Home » Koha.net: ““Bonbon” i Era Istrefit në Hollywood” plus 29 more

Koha.net: ““Bonbon” i Era Istrefit në Hollywood” plus 29 more

h1 a:hover {background-color:#888;color:#fff ! important;} div#emailbody table#itemcontentlist tr td div ul { list-style-type:square; padding-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div blockquote { padding-left:6px; border-left: 6px solid #dadada; margin-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div li { margin-bottom:1em; margin-left:1em; } table#itemcontentlist tr td a:link, table#itemcontentlist tr td a:visited, table#itemcontentlist tr td a:active, ul#summarylist li a { color:#000099; font-weight:bold; text-decoration:none; } img {border:none;}

Koha.net: ““Bonbon” i Era Istrefit në Hollywood” plus 29 more

“Bonbon” i Era Istrefit në Hollywood Posted: 02 Jul 2017 02:31 PM PDT

Edhe pse ka rreth 1 vit e gjysmë që është lançuar, sukseset e “Bonbon” dhe Era Istrefit nuk kanë të ndalur. Pas Evropës dhe kryesisht tregut gjerman, ku Bon Bon qëndroi për një kohë të gjatë në krye të klasifikimeve, këtë here fama e Erës ka shkuar përtej Atlantikut, duke bërë që Hollywood të këndojë shqip. Bëhet fjale për komedinë më zë re të gjigantit të industrisë kinematografike, “Rough Night”, ku nder kolonat e shumta zanore te tij,……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
“Koha Ditore” kërkon praktikantë Posted: 02 Jul 2017 02:26 PM PDT

Nëse ke dëshirë të bëhesh gazetar, dhe beson se ke talent, eja provoje! Nëse je student i gazetarisë, apo je thjesht një i ri që do ta sfidosh veten me një profesion atraktiv, ke mundësinë ta provosh jetën e gazetarit të “Kohës Ditore”. Prej 7 korrikut deri më 31 gusht, dy muaj punë praktike në “Koha Ditore”, do t’jua hapin derën e mundësive të pafundme në mediumin që bëri historinë në gazetarinë e Kosovës dhe atë shqiptare. Për aplikim, të……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
“Echohigjienës” nuk po i pëlqen tenderi i Komunës së Gjilanit për pastrimin e qytetit Posted: 02 Jul 2017 02:20 PM PDT

Ndërmarrja e pastrimit “Echohigjiena” është ankuar në OSHP lidhur me tenderin për pastrimin e hapësirave publike nga Komuna e Gjilanit. Zyrtarë të kësaj ndërmarrjeje e akuzojnë komunën se për këtë shkak, 23 punëtorë mund të mbesin pa punë, raporton KTV. Shpalljen e tenderit e sheh si absurde drejtori ekzekutiv Senad Ramaj, pasi shkak për këtë merr marrëveshjen që tashmë e kanë me komunën. Për drejtorin e shërbimeve publike në Gjilan, Naser Korça, deklaratat e Ramajt……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Koleksioni i “çuditshëm” i kurorave për vitin 2018 Posted: 02 Jul 2017 02:18 PM PDT

Kate dhe Laura Mullaeavy, për vitin 2018 do të sjellin kurora të një niveli tjetër. Këto kurora do të jenë me lule, por që janë tërësisht ndryshe prej atyre që kemi parë deri tani, madje ka prej tyre që mbështjellin tërë kokën, transmeton Koha.net. “Dasmat e nuseve në vitin 2018 do të jenë më të veçantat, këto kurora do i zbukurojnë ato”, ka thënë Laura Mullaeavy. {gallery} …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
“Duhet më tepër urgjencë në përgjigje të përzierjes ruse në zgjedhje” Posted: 02 Jul 2017 02:08 PM PDT

Ligjvënësi udhëheqës demokrat në Komitetin e Inteligjencës së Senatit amerikan, Mark Warner, thotë se presidenti, Donald Trump, e ka penguar hetimin e panelit për përzierjen ruse në zgjedhjet e vitit 2016, duke mos i pranuar konkluzionet e agjencive të inteligjencës së Shteteve të Bashkuara. Warner, anëtar i këtij paneli, mëtutje në intervistën për rrjetin CNN, tha se “në kushtet e kontakteve dhe marrëveshjeve të fshehta, kurrë nuk ka parë më tepër tym dhe aq shumë fije të……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Katari refuzon kërkesat e fqinjëve, s’i frikësohet sulmit të mundshëm Posted: 02 Jul 2017 02:07 PM PDT

Katari thotë se nuk i frikësohet ndonjë aksioni ushtarak për refuzimin që t’i plotësoj kërkesat e disa shteteve arbabe deri më 3 korrik. Gjatë vizitës së djeshme në Romë, ministri i jashtëm i Katarit, Sheikh Mohammed bin Abdulrahman Al Thani, përsëri i ka hedhur poshtë kërkesat, duke i cilësuar ato si shkelje e sovranitetit të Katarit. Megjithatë, ai theksoi se Doha është e gatshme të diskutoj për çështjet aktuale, që janë shtruar nga fqinjët arabë. “Lista e……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Dokumentar: Bota e së nesërmës epis. 16 ® Posted: 02 Jul 2017 08:35 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Serial: O sa mirë ® Posted: 02 Jul 2017 07:54 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Meshkujt që po thyejnë kufijtë me veshjet e tyre Posted: 02 Jul 2017 01:50 PM PDT

Trendi më i madh i veshjeve për meshkuj këtë vit është “të thyhen rregullat”. Çdo vit, çdo sezon janë parë tendenca të ndryshme të veshjeve për meshkuj, shkruan Revista e modës Elle, transmeton Koha.net. Por këtë vit, duket se po thyhen të gjithë kufijtë. “Vitet e fundit njerëzit kanë jetuar brenda një kornize të ngushtë të veshjes. Por, tash është e arsyeshme dhe e nevojshme të bëhen ndryshime”, ka thënë Scott, stilist dhe dizajner. Pharell……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Film artistik Posted: 02 Jul 2017 06:17 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
1 KAFE ME LABIN ® Posted: 02 Jul 2017 03:45 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Serial: The Following epis. 30 (14+) Posted: 02 Jul 2017 02:50 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
PSD-ja: Kosova ishte poligoni ku testoheshin opsionet e shkatërrimit të Jugosllavisë Posted: 02 Jul 2017 01:35 PM PDT

Partia Socialdemokrate e Kosovës, e Kaqusha Jasharit, përmes një deklarate për media ka kujtuar 2 Korrikun e 1990-s. E nis me një historik të shkurtër të asaj kohe. “Sot u mbushen 27 vjet nga shpallja e Deklaratës Kushtetuese, akt ky që do të mbetet i shënuar në historinë e Kosovës. Këtë dhe pastaj Shpalljen e Kushtetutës së Republikës së Kosovës, më 7 Shtator të njëjtit vit, do ta pasojnë edhe vendimet dhe aktet e tjera të rëndësishme: Rezoluta mbi shpalljen e Republikës së……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Momenti i përleshjes së Vidalit dhe Kimmichit Posted: 02 Jul 2017 01:36 PM PDT

Dy anëtarët e Bayernit, Arturo Vidal dhe Joshua Kimmich, sot janë përleshur në finalen e Kupës së Konfederatave. Vidal i Kilit dhe Kimmich i Gjermanisë u përleshën në minutën e 58-të duke shkaktuar tollovi në fushë. Në fund Kimmich me Gjermaninë doli fitues duke triumfuar në Kupën e Konfederatave për herë të parë në histori. Arturo Vidal & Joshua Kimmich Pelea HD… by tansoula911…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
KTV-ja zbulon aktakuzën ndaj OSHP-së për dëmtim të buxhetit të FSK-së Posted: 02 Jul 2017 01:24 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Funksionializimi i Speciales pritet të ndryshojë skenën politike Posted: 02 Jul 2017 01:24 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Draxler më i miri i Kupës së Konfederatave Posted: 02 Jul 2017 01:16 PM PDT

Julian Draxler i Gjermanisë është shpallur futbollisti më i mirë i Kupës së Konfederatave. Kapiteni i Gjermanisë udhëhoqi kombëtaren drejt triumfit për herë të parë në histori. Këpuca e Artë i takoi Timo Wernerit, ndërsa Dorëza e Artë portierit kilian Claudio Bravo. …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Sushiq: Nuk më ka kontaktuar askush nga Prishtina Posted: 02 Jul 2017 01:05 PM PDT

Safet Sushiq, i përfolur si pasardhësi i Albert Bunjakit, në krye të kombëtares së Kosovës, të dielën ka folur për spekulimet lidhur me të dhe ekipin e Kosovës. Duke folur për portalin pranë federatës boshnjake, reprezentacija.ba, Sushiq ka thënë se nuk di asgjë rreth kësaj. “Nuk jam as afër, që të udhëheq Kosovën. Nuk kishte ndërprerje të bisedimeve, pasi as që ka pasur bisedime. Madje askush, as që më ka thirr nga Prishtina, që të dijë nëse jam i interesuar”,……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Shkatërrohet nga zjarri kampi i refugjatëve sirianë në Liban Posted: 02 Jul 2017 01:03 PM PDT

Një person ka vdekur dhe shumë të tjerë kanë mbetur të lënduar pas një zjarri të madh i cili u përhap në një kamp të refugjatëve sirianë në Liban. Agjencia e refugjatëve e OKB-së ka thënë për Reuters se në kamp ishin të strehuar 102 familje, transmeton Koha.net. Libani ka të regjistruar një milion refugjatë sirianë, megjithatë thotë se janë të sigurt që numri është më i madh, dikur 1.5 milionë. Shumë sirian që janë zhvendosur vitet e fundit……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Gjermania fiton Kupën e Konfederatave Posted: 02 Jul 2017 12:53 PM PDT

Gjermania ka mposhtur Kilin në finalen e Kupës së Konfederatave për të fituar këtë trofe për herë të parë në histori. Këtë fitore gjermanët e siguruan me rezultat 0 me 1. Të vetmin gol e shënoi Lars Stindl në minutën e 20-të pas një gabimi trashanik në mbrojtjen e Kilit. Edhe futbollisti shqiptar Shkodran Mustafi u paraqit në këtë kampionat me kampionen e botës. Ai luajti edhe në finale për 90 minuta. …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Martohet Samir Ujkani Posted: 02 Jul 2017 12:41 PM PDT

Kapiteni i Kosovës në futboll, Samir Ujkani, sot ka mbajtur ceremoninë e martesës me Efnan Jusufin. Personazhe të njohura vendore po marrin pjesë në këtë ceremoni. Fotografi të shumta nga dasma madhështore po qarkullojnë në rrjete sociale. …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Ulqini me Festival të Folklorit që synon të inkurajojë turizmin Posted: 02 Jul 2017 12:37 PM PDT

Në Ulqin u mbajt Festivali Ndërkombëtar i Folklorit, me ansamble folklorike nga Ballkani dhe Evropa. Në festivalin e këtij viti morën pjesë 12 vende. Festivali synon të inkurajojë turizmin kulturor. …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
45 vjet nga Watergate – analogji me hetimin aktual për Rusinë Posted: 02 Jul 2017 12:28 PM PDT

Kanë kaluar 45 vjet që nga ngjarja në kompleksin e zyrave të Watergate-it në Washington. Incidenti i qershorit 1972, fillimisht u pa si një tentativë e zakonshme për vjedhje. Më vonë u zbulua se fjala ishte për një skandal që përfshinte figura të larta pranë Shtëpisë së Bardhë. Si pasojë, Presidenti Richard Nixon u detyrua të japë dorëheqjen. Rafael Saakov i Zërit të Amerikës vizitoi kompleksin Watergate dhe gazetën “Washington Post”, gazetarët e së cilës luajtën rol……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
2 Korriku festoi 60-vjetorin e themelimit Posted: 02 Jul 2017 12:11 PM PDT

Klubi i futbollit 2 Korriku festoi 60-vjetorin e themelimit. 6 dekada ekzistencë u kremtuan këtë të diel me një ndeshje miqësore mes ish-futbollistëve që kanë qenë pjesë e skuadrës. 2 Korriku nga viti 1985 është në pronësi të familjes Baholli. …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
BMW Seria 8 tërheq vëmendjen kudo Posted: 02 Jul 2017 11:56 AM PDT

Para debutimit zyrtar të modelit të prodhuar, BMW vazhdimisht është duke reklamuar konceptin e ri të Serisë 8, që do të lansohet përfundimisht vitin e ardhshëm. I lansuar në muajin maj, modeli i ri është prezantuar edhe në Goodwood Festival of Speed. Këto janë disa fotografi të reja nga kjo ngjarje në të cilin shkëlqimin më të madh e pati BMW. Specifikat {gallery} …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Sherifi: Hashim Thaçi vazhdon me të vjetrën Posted: 02 Jul 2017 11:56 AM PDT

Deputeti i zgjedhur i Nismës për Kosovën, Bilall Sherifi, ka vazhduar kritikën për kreun e shtetit. Për të, Hashm Thaçi, vazhdon me të vjetrën. Sherifi ka thënë se së pari duhet të pritet që të konstituohet Kuvendi i dalë nga zgjedhjet parlamentare të 11 qershorit të këtij viti, të krijohet qeveria dhe pastaj të fillohet me një dialog të brendshëm pozitë-opozitë (në funksion të ndërtimit të një platforme të përbashkët) se si duhet shteti i Kosovës në……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Ëmbëlsirë me kokos Posted: 02 Jul 2017 11:53 AM PDT

Për përgatitjen e ëmbëlsirës me kokos iu duhen produktet e mëposhtme: 3 vezë 150 gr sheqer kafe 150 gr gjalpë 120 gr miell 60 gr kakao ¼ pako pluhur për pjekje Pak kripë …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
“Deportation Class” tregon se si dëbohen shqiptarët nga Gjermania Posted: 02 Jul 2017 11:43 AM PDT

Ata vijnë natën, i zgjojnë nga gjumi dhe i vendosin në një aeroplan. Komandot speciale të policisë dhe të autoriteteve për të huajt gjatë vitit 2016 kanë dëbuar nga Gjermania 22 mijë azilkërkues shqiptarë. Kështu nis dokumentari “Deportation Class”, prodhimi gjerman që i ka dedikuar 1 orë e 30 minuta historisë së dëbimit të shqiptarëve nga Gjermania. “Deportation Class” fokuson objektivin në mënyrën se si janë dëbuar shqiptarët azilkërkues nga Gjermania……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Skype Preview me veçori të reja Posted: 02 Jul 2017 11:45 AM PDT

Microsofti ka sjell një përditësim te aplikacioni Skype Preview. Pjesë e përditësimit është edhe mundësia e shpërndarjes së fotografive dhe linqeve të ndryshme nga aplikacionet tjera. Një tjetër veçori e re është mundësia për të shtuar apo fshirë kontakte direkt nga profili i tyre. Ky aplikacion iu ofron përdoruesve të Skypet të kenë më herët qasje në përditësimet e reja. …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Vitrina e Librit Posted: 02 Jul 2017 11:35 AM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Reklama