Home » “Ferizaj: Kampion i Kosovës për femra U-14 shpallet ekipi i Therandës” plus 9 more Ferizaj Press

“Ferizaj: Kampion i Kosovës për femra U-14 shpallet ekipi i Therandës” plus 9 more Ferizaj Press

h1 a:hover {background-color:#888;color:#fff ! important;} div#emailbody table#itemcontentlist tr td div ul { list-style-type:square; padding-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div blockquote { padding-left:6px; border-left: 6px solid #dadada; margin-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div li { margin-bottom:1em; margin-left:1em; } table#itemcontentlist tr td a:link, table#itemcontentlist tr td a:visited, table#itemcontentlist tr td a:active, ul#summarylist li a { color:#000099; font-weight:bold; text-decoration:none; } img {border:none;}

“Ferizaj: Kampion i Kosovës për femra U-14 shpallet ekipi i Therandës” plus 9 more Ferizaj Press

Ferizaj: Kampion i Kosovës për femra U-14 shpallet ekipi i Therandës Posted: 02 Jul 2017 07:20 AM PDT

Ferizaj është mbajtur faza finale e Kampionatit Kosovës për femra U-14.
këtë fazë garës kanë marrë pjesë 3 ekipe:

1. Kastrioti nga Ferizaj
2. Ferizaj nga Ferizaj dhe
3. Theranda nga Theranda Pas ndeshjeve zhvilluara, Kampion i Kosovës u shpall ekipi i Therandës i cili arriti mposht dy ekipet nga Ferizaj. vendin e dytë u rendit ekipi i Ferizajt dhe i treti Kastrioti. fund turneut kryetari i FVK-së, z.Abedin Ibrahimi shpërndau kupën për kapitenen e Therandës. Federata e Volejbollit e Kosovës uron ekipin e Therandës për titullin e fituar ! kastrioti “Ferizaj: Kampion i Kosovës për femra U-14 shpallet ekipi i Therandës” plus 9 more Ferizaj Press kastrioti “Ferizaj: Kampion i Kosovës për femra U-14 shpallet ekipi i Therandës” plus 9 more Ferizaj Press

Çka fitoi LDK-ja që largoi nga lista kandidatët për deputet që ishin kundër koalicionit me PDK-në ??? Posted: 02 Jul 2017 04:58 AM PDT

LDK-ja krye me shkatërruesin Isa Mustafa i largoi nga lista kandidatët votuar për deputet:Shpejtim Bulliqi,Adem Salihaj, Hatim Baxhaku, Murat Hoxha dhe Fatmir Rexhepi,dhe futi ne listë njerëz as ka 2000 vota sun i kanë marrë, për këtë doli partia e tretë, çfarë do kishte ndodhë me LDK-në po mos ta kishte futur listë edhe Vjosa Osmanin dhe mos kishte bërë koalicion parazgjedhor me AKR-në dhe Alternativen,shtirë se kishë pas mundësi ta kalojë pragun zgjedhor. Isa Shkatërruesi i LDK-së mendoj se u hakmorrë ndaj deputetëve ishin kundër koalicionit me PDK-në, duke i lënë jashtë listës kandidatë për deputet, por ai u hakmorrë kundër vetvetes kundër LDK-së, sepse PDK-ja pasi u zgjodhë Hashimi President, e votoi mocionin e iniciuar nga Nisma për rrëzimin e Qeverisë. Isa Shkatërruesi, LDK-në e vendosi pozitën e tretë,mendoj se do fitojë me duarë xhepa sikurse e fitoj Prishtinën me duar xhepa. Isa Mustafa ty t’ka dalë ngjyra s’ke mbet për as gjë tjetër pos me shku me ndo një varrim e me ndonjë rast vdekje. LDK-ja duhet bëjë reforma thella dhe drejtohet sa parë nga Dr.Vjosa Osmani ose Dr.Naser Rugova,për ndryshe me ketë udhëheqja LDK-ja do ketë vetëm rënie dhe do merr goditje edhe nivel lokalë sikurse nivel qendrorë. Shkruan:Ecc.i.Dipl.Adrian Salihaj-Ish Anëtar i Kryesisë LDK-së Dega Kaçanik
Policia e Gjilanit identifikon personat që nuk ndihmuan të moshuarin që vdiq në rrugë (Video) Posted: 02 Jul 2017 04:29 AM PDT

Sipas Ismet Hashanit, i cili është zëdhëndës i policisë komunën e Gjilanit, personat fjalë ku pamjet cilat qarkullojnë internet shihen duke mos i ofruar ndihmë moshuarit alivanosur, janë intervistuar dhe ne deklarimet e tyre ata kanë pohuar se kanë telefonuar numrin e rasteve emergjente, transmeton Klan Kosova. prononcimin e tij për Klan Kosova, Hashani tha se tashmë ky rast është duke u procesuar nga Prokuroria, ku dhe nga ta, tutje do merret vendimi për dëshmitarët nëse ka bëjë me vepër penale për mosdhënje mjaftueshme ndihmës parë apo jo. pamjet e kamerave një lokali qarkullojnë nëpër rrjete sociale, shihet burri tek ka zbritur nga një kultivator dhe pak metra larg është alivanosur, njofton Klan Kosova.Në videon tre minutshe gjithë kalimtarët refuzojnë ndalen ta ndihmojnë moshuarin.Për shkak pamjes rëndë, për hir familjes nderit dhe shikuesve është shkëputur momenti i rrëzimit moshuarit.
Rapsodi kosovar vret gruan, vajzën dhe veten (Foto) Posted: 02 Jul 2017 04:07 AM PDT

Rapsodi i njohur kosovar nga qyteti i Ferizajt, Sami Veseli ka vrarë bashkëshorten, vajzën e tij dhe pas ka vrarë edhe veten. Veseli i cili me origjinë ishte nga qyteti i Ferizajt, tash e sa vite jetonte Gjermani – transmeton Indeksonline. Vrasja dyshohet jetë kryer për motive ulta. Lajmin për vdekjen e trefishtë e ka dhënë një mik i afërt i Veselit. kastrioti “Ferizaj: Kampion i Kosovës për femra U-14 shpallet ekipi i Therandës” plus 9 more Ferizaj Press
Përjashtohen nga puna 24 policë të akuzuar për ryshfet Posted: 02 Jul 2017 03:06 AM PDT

Lajmin për KALLXO.com e ka konfirmuar Zyra për Informim e policisë Kosovës.”Komisioni i Brendshëm Disiplinor i Policisë Kosovës ka pranuar nga Drejtoria e Standardeve Profesionale, 52 lëndë me rekomandim për ndërprerje te marrëdhënies se punës, me dyshim për shkelje disiplinore”, thuhet përgjigjen e zyrës.Kjo zyrë ka treguar se edhe rastet e tjera janë trajtim dhe vendimi për to pritet ditët e ardhshme.”Deri me tani ka mbajtur seancat dëgjimore cilat janë trajtuar 25 raste, nga te cilat 24 raste Komisionin e Brendshëm Disiplinor janë dëshmuar akuzat dhe paneli i KBD-së i PK-së ka shqiptuar masën disiplinore ‘Ndërprerje e marrëdhënies se punës’, ndërsa ne 1 rast ka kërkuar hetime shtese”, thuhet përgjigjen e policisë për KALLXO.com.59 policët ishin arrestuar nga Inspektorati Policor i Kosovës dhjetor vitit kaluar, ndërsa pas ishin ngritur aktakuza ndaj tyre.
Aksident i rëndë afër Liqenit të Badovcit (Foto) Posted: 02 Jul 2017 03:06 AM PDT

Aksidenti ka ndodhur rreth orës 11:00, por nuk raportohet për lënduar.Në fotot e siguruar nga Klan Kosova shihet se një nga mjetet transportuese ka devijuar gati krejtësisht nga rruga.Nuk dihet se si ka rrjedhur deri tek aksidenti, ndërsa policia e Kosovës ka dalur vendin e ngjarjes për bërë matjet e nevojshme.
Përgatituni, paralajmërimi i NASA-s, ja çfarë do të ndodhë gjatë muajit korrik Posted: 02 Jul 2017 02:08 AM PDT

Eklipset diellore ndodhin kur hëna e re kalon mes Tokës dhe Diellit. Një eklips diellor total ndodh kur hëna e re është pozicionin e duhur për mbuluar tërësisht diskun e diellit.Një gjë e tillë pritet ndodhë muajin e ardhshëm 21 gusht, kur hëna e re bllokojnë plotësisht diellin dhe kjo pritet shihet nga Oregoni Karolinën e Jugut.Dy javë para ose pas një eklipsi diellor, ka shpesh, por jo gjithmonë, një eklips hënor. Kjo ndodh sepse hëna e plotë, Toka dhe dielli do rreshtohen një vijë drejtë.Hëna e re fillon 23 korrik dhe kalon nëpër fazat e saj, deri sa na japë eklipsin total muajin gusht.
Haradinaj: Delegatëve të 2 Korrikut do t’u njihet statusi i deputetit Posted: 02 Jul 2017 02:08 AM PDT

Ai këtë e ka thënë me rastin e 27 vjetorit Deklaratës 2 Korrikut, sipas tij ishte hapi i parë formal drejt pavarësimit Kosovës”Ata janë delegatët e
Hudhra e ul shtypjen e gjakut dhe kolesterolin në gjak Posted: 02 Jul 2017 02:02 AM PDT

Një thelpi hudhre përmban substanca shumta aktive janë dobishme për shëndetin. Alicina dhe substanca te tjera janë pranishme tek hudhra ulin masë madhe agregimin trombocitar duke ulur kështu rrezikun për trombozë vazat apo enët e gjakut. Hudhra lufton shumë apo shkatërron bakterie ndryshme, mykra dhe viruse. Hudhra e ul presionin apo shtypjen e gjakut si dhe ndikon uljen e kolesterolit gjak shkruan Dr. Agon F. Bislimi. Hudhra rrit nivelin e insulinës gjak duke ulur kështu nivelin e sheqerit. Por duhet keni kujdes Te gjitha këto veti dobishme për shëndetin ulen shumë nëse hudhra konsumohet e pjekur ose e zierë. Pra është mirë apo rekomandohet konsumohet e gjallë. Këshillë: mos t’ju mbajë goja erë hudhër këshillohet hudhrën ta grimconi sa shumë me thikë, ta përzieni me një lugë vaj ulliri dhe gëlltitet menjëherë./Dr. Agon F. Bislimi
400 mijë persona largohen nga qyteti filipinas i pushtuar nga ISIS Posted: 01 Jul 2017 03:59 PM PDT

Qyteti i Marauit i konsideruar si kryeqyteti mysliman i këtij vendi me shumicë katolike, u transformua një qytet fantazmë, pasi luftëtarë i kishin premtuar besnikëri grupit Shteti Islamik filluan një sulm qytet 23 maj, raporton AFP.Prej shumë se 1 muaj, qeveria ka dërguar avionë luftues, helikopterë ushtrisë dhe automjete blinduara për shtypur këta luftëtarë islamikë.Luftimet kanë shkaktuar vdekjen e 400 personave, ndërkohë luftëtarët islamikë vazhdojnë kontrollojnë një pjesë  qytetit, duke përdorur snajpera dhe pajisje eksplozive për ngadalësuar përparimin e ushtrisë.
Reklama