Home » Albeu: “SHBA-të presin 4 korrikun në masa të forta sigurie” plus 19 more

Albeu: “SHBA-të presin 4 korrikun në masa të forta sigurie” plus 19 more

h1 a:hover {background-color:#888;color:#fff ! important;} div#emailbody table#itemcontentlist tr td div ul { list-style-type:square; padding-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div blockquote { padding-left:6px; border-left: 6px solid #dadada; margin-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div li { margin-bottom:1em; margin-left:1em; } table#itemcontentlist tr td a:link, table#itemcontentlist tr td a:visited, table#itemcontentlist tr td a:active, ul#summarylist li a { color:#000099; font-weight:bold; text-decoration:none; } img {border:none;}

Albeu: “SHBA-të presin 4 korrikun në masa të forta sigurie” plus 19 more

SHBA-të presin 4 korrikun në masa të forta sigurie Posted: 03 Jul 2017 01:46 PM PDT

4-korrik Albeu: “SHBA-të presin 4 korrikun në masa të forta sigurie” plus 19 more martën, shumë se tre milionë njerëz pritet ndjekin nga afër spektaklin madh fishekzjarreve zhvillohet Nju Jork. Megjithëse sipas departamentit policisë Nju Jorkut nuk ka asnjë kërcënim besueshëm për një sulm gjatë festimeve. Kryebashkiaku Bill de Blasio njoftoi
Ngrihen tenda për të prekurit nga tërmeti në Ohër Posted: 03 Jul 2017 01:34 PM PDT

4-korrik Albeu: “SHBA-të presin 4 korrikun në masa të forta sigurie” plus 19 moreQendra Informative Ohër u ka ofruar qytetarëve cilët janë prekur nga seria e tërmeteve forta qëndrojnë tenda, qoftë se shtëpitë e tyre kanë dëme mëdha dhe frikësohen kalojnë natën banesat e tyre. “Qendra Ohër hap dyert e saj për gjithë ata kanë nevojë
Mukovski refuzon t?i ketë hapur dyert e Kuvendit më 27 prill (VIDEO) Posted: 03 Jul 2017 01:25 PM PDT

4-korrik Albeu: “SHBA-të presin 4 korrikun në masa të forta sigurie” plus 19 moreDeputeti i VMRO-DPMNE-së Kërste Mukovski i cili incizimet e 27 prillit shihet duke i hapur dyert dhe duke hequr traun e portës kryesore për protestuesit e dhunshëm, demanton ketë bërë një veprim tillë. Ndonëse pamjet flasin vetë, Mukovski thotë se akuzat ndaj tij nuk janë vërteta.
Benzema largon 9 sulmues nga Reali Posted: 03 Jul 2017 01:23 PM PDT

4-korrik Albeu: “SHBA-të presin 4 korrikun në masa të forta sigurie” plus 19 moreSulmuesi francez, Karim Benzema prej transferimit tij Real Madrid vitin 2009, ka detyruar gjithë sulmuesit tjerë kërkojnë hapësira skuadrat tjera. Për tetë sezone sa ka luajtur Real, francezi ka larguar 9 sulmues kalibrit botëror. parët u larguan shkaku i ha
Paloka flet për grupin që kritikoi Bashën: Çfarë ndodhi me Patozin Posted: 03 Jul 2017 01:18 PM PDT

4-korrik Albeu: “SHBA-të presin 4 korrikun në masa të forta sigurie” plus 19 moreNënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka folur pas mbledhjes Kryesisë sduke sqaruar çfarë ndodhi mbledhje nga rrëzimi i kërkesës grupit anti Basha deri tek ?tërheqja? e Patozit. Lidhur me reagimet dhe kundërshtimet nga anëtarët e Kryesisë, Paloka tha se mungesa e unanimitetit ë
Komuna e Bogovinës pa kryetar, rreth 500 punëtorë dy muaj pa rroga (VIDEO) Posted: 03 Jul 2017 01:07 PM PDT

4-korrik Albeu: “SHBA-të presin 4 korrikun në masa të forta sigurie” plus 19 more500 punëtorë Komunë Bogovinës, shumica e cilëve arsimtarë, ka shumë se dy muaj nuk kanë marrë rroga. kur Hazbi Idrizi ndërroi jetë, Komuna e Bogovinës ka mbetur pa kryetar, por tani edhe pa ushtrues detyre, i cili ligjërisht është organi i vetëm mund nënshkruaj lëshimin
Bregu ashpërson gjuhën: Mbledhja e kryesisë më sëmuri më keq, PD po përçahet Posted: 03 Jul 2017 01:06 PM PDT

4-korrik Albeu: “SHBA-të presin 4 korrikun në masa të forta sigurie” plus 19 moreMajlinda Bregu e ka cilësuar një lojë atë çfarë po ndodh brenda mureve selisë blu. Duke folur pas mbledhjes Kryesisë, Bregu tha se vend analizës po kërkohet ti vihet kapak humbjes katastrofike zgjedhjet e 25 qershorit. Bregu tha se lojëra tilla po përçajnë PD dhe paralajmëroi
Shpërthen Topalli: Në listë do isha nëse do u buzëqeshja familjarëve të Bashës Posted: 03 Jul 2017 12:58 PM PDT

4-korrik Albeu: “SHBA-të presin 4 korrikun në masa të forta sigurie” plus 19 moreJozefina Topalli, kritikja e fortë e kryetarit PD-së tha se Basha nuk vendosi ta fuste atë listë pasi ajo kishte javë i shkonte zyrë dhe i kërkonte mbledhjen e strukturave PD-së. Gjithashtu, duke folur për ?Debati? ?Channel One?, Topalli tha me ironi se ajo mund ishte l
CNN reagon ndaj “goditjeve” të presidentit Trump (VIDEO) Posted: 03 Jul 2017 12:48 PM PDT

4-korrik Albeu: “SHBA-të presin 4 korrikun në masa të forta sigurie” plus 19 moreCNN ka reaguar pas sulmit iu bë nga Presidenti i Shteteve Bashkuara Amerikës Donald Trump. Sipas CNN, presidenti amerikan po nxit dhunën kundër gazetarëve. Publikimin e një videoje nga ana e Trump, ku ai shihet duke rrahur një person kokën e cilit është logoja e CNN, është quaj
Patozi ?demaskon? Bashën: Më ofroi pazar, por e refuzova Posted: 03 Jul 2017 12:45 PM PDT

4-korrik Albeu: “SHBA-të presin 4 korrikun në masa të forta sigurie” plus 19 more mbledhjen e sotme Kryesisë PD-së, nuk u pranua kandidatura e Astri Patozit për garuar per kryetar. Por i ftuar emisionin ?Top Story?, deputeti i PD-së Astrit Patozi është shprehu se do vazhdoje garën. ?Unë vazhdoj dhe do jem kandidat i PD-së për aq kohë sa do ketë garë. Ne do
Gruaja vdes tragjikisht në telat e korentit pasi e kapi mat gruaja e të dashurit (VIDEO) Posted: 03 Jul 2017 12:39 PM PDT

4-korrik Albeu: “SHBA-të presin 4 korrikun në masa të forta sigurie” plus 19 moreDisa pamje rënda janë publikuar fundmi dhe tregojnë një grua varur telat e energjisë elektrike, pasi kërceu nga një dritare. Gruaja e veshur vetëm brendshme, besohet jetë hedhur gabimisht, pasi gruaja e dashurit u kthye herët se ç?duhej shtëpi. Videoja mendohet
Shpërthen Topalli: Gara në PD është e rreme, neveri për grupin ?pro Basha? Posted: 03 Jul 2017 12:29 PM PDT

4-korrik Albeu: “SHBA-të presin 4 korrikun në masa të forta sigurie” plus 19 moreIsh-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli e ftuar ?Debat? ?Channel One? ka deklaruar se ndjen neveri për grupin PD është pro Bashës. Sipas saj, këta njerëz janë njëjtë me ata nxjerrin partinë mbi Shqipërinë. Topalli tha gjithashtu se PD nuk ka garë vërtetë por është një g
9 të lënduar nga incidenti me taksi në Boston (VIDEO) Posted: 03 Jul 2017 12:24 PM PDT

4-korrik Albeu: “SHBA-të presin 4 korrikun në masa të forta sigurie” plus 19 more paktën 9 persona kanë mbetur lënduar Boston pasi një shofer taksie ka humbur kontrollin e makinës tij dhe ka goditur një grup kalimtarësh trotuar. paktën nëntë persona janë lënduar këtë incident afërsi Aeroportit Ndërkombëtar Logan. Viktimat janë dërguar disa spit
Konfliktohen për një vajzë, 17-vjeçari shqiptare qëllohet me thikë nga rivali Italian Posted: 03 Jul 2017 12:22 PM PDT

4-korrik Albeu: “SHBA-të presin 4 korrikun në masa të forta sigurie” plus 19 moreNjë shqiptar 17-vjeçar po lufton me vdekjen e Spital Itali, pasi u qëllua nga një 19-vjeçar italian me thikë. Ngjarja ka ndodhur Stradela, ku shqiptari bashku me autorin, Simone Madalunon pëlqenin njëjtën vajzë. Dhe ka qenë pikërisht ajo molla e sherrit mes dyve. Sherri nisi
Tragjike, mbytet në ujërat italian një fëmijë 6-vjeç Posted: 03 Jul 2017 12:11 PM PDT

4-korrik Albeu: “SHBA-të presin 4 korrikun në masa të forta sigurie” plus 19 moreNjë fëmijë e gjashtë vjeç me origjinë shqiptare, i identifikuar si Elidion .B, është mbytur pasditen e sotme ujërat italiane, pazhin e njohur si Roseto, shkruan emmelle.it. Pavarësisht përpjekjeve për ta sjellë jetë, nga rojet e plazhit, personeli i ambulancës Rosetos, dhe ndërhyrjes
Taksia përplaset me turmën e njerëzve në aeroportin e Bostonit (FOTO LAJM) Posted: 03 Jul 2017 12:08 PM PDT

4-korrik Albeu: “SHBA-të presin 4 korrikun në masa të forta sigurie” plus 19 moreNjë taksi ka goditur një grup këmbësorësh aeroportin Ndërkombëtar Bostonit SHBA, Logan, duke plagosur paku nëntë vetë. Incidenti ndodhi jashtë një kafeneje pranë stacionit taksive aeroport. Policia ka rrethuar zonën dhe po e trajton incidentin si shkaktuar nga gabimi njerë
De Biasi merr drejtimin e Kombëtares së njohur Posted: 03 Jul 2017 12:04 PM PDT

4-korrik Albeu: “SHBA-të presin 4 korrikun në masa të forta sigurie” plus 19 moreTrajneri italian, Gianni de Biasi vetëm fundin e muajit kaluar mbylli kontratën e tij me Shqipërinë, sipas Sport News mund jetë trajneri i ardhshëm i Australisë, aktualisht janë garë për një vend Botërorin e Rusisë 2018. De Biasi pëlqehet tepërmi nga ana e presidentit F
Nuk ndalen lëkundjet e tokës, tjetër tërmet në Ohër Posted: 03 Jul 2017 11:54 AM PDT

4-korrik Albeu: “SHBA-të presin 4 korrikun në masa të forta sigurie” plus 19 moreNjë tjetër tërmet me magnitudë 3.9 gradë është regjistruar sonte Ohër. Ky është tërmeti i 11 sot, pas tërmetit madh me 5 gradë, ndodhi rreth orës 13:08. Tërmeti i fundit me 3.9 gradë ishte me epiqendrër 10 kilometra veri-perëndim Resnjës, një thellësi prej 2 km, sipas dhë
Milan nuk ndalet, transferon lojtarin e gjashtë Posted: 03 Jul 2017 11:48 AM PDT

4-korrik Albeu: “SHBA-të presin 4 korrikun në masa të forta sigurie” plus 19 moreSkuadra e Milanit dhe Bayer Leverkusenit kanë arritur marrëveshje për transferimin e mesfushorit, Hakan Calhanoglu. Lojtari ka kryer me sukses testet mjekësore dhe ka nënshkruar kontratë katër vjeçare, e cila do ta mbaj San Siro deri vitin 2021. ?AC Milan njofton se ka nënshkruar me Haka
Ohri në ankth, ja si dolën qytetarët në rrugë të tmerruar nga tërmeti (VIDEO) Posted: 03 Jul 2017 11:46 AM PDT

4-korrik Albeu: “SHBA-të presin 4 korrikun në masa të forta sigurie” plus 19 moreLëkundjet e tërmetit fundit goditi Ohrin kanë tmerruar anoret cilët kanë dalë jashtë nga frika e përsëritjes. Epiqendra e tij ka qenë 10 kilometra lindje Ohrit afërsi fshatit Kosel, thellësi prej pak se 10 kilometrash dhe për këtë arsye lëkundja ka qenë e fuqishme.
Reklama