Home » Lajmi.net: “Skuadra e njohur me komunikatë zyrtare për Dani Alves” plus 8 more

Lajmi.net: “Skuadra e njohur me komunikatë zyrtare për Dani Alves” plus 8 more

h1 a:hover {background-color:#888;color:#fff ! important;} div#emailbody table#itemcontentlist tr td div ul { list-style-type:square; padding-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div blockquote { padding-left:6px; border-left: 6px solid #dadada; margin-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div li { margin-bottom:1em; margin-left:1em; } table#itemcontentlist tr td a:link, table#itemcontentlist tr td a:visited, table#itemcontentlist tr td a:active, ul#summarylist li a { color:#000099; font-weight:bold; text-decoration:none; } img {border:none;}

Lajmi.net: “Skuadra e njohur me komunikatë zyrtare për Dani Alves” plus 8 more

Skuadra e njohur me komunikatë zyrtare për Dani Alves Posted: 02 Jul 2017 11:54 PM PDT

skm-ss-300x200 Lajmi.net: “Skuadra e njohur me komunikatë zyrtare për Dani Alves” plus 8 more

Braziliani ditë parë ka ndërprerë marrëveshjen me kampionët e Italisë, Juventus. Ai pritet t’i bashkohet Pep Guardiolas te Manchester City. Por fundi mediet e huaja sollën paqartësi ardhmen e tij, duke thënë se Fenerbehace ka hyrë garë për shërbimet e tij. “Janë publikuar disa lajme gazeta cilat thuhet se klubi ynë është i interesuar për Dani Alves. Nuk kemi asnjë interes”, thuhet njoftimin e skuadrës turke./Lajmi.net/

E rrallë: “Fëmija” 50-vjeçar! (Foto) Posted: 02 Jul 2017 11:51 PM PDT

skm-ss-300x200 Lajmi.net: “Skuadra e njohur me komunikatë zyrtare për Dani Alves” plus 8 more

Ai është vetëm 73 centimetra i gjatë, aq sa një fëmijë i moshës 5-7 vjeçare. fshatin e tij ai është shumë i famshëm, por jo gjithnjë trupi i tij i ka sjellë favorizime. Kur ka qenë i ri ai ngacmohej nga bashkëmoshatarët e tij, ndërsa tani ai cilësohet si një “hero” nga famila e tij e cila krenohet me . skm-ss-300x200 Lajmi.net: “Skuadra e njohur me komunikatë zyrtare për Dani Alves” plus 8 more skm-ss-300x200 Lajmi.net: “Skuadra e njohur me komunikatë zyrtare për Dani Alves” plus 8 more skm-ss-300x200 Lajmi.net: “Skuadra e njohur me komunikatë zyrtare për Dani Alves” plus 8 more

MASHT-i jep qindra mijëra euro për OJQ-në ku punon djali i ministrit Posted: 02 Jul 2017 11:39 PM PDT

skm-ss-300x200 Lajmi.net: “Skuadra e njohur me komunikatë zyrtare për Dani Alves” plus 8 more

  Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami, emër Republikës Kosovës ka nënshkruar një kredi vlerë prej 2 milionë dollarëve amerikanë nga Banka Botërore për nënkompotentën e granteve për Zhvillim Shkollave Kosovë. Por nga kjo kredi, cilën obligohen ta paguajnë taksapaguesit kosovarë, Ministria e drejton Arsim Bajrami ia ka ndarë 234 mijë euro organizatës ku punon si menaxher i projekteve Kushtrim Bajrami, djali i ministrit Arsim Bajrami. Bëhet fjalë për një kontratë nënshkruar nga Fondi i Kredisë i Bankës Botërore me organizatën joqeveritare – Qendra për Arsim e Kosovës (KEC), ku kjo organizatë gjatë viteve vijim do t’i ofrojë ndihmë shkollave kosovare se si ta përgatisin dokumentacionin për fituar grante nga Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë. Gazeta “Zëri” ka bërë një hulumtim disajavor lidhje me fondet i përfiton organizata joqeveritare – Qendra për Arsim e Kosovës (KEC), e cila drejtohet nga Dukagjin Pupovci dhe ku nga viti 2012 punon si menaxher i projekteve Kushtrim Bajrami, djali i ministrit detyrë Arsimit, dhe ka zbuluar se kjo OJQ edhe herët ka përfituar fonde majme nga Ministria e Arsimit, Shkencës dhe e Teknologjisë, si dhe nga donatorë shumtë ndërkombëtarë.

Rita Ora shfaqet tërësisht natyrale, ja si duket (FOTO) Posted: 02 Jul 2017 11:37 PM PDT

skm-ss-300x200 Lajmi.net: “Skuadra e njohur me komunikatë zyrtare për Dani Alves” plus 8 more

Këngëtarja e famshme e lindur në Kosovë ka publikuar në rrjetet sociale një fotografi në të cilën duket se nuk ka vendosur as një pikë grim në fytyrë. Megjithatë, 26 vjerçarja duket shumë bukur edhe ashtu, madje fansat i kanë shkruar se më bukur duket natyrale./Arbresh.info. skm-ss-300x200 Lajmi.net: “Skuadra e njohur me komunikatë zyrtare për Dani Alves” plus 8 more  

Navas: Do të luftoj deri në vdekje Posted: 02 Jul 2017 11:31 PM PDT

skm-ss-300x200 Lajmi.net: “Skuadra e njohur me komunikatë zyrtare për Dani Alves” plus 8 more

Portieri nga Kosta Rika, është i vetëdijshëm për konkurrencën mund t’i rritet këtë verë, por ai nuk e ka ndërmend dorëzohet përballë saj. 30 vjeçari ka pasur një sezon mirë duke e ndihmuar Realin triumfin Ligën e Kampionëve dhe La Liga. “Do luftoj deri vdekje përballë gjithkujt (arritjet e reja)”, ka deklaruar Navas për Marca, përcjell lajmi.net. Navas është pjesë e Real Madridit nga viti 2014 pas transferimit nga Levante, nga ajo kohë ka fituar një La Liga, dy tituj Ligës Kampionëve, një UEFA Superkup dhe një Kupë Botës për Klube./Lajmi.net/

Të tillë lojë argëtuese mes nuses dhe dhëndrrit nuk keni parë ndonjëherë (Video) Posted: 02 Jul 2017 11:25 PM PDT

skm-ss-300x200 Lajmi.net: “Skuadra e njohur me komunikatë zyrtare për Dani Alves” plus 8 more

  Ky çift, ditën e dasmës ka përzgjedhur një mënyrë argëtimi ka kënaqur veten dhe pranishmit. Shumë pyetje, kanë vënë sprovë se sa e njohin dhe se si mendojnë ata për njëri tjetrin. Pyetjeve si: Kush ka familjen çmendur? Kush ka gjithmonë drejtë? Kush është puthësi i mirë?, e tjera, çifti përgjigjen pa fjalë, duke ngritur këpucën identifikon nusen apo dhëndrin. Këto, i mbajnë duar, dhe qeshurat kaplojnë ftuarit, për çdonjërën pyetje ata përgjigjen ndryshe nga njëri tjetri. Shikojeni videon poshtë. /Lajmi.net/  

Verratti e zbulon një strategji të re për t’iu bashkuar Barcelonës (FOTO) Posted: 02 Jul 2017 11:16 PM PDT

skm-ss-300x200 Lajmi.net: “Skuadra e njohur me komunikatë zyrtare për Dani Alves” plus 8 more

Mesfushori italian ëndërron vesh fanellën e skuadrës katalane, ku cilësohet si një zëvendësim ideal i Xavi Hernadez. Deri sot, është PSG-ja ka penguar kalimin e tij La Liga, duke e mbajtur kundër dëshirës tij. Por, 24 vjeçari gjatë ditës sotme do udhëtojë për Paris, për t’iu bashkuar stërvitjeve me klubin. Pas disa javë konfrontimi drejtpërdrejtë me klubin e tij, Verratti tani dëshiron ndryshojë strategji, duke e bindur PSG-në me fjalë mira, shkruan MundoDeportivo, për t’i lejuar kalimin te Barcelona./Lajmi.net/ skm-ss-300x200 Lajmi.net: “Skuadra e njohur me komunikatë zyrtare për Dani Alves” plus 8 more

Kjo që ka ndodhur në Brazil, ka befasuar botën e futbollit (FOTO) Posted: 02 Jul 2017 11:15 PM PDT

skm-ss-300x200 Lajmi.net: “Skuadra e njohur me komunikatë zyrtare për Dani Alves” plus 8 more

skm-ss-300x200 Lajmi.net: “Skuadra e njohur me komunikatë zyrtare për Dani Alves” plus 8 more

Sot mot i freskët e me shi, nga e marta më ngrohtë Posted: 02 Jul 2017 11:13 PM PDT

skm-ss-300x200 Lajmi.net: “Skuadra e njohur me komunikatë zyrtare për Dani Alves” plus 8 more

Vende-vende reshjet mund jenë intenzive, e nuk përjashtohet mundësia edhe për breshër.
hënën e parë, muajit korrik, pritet mbajë mot i freskët, kryesisht me vransira, vende-vende me reshje lokale shiu dhe mundësi për bubullimë. Nga dita e martë fusha me presion lartë do shtrihen mbi rajon dhe do sjellin përmirësim motit, me intervale gjata me diell dhe mot ngrohtë.
Temperaturat minimale do sillen nga 10C deri 14C, e maksimalet nga 19C, pritet zbresin nesër, gradualisht do rriten deri 30C, ditën e premte.
Do fryejë erë mesatarisht e fuqishme nga veriperëndimi-veriu 4-11m/s.
Shtypja atmosferike gradualisht do rritet mbi vlera normale.

Reklama