjë notë proteste UEFA për këtë vendim, por këtë herë organi i lartë […]
Tërmet 5 ballë në Maqedoni, tronditet edhe Shqipëria Posted: 03 Jul 2017 07:12 AM PDT

Një tërmet me magnitudë 5 ballë shkallës rihter u regjistrua diten e sotme Maqedoni, por është ndjerë edhe territorin e Shqipërisë. Epiqendra e tërmetit ka qenë 3 km nga fshati Jankovec Republikën e Maqedonisë. Ndërsa largësia nga Tirana është 100 kilometra. Tërmeti ka pasur një thellësi prej 2 km. Një […]
Tronditet Himara, “Hameri” i merr jetën 39-vjeçarit, përplaset me shtyllën anësore të rrugës Posted: 03 Jul 2017 07:06 AM PDT

Një 39-vjeçar ka humbur jetën pasi humbi kontrollin teksa udhëtonte me një motor Hamer. Policia sqaron se orën 02:05, Himarë, një shtetas duke udhëtuar me motor tip “Hamer” me targë TR 440 H, ka humbur kontrollin e mjetit dhe është përplasur me shtyllën anësore rrugës. Si pasojë, i dëmtuari me iniciale K.Sh […]
Shqiptarët bëjnë ‘’namin’’ në Britani, u kapën me qindra mijëra paund kokainë të pastër Posted: 03 Jul 2017 06:44 AM PDT

Policia britanike ka arrestuar tre shtetas shqiptarë pasi janë kapur me kokainë, e cila arrinte vlerën e qindra mijëra paundëve. pranga policisë kanë rënë Ermal Tyto, Elton Kanani dhe Ardi Kurdi, cilët u dënuan nga një gjykata britanike me rreth 21 vite burg total. Ata janë kapur me drogë gjatë muajve […]
FSHF cakton datën e sezonit të ri të Kategorisë Superiore Posted: 03 Jul 2017 06:33 AM PDT

Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur se kur do startojë Kategoria Superiore e futbollit shqiptar. Si datë u vendos 9 shtator, vendim i cili u mor nga Komiteti Ekzekutiv i FSHF. Federata bën me dije se vendimi ishte i kushtëzuar nga kualifikueset e Kampionatit Botëror Rusi 2018./balkanweb/
Rrezet e diellit janë një armik për ju këto ditë të nxehra, ja mënyrat si t’a shmangni dhimbjen Posted: 03 Jul 2017 06:29 AM PDT

Kur dilni jashtë, është e domosdoshme vendosni krem kundër diellit, ta aplikoni atë herë pas here (thuajse çdo dy orë) dhe ta përdorni llojin e duhur kremit. Por është shumë e lehtë harroni ta mbroni veten, e veçanërisht kur fillojnë muajt e nxehtë verës dhe dilni nga shtëpitë e errëta, shkollat […]
Reklama