Home » Ora News: ““Volkswagen” përfundon në kanal, vdes 31 vjeçarja, rëndë një grua” plus 9 more

Ora News: ““Volkswagen” përfundon në kanal, vdes 31 vjeçarja, rëndë një grua” plus 9 more

h1 a:hover {background-color:#888;color:#fff ! important;} div#emailbody table#itemcontentlist tr td div ul { list-style-type:square; padding-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div blockquote { padding-left:6px; border-left: 6px solid #dadada; margin-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div li { margin-bottom:1em; margin-left:1em; } table#itemcontentlist tr td a:link, table#itemcontentlist tr td a:visited, table#itemcontentlist tr td a:active, ul#summarylist li a { color:#000099; font-weight:bold; text-decoration:none; } img {border:none;}

Ora News: ““Volkswagen” përfundon në kanal, vdes 31 vjeçarja, rëndë një grua” plus 9 more

“Volkswagen” përfundon në kanal, vdes 31 vjeçarja, rëndë një grua Posted: 01 Jul 2017 11:54 PM PDT

Një 31 vjeçare ka humbur jetën në Peqin, pasi mjeti me të cilën udhëtonte ka dalë nga rruga duke përfunduar në një kanal. Policia bën me dije se mjeti tip “Volkswagen Pasat” drejtuar nga një 40 vjeçar me iniciale R.M, ka dalë nga rruga e për pasojë ka përfunduar në kanalin që vjen nga Bishqemi për në Kavajë. Për pasojë, ka gjetur vdekjen shtetasja me iniciale  P.M., 31 vjeçe banuese në Peqin, motra e drejtuesit të mjetit, ndërsa ka mbetur e plagosur shtetasja N.D., 51 vjeçe, banuese në Maqedoni, tezja e drejtuesit të mjetit, e cila ndodhet në spital në gjendje të rëndë shëndetësore. Ndërsa  Xh.D., 21 vjeçe banuese në Maqedoni,  K.M., dhe E.M., 8 dhe 6 vjeçe  banuese në Peqin, ndodhen  jashtë rrezikut për jetën. Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Peqin për veprime të mëtejshme. /Ora News.tv/     Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter
Studenti godet me grusht pedagogun në mes të Bulevardit “Bajram Curri” Posted: 01 Jul 2017 11:48 PM PDT

Një student 21 vjeçar është shpallur kërkim nga policia, pasi akuzohet se ka dhunuar pedagogun e tij. Policia e Tiranës njofton se ngjarja ka ndodhur Bulevardin “Bajram Curri”, ku studenti me iniciale U.E, banues Tiranë, ka goditur me grusht pedagogun, shtetasin me iniciale P.S, 29 vjeç. Njoftimi i policisë Më datë 30.06.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për shtetasin U.E, vjeç 21, banues në Tiranë, pasi dyshohet se në bulevardin “Bajram Curri”, ka goditur me grusht pedagogun, shtetasin P.S, vjeç 29 banues në Tiranë. Punohet për kapjen e shtetasit U.E. /Ora News.tv/   Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter
LDK-ja në pozitë të pafavorshme Posted: 01 Jul 2017 11:43 PM PDT

Ndonëse në zgjedhjet e sivjetme Lidhja Demokratike e Kosovës u rendit e treta për nga përqindja, ky subjekt pritet të ketë rolin kyç për krijimin e institucioneve të vendit. E pikërisht ky fakt e ka vënë këtë parti dhe udhëheqësit e saj në një pozitë të pafavorshme, ngase sipas analistëve vendimi i tyre për të hyrë apo jo në koalicionin që do krijonte qeverinë do ishte një rriskë i madh edhe për të edhe për elektoratin e saj. Kryetari Mustafa, nëpërmjet një statusi në rrjetin social në Facebook ka bërë me dije që janë të gatshme siç tha ai për interes të vendit, të bisedojnë për një koalicion me AAK-në, Nismën dhe Vetëvendosjen por pa PDK-në. Profesori i Shkencave Politike, Afrim Hoti tha se pozicioni i Isa Mustafës, sidomos pas rezultatit të këtyre zgjedhjeve është shumë i pafavorshëm, dhe mbi këtë bazë jo vetëm LDK-ja, por asnjëri nga subjektet politike nuk e ka mundësinë që të formojë vet Qeveri stabile me përqindjen e numrave të arritur, prandaj edhe bëhen edhe oferta të atilla për koalicione pas zgjedhore. Kurse profesori Mazllum Baraliu, deklaroi se nga përvoja e kaluara është dëshmuar se subjektet politike synimin e tyre kryesor e kanë si të vijnë deri tek pushteti dhe jo si të forcohet shteti, dhe në këtë mënyrë ai nuk i sheh befasuese kombinacionet politike që kishin mundur të ndodhin në momentet e fundit./Tribuna/   Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter
Ylli i tenisit përfshihet në aksident me makinë, lë një person të vdekur Posted: 01 Jul 2017 11:29 PM PDT

Tenistja e famshme Venus Williams është përfshirë një aksident me makinë dhe fatkeqësisht ka lënë një  person vdekur. Venus po udhëtonte afër shtëpisë saj kur është përplasur me një makinë udhëkryq. makinën tjetër ndodhej viktima, Jerome Barson 78-vjeç dhe bashkëshortja e tij. Policia, pas hetimeve bëra vendngjarje, ka arritur përfundimin se ishte ajo fajtore për aksidentin fatal ndodhi 9 qershor. Ylli i tenisit pas publikimit lajmit ka thyer heshtjen dhe me anë një postimi Facebook ka shprehur ngushëllimet: “Unë jam e shkatërruar dhe zemërthyer. Ngushëllimet e mia përzemërta shkojnë për familjen dhe miqtë e Jerome Barsonit.” Përplasja vdekjeprurëse ndodhi  në Palm Beach Gardens, Florida, ku jeton Williams. Sipas TMZ gruaja e Barson, Linda, i tha policisë se ajo po i afrohej një kryqëzimi në me veturën e saj kur Toyota e Williams u shfaq papritmas duke u përplasur me automjetin e saj. Ndërsa tenistja tha se po ecte me 5 milje në orë kur doli në kryqëzim. Linda vetëm pësoi disa lëndime në trup ndërsa bashkëshorti i saj u dërgua në spital me trauma në kokë dhe vdiq 14 ditë më vonë. Policia tha se ka gjetur prova se Williams është fajtore për aksidentin e rëndë por nuk ka prova se ajo ishte nën ndikimin e alkoolit apo të jetë shpërqëndruar nga telefoni i saj. Autoritet nuk i kanë dhënë asnjë dënim për thyerje të ligjit tenistes ka bërë të ditur avokati i saj Malcolm Cunningham. /Oranews.tv/ Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter
Arrestohet “mbreti” i kokainës, i kërkuar prej 30 vitesh Posted: 01 Jul 2017 11:07 PM PDT

Policia braziliane ka arrestuar një nga krerët famëkeq drogës, i cili përdorte kirurgji plastike për t’iu shmangur arrestimit ti. Luiz Carlos da Rocha – me nofkën “Shefi i Bardhë” ishte kërkim prej 30 vitesh dhe besohet jetë sipas BBC-së, udhëheqësi i një perandorie masive kokainës Amerikën e Jugut. Policia federale tha se dënimet ndaj Rocha-s, arrijnë mbi 50 vite burg. Policia tha se ishtenjë kriminel jetonte mënyrë diskrete dhe hije”. Rocha u arrestua Sorriso, shtetin perëndimor Mato Grosso, shtunën. Kapoja e drogës kishte jetuar qytet nën emrin Vitor Luiz de Moraes. Agjentët krahasuan fotografitë e vjetra njohura Rocha-s me imazhet e dyshuarit ri, “dhe arriti përfundimin se Luiz Carlos da Rocha dhe Vitor Luiz janë i njëjti person”. Policia braziliane tha se organizata e tij ishte e njohur për dhunën e saj, duke përdorur armë rënda dhe makina blinduara. Ai prodhoi kokainë Bolivi, Peru dhe Kolumbi, përpara se transportohej përmes një sistemi logjistik përpunuar Evropë dhe Shtetet e Bashkuara. Luiz Carlos da Rocha është akuzuar gjithashtu se është një nga ofruesit kryesorë kokainës për organizatat kriminale brenda Brazilit, Sao Paulo dhe Rio de Janeiro. total, policia vlerëson se perandoria e tij prodhonte rreth pesë ton kokainë çdo muaj. Operacioni sekuestroi gjithashtu rreth 10 milionë dollarë pasuri kriminale, duke përfshirë ferma, automjete luksoze dhe avionë. Zyrtarët besojnë se pasuria e Rocha është afër 100 milion dollarë dhe thonë se ata do kërkojnë marrin pjesën tjetër aseteve tij fazën e dytë operacionit. 96762555_carlosluiz Ora News: ““Volkswagen” përfundon në kanal, vdes 31 vjeçarja, rëndë një grua” plus 9 more 96762555_carlosluiz Ora News: ““Volkswagen” përfundon në kanal, vdes 31 vjeçarja, rëndë një grua” plus 9 more 96762555_carlosluiz Ora News: ““Volkswagen” përfundon në kanal, vdes 31 vjeçarja, rëndë një grua” plus 9 more /Ora News.tv/   Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter
Ushtarët rusë torturë me varre pengut sirian Posted: 01 Jul 2017 10:52 PM PDT

Një video e publikuar fundmi rrjetet sociale tregon se si paramilitarët rusë ushtrojnë torturë ndaj një pengu Siri, duke e goditur atë me varre.  Ushtarët flasin rusisht, por është e paqartë nëse ata janë anëtarë forcave armatosura ruse apo anëtarë PMC-së Rusisë, njohur ndryshe si Wagner. Kjo do përbënte një ndryshim vogël, megjithëse Wagner është i lidhur ngushtë me shtetin rus. video, viktima e mbuluar me gjak kërkon ndihmë, ndërsa atij i shtypen krahët me këmbë nga ushtarakët. Pavarësisht agonisë, ushtarët rusë qeshin. videon shoqëruese thuhet se ngjarja konsiderohet krim lufte.

/Ora News.tv/   Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

PD si autobuzi i Kuҫit Posted: 01 Jul 2017 10:32 PM PDT

Personalisht nuk jam i zoti kuptoj psikologjinë e PD. Kuptoj vetëm Selamin kërkon kryesimin se ka drejtën historike. Por tek PD konstatohet se dashkan gjithë ose kryetar ose deputet. Shto edhe anonimë quajnë aksion publik politik, statuset FB.
Nuk dua merrem me mitomanet, por me njerëz vërtetë kanë njëfarë peshe.
Qenia kryetar i një partie kombëtare nuk është një çështje dialektore dhe këtu përjashtoj njërën e dini ju. Erzin e një partie nuk mund ta mbrojë dikush s’ka lënë parti pa provuar.
jesh kryetar partie do thotë diçka shumë se telegrame fb nga kodrat rrethuese Tiranës. Dhe këtë e them pa dallim seksi. pretendosh kryetarllëkun, pavarësisht se je politikan, duhet edhe një ekip. Dhe këtu e kam për njërin u gdhi boksier. Nëse mund ti takojë gara dikujt, këta janë Basha dhe Selami. I pari sepse PD është investuar 12 vjet për atë. I dyti sepse ka investuar dhe janë investuar 25 vjet për këtë punë dhe ka një biografi qashter. tjerët vetëm fusin shkopinj rrota dhe nuk ja kanë haberin politikës, por kujtojnë se u bë deti kos dhe meqë kanë një lugë, o burra ta fusim edhe ne. Përrallat për një rithemelim PD do thotë harxhohen nja 8 vjet dhe do përfundojnë si partia e Legalitetit apo BK, sepse Shqipëria nuk mund presë eksperimente. Po ndenjën te rithemelojnë PD, ka për dalë një opozitë tjetër. Rikthimi i PD luftën kundër komunizmit, do thotë t’i hipësh një kali ngordhur e ka harruar edhe vetë SB i Italisë dhe Shqipërisë. I bie PD bëhet shoqatë. Kështu kush ka atë mendje, le te shkojë tek një nga 3 partitë e ish përndjekurve. E vetmja rrugë është ndiqet modernizimi filloi Basha kthimin e saj një parti popullore. Dhe këtë vizion shikoj e kanë vetëm emrat përmenda. Dhe merrni një çike shembull nga e majta. Edhe ata kishin veteranë, madje shume tepër moral sesa këta kërkojnë kokën e Bashes, por kishin edhe analize politike kuptonin se një përçarje e PS, nuk do sillte asnjë mire, megjithëse kryetari i saj kishte shumë pikëpyetje dhe e la partinë me madhe vendit 8 vjet opozitë.
Veçohet këtu Rama kishte kohë punonte për ekipin e tij. Përndryshe do detyroni plakun ndërhyjë. Dhe at’herë mos nisni ligjëroni: komunisti, sekretari i partisë etj etj. 27 vjet nuk ua ka fajin e majta djathtës nuk di bëjë parti. /dritare.net Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter
NASA flet për konspiracionin e “fëmijëve-skllevër” në planetin Mars Posted: 01 Jul 2017 01:53 PM PDT

Gjendja mars për qeniet njerëzore është e tmerrshme dhe jo vetëm për shkak se atmosfera e planetit kuq është kryesisht me dioksik karbori, por temperatura mesatare është minus 81 gradë. Me këtë, NASA u jep përgjigje konspiracioneve për një rrjet trafikimi fëmijëve veprojnë fshehtësi planetit 33.9 milion milje nga toka ose 54.6 mln km. Ne vërtetë besojmë se ka një koloni Mars është e populluar nga fëmijët cilët janë rrëmbyer dhe dërguar hapësirë ​​ një udhëtim 20-vjeçar”, tha Robert David Steele, konspiracionist.   “Kështu që sapo të arrijnë në Mars, ata nuk kanë alternativë tjetër veçse të jenë koloni skllevër”. Por Guy Webster, një zëdhënës për eksplorimin e Marsit në NASA, tha për “Daily Beast” se thashethemet rreth njerëzve të gjallë në Mars janë të rreme. “Nuk ka njerëz në Mars,” tha ai. “Ka shumë robotë aktiv në Mars. Ka robotë, por nuk ka njerëz. ” / Ora News/ Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter
SHBA-të do të armatosin Ukrainën Posted: 01 Jul 2017 01:33 PM PDT

Ukraina është shumë pranë marrëveshjes me Uashingtonin për pajisjen me mjete teknologjisë fundit mbrojtjes. Synimi është lufta ndaj separatistëve rusë lindje vendit mbështetur nga Moska. Presidenti i Ukrainës, Petro Poroshenko, e ka trumbetuar vizitën e 20 qershorit si një shenjë e rëndësishme e mbështetjes Uashingtonit për Ukrainën nën administratën e Donald Trump, veçanërisht pasi Trump ende nuk ka takuar presidentin rus Vladimir Putin prej ardhjes krye Shtëpisë Bardhë. Dy marrëveshjet e mbrojtjes shpallura publikisht, por ende pa konkretizuara letër gjatë udhëtimit Poroshenkos, do lehtësojnë shitjen e pajisjeve ushtarake dhe do promovojë kërkime përbashkëta. Dy marrëveshje kornizë do nënshkruhen shpejti, tha Denys Gurak, nënkryetari i aktivitetit jashtëm ekonomik Ukroboronprom, një konglomerat i kompanive mbrojtjes ukrainase. Ukraina ka nevojë për pajisje shkojnë nga sistemet e radarëve, avionët dhe komunikimet e sigurta, pasi ajo lufton me një kryengritje separatiste mbështetur nga Rusia rajonin e Donbass ka vrarë shumë se 10,000 njerëz dhe ka dërguar marrëdhënie me Moskën rënie lirë. Marrëveshja e parë synon çlirojë qasjen e Ukrainës tregun e mbrojtjes SHBA, duke përshpejtuar procesin me cilin Ukraina mund blejë pajisje tilla si dronë ose radarë. Shtetet e Bashkuara deri tani nuk kanë pranuar kërkesat e Ukrainës n për furnizuar me armë vdekjeprurëse, ndërsa Poroshenko i pyetur nga gazetarët për këtë çështje, e anashkaloi pyetjen. dyja marrëveshjet nuk mbulojnë çështjen e armëve vdekjeprurëse. Një marrëveshje e dytë për t’u nënshkruar është për hulumtim dhe zhvillim përbashkët mbrojtje. Ukraina parashikon marrjen e fondeve SHBA për zhvillimin e teknologjive reja ushtarake. Kjo marrëveshje do hapë gjithashtu rrugën për disa pjesë armëve SHBA-së do prodhohen pjesërisht Ukrainë”, tha Gurak. Marrëveshjet “do të tregojnë se ne jemi një partner strategjik për Amerikën në kompleksin e mbrojtjes”, tha Gurak në një intervistë për Reuters. /Ora News.tv/   Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter
Zënka qesharake në mes të rrugës Posted: 01 Jul 2017 01:27 PM PDT

Një burrë i zhveshur ka filluar debatojë e pas zihet me një burrë tjetër mes rrugës duke përfunduar i rrëzuar tokë. Një person aty pranë filmoi ngjarjen ku duket se njëri ka vetëm një palë corape, ndërsa tjetri është i veshur.  Nathan Clarkson shkaktoi shumë qeshura te ndjekësit pasi e postoi filmimin Facebook duke marrë mbi 22 mijë kikime vetëm 4 orë.  Mendohet se ngjarja ka ndodhur Colne Lancashire dhe nuk është bërë e qartë arsyeja e zënkës.  Nuk dihet nëse personi i zhveshur u arrestua për shfaqje lakuriqësisë pasi policia nuk e ka raportuar këtë rast. /oranews.tv/ Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter
Reklama