Home » ““LSI e ka të faktuar me pamje filmike vjedhjen e votave…”” plus 9 more Lajmi i Fundit

““LSI e ka të faktuar me pamje filmike vjedhjen e votave…”” plus 9 more Lajmi i Fundit

h1 a:hover {background-color:#888;color:#fff ! important;} div#emailbody table#itemcontentlist tr td div ul { list-style-type:square; padding-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div blockquote { padding-left:6px; border-left: 6px solid #dadada; margin-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div li { margin-bottom:1em; margin-left:1em; } table#itemcontentlist tr td a:link, table#itemcontentlist tr td a:visited, table#itemcontentlist tr td a:active, ul#summarylist li a { color:#000099; font-weight:bold; text-decoration:none; } img {border:none;}

““LSI e ka të faktuar me pamje filmike vjedhjen e votave…”” plus 9 more Lajmi i Fundit

“LSI e ka të faktuar me pamje filmike vjedhjen e votave…” Posted: 02 Jul 2017 08:19 AM PDT

Nora Malaj, e cila aktualisht mban postin e zëvendësministres Arsimit, katër vitet e ardhshme do jetë deputete e Lëvizjes Socialiste për Integrim. LSI thotë se PS i vodhi zgjedhjet dhe për këtë ka prova bindëse, sipas Nora Malajt. “Prova bindëse?! Sa duash… gjitha kutitë u hapën zonën time […]
Një insekt i ri bezdis pushuesit në plazhet shqiptare Posted: 02 Jul 2017 08:07 AM PDT

prej fillimit prillit dezinsektimi po kryhet e intervale 2 javore gjithë zonat bregdetare por edhe kryeqytet. Procesi kryhet natën dhe qëllimi i tij është pakësojë mushkonjat. “ zonën e Divjakës spërkatet me një preparat biologji nuk është insekticid, ai vepron vetëm mbi larvat e mushkonjave dhe kryesisht ne […]
Gjermania kërkon punëtorë nga Shqipëria, rroga mijëra euro, ja kushtet që duhet të plotësoni Posted: 02 Jul 2017 08:03 AM PDT

Prej kohësh shteti gjerman është kërkim punëtorëve huaj. Kohët e fundit Gjermania ka bërë ditur se preferon shumë punonjësit vijnë nga Ballkani dhe kryesisht Shqipëria. Ndërsa për një periudhe shkurtër punë do ketë edhe për inxhinierë kompjuterik dhe për matematikanë. Përveç këtyre Gjermani kërkohen edhe dhe […]
Foto e aksidentit tragjik ku humbi jetën 30-vjecarja në Peqin Posted: 02 Jul 2017 07:58 AM PDT

Kjo foto paraqet aksidentin ku një 31-vjeçare ka humbur jetën mëngjesin e sotëm Peqin, si pasojë e daljes nga rruga mjetit tip Volkswagen. Sic bën me dije policia, 40-vjeçari R.M., nga Peqini, ka qenë drejtimin e mjetit doli nga rruga dhe përfundoi kanalin e mbushur me ujë. automjet me […]
Autobusi përplaset me kamionin, të paktën 13 të vdekur Posted: 02 Jul 2017 07:48 AM PDT

pakten 13 persona kanë mbetur vrarë dhe 15 tjerë u plagosën , nga ndeshja përplasja e një kamioni dhe autobusi. Aksidenti ka ndodhur afër qytetit Zainsk rajonin Tatarstan Rusisë. Policia lokale ka njoftuar se aksidenti i rëndë ka ndodhur sot orët e para mëngjesit. Autoritetet thanë se autobusi […]
Frikë dhe panik në Londër, tymi pushton qytetin, digjen banesat 1 milionë dollarëshe Posted: 02 Jul 2017 07:42 AM PDT

Një shpërthim i madh zjarri ka ndodhur lindje Londrës duke djegur disa apartamente reja, ndërsa nuk ka lënduar njerëz, njoftojnë mediat vendase. skenën e ngjarjes sjkruan menjëherë 80 zjarrfikës u kujdesën për 5 katet e djegura, cilat kishin vlerë marramendëse rreth 1 milionë dollarë secila. Ishte një […]
Zgjedhjet e 25 qershorit, nis “fshesa” në administratë nga mbështetësit e LSI Posted: 02 Jul 2017 07:37 AM PDT

Prej 2 ditësh Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar fortunë institucione, ku për këtë ka caktuar muajin korrin si fushatë dëgjesash gjithë vendin, me qëllim grumbullimin e informacioneve për çdo zyrë shtetërore. Por edhe Shkodër pritet dy muajt e ardhshëm ketë një sërë ndryshimesh, ku e para sipas burimeve […]
Vetëvaret 42-vjeçari në Lushnje, si e gjetën familjarët brenda në banesë Posted: 02 Jul 2017 07:06 AM PDT

Një 42-vjeçar i ka dhënë fund jetës banesën e tij ditën e djeshme qytetin e Lushnjes. Ishin pikërisht familjarët e gjetën vetvarur 42-vjeçarin, dhe tmerruar nga ajo panë e dërguan menjëherë spital. Sipas policisë, 42-vjeçari Sh.S vuante nga depresioni. Njoftimi i policisë lokale: Komisariati i Policisë Lushnjë. […]
Plazhi i Durrësit, turistja kosovare: Do të iki para kohe, është i papastër! Posted: 02 Jul 2017 06:57 AM PDT

Temperaturat e larta, cilat kanë pllakosur vendin tonë prej disa ditësh, janë shoqëruar edhe me dyndje madhe pushuesish vijën bregdetare Durrësit, nga ura e Dajlanit Plepa. Edhe pse numri i pushuesve ka shenuar rritje, problematikat vazhdojnë jenë ende njëjta. Ende nuk ka roje bregdetare si dhe papastërtitë vijojnë. […]
Merret vendimi, ministrat teknikë të PD dorëhiqen nga qeveria në… Posted: 02 Jul 2017 06:52 AM PDT

Ministrat teknikë propozuar nga Partia Demokratike pas marrëveshjes Rama-Basha nuk do qëndrojnë qeverinë Rama deri fund mandatit, shtator. Kur ata nisen detyrën 22 maj, kryeministri Rama tha se ministrat teknikë do largohen një ditë pas zgjedhjeve, 26 qershor. Por, kur parlamenti është i shpërndarë dhe dekreti […]
Reklama